101

Re: Bichon Havanese

Aha... :pup:

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

102

Re: Bichon Havanese

Gaby, sa stapanesti sanatos catelusa. Da, poti sa-i dai carnita fiarta de pui sau vita in orez, dar este contraindicata carnea de porc.
Eu fierb intai carnita cu legumele (morcov, dovlecel date pe razatoare sau taiate marunt) si adaug orezul la urma. Cat este mica, toc si carnea, sa manance mai usor.

Vicky - Mamica fericita

103

Re: Bichon Havanese

uite ca am invatat si ceva nou despre carnea de porc...stiam eu ceva da nu eram sigura big_smile eu ii dadam inainte carne de porc ca mia spus cineva cum ca ar fi buna...dar de vreo 1 sapt ii dau carne de pui.E bine de stiut ceva nou big_smile

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

104

Re: Bichon Havanese

Multumesc mult misha si leyna pentru informatiile acordate  :pup:  :pup:  :pup:

Adaugat: 16-08-2011 08:32

I-am facut orez...A lins tot castronelul acum iar sa bagat la nani  :nani:   big_smile

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

105

Re: Bichon Havanese

ooo...atunci e bun...daca ii place e bun...o sa creasca frumos mititica :heart:  :heart:  :heart:  :heart:

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

106

Re: Bichon Havanese

Poze noi
1.Sunt o rasfatata!
2.Imi cam place la sticla!  tongue
3.Vreau sa ma fac sofer!
4.Nu m-a vazut nimeni ca trisez nu?
5.Rup florile lui mami!
6.Sunt cam mari de mine dar merg si astia....!
7.Ma odihnesc!

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

107

Re: Bichon Havanese

tare scumpa :heart:  :heart:  :heart:

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

108

Re: Bichon Havanese

Stiti cumva cum pot sa o invat de la varsta asta sa-si faca nevoile intr-un singur loc?Cred ca azi am calcat in treaba mica de vreo 4 ori ca face in sufragerie.Dar ehh... :heart:  :heart:  :heart:  :heart:

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

109

Re: Bichon Havanese

daca ii iei un covoras absorbant atunci ai putea sa o inveti sa faca acolo...de fiecare data knd vezi ca vrea sa faca o pui pe covoras daca vrea sa plece o pui iar si iar si iar pana face acolo....sau daca nu reusesti poti sa stergi intr-un loc unde a facut si sa pui acea carpa sau cv pe covoras si ea va simti mirosu si va face acolo...dar trebuie sa ai multa rabdare...BAFTA :k:

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

110 (edited by gaby354 11-09-2011 09:36)

Re: Bichon Havanese

Sara la joaca nu se vede prea bine  :rusine:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3-qxx4OFOqM[/youtube]

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

111

Re: Bichon Havanese

Rasta, cea mai mica si mai rasfatata fata din casa smile.
Un fel de havanez, noi banuim ceva sange de pechinez imperial. Voi ce parere aveti?

Am terminat schema de vaccinuri acum 6 zile, avem trei luni si jumatate, 1,7 Kg si suntem perfect sanatoase. Azi am facut prima baita si suntem pe cale sa facem prima plimbare pe afara.

Urati-ne noroc!

- - - -
Pasarile canta dupa fiecare furtuna; de ce nu ar avea si oamenii puterea eliberatoare sa se bucure de putinul soare care le ramane?
Poze aici: http://andrita.sunphoto.ro

112

Re: Bichon Havanese

Absolut superba!Sa-ti traiasca,e o dulce! :heart:  smile

113

Re: Bichon Havanese

Sa vedeti ce mare s-a facut pufosenia mea...si incepe sa naparleasca:D pe 1 noiembrie face 4 luni...:D pun maine niste poze cu ea  :pup:

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

114

Re: Bichon Havanese

andrita wrote:

Rasta, cea mai mica si mai rasfatata fata din casa smile.
Un fel de havanez, noi banuim ceva sange de pechinez imperial. Voi ce parere aveti?

Am terminat schema de vaccinuri acum 6 zile, avem trei luni si jumatate, 1,7 Kg si suntem perfect sanatoase. Azi am facut prima baita si suntem pe cale sa facem prima plimbare pe afara.

Urati-ne noroc!

E o minune! superba!
Cum a fost la p-limbare?

Cainii au stapan. Pisicile au personal wink

115

Re: Bichon Havanese

Hei ! Ce s-a intamplat cu Sara ? Pozici va rog ! :wis:

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

116

Re: Bichon Havanese

Imi cer mii de scuze dar nu mai gasesc cablul de date de la aparatul foto sad  sad

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

117

Re: Bichon Havanese

A mai crescut un pic, acum am trecut la baitza. Si marea problema ramane ca isi face nevoile in casa... Cand suntem cu ea, nu prea face, dar cand ramane singura, face pe unde apuca. Am incercat diferite metode, dar nimic nu da rezultate. Imi e teama ca daca nu incepe sa invete, va trebui sa stea in bucatarie cand nu suntem acasa. Mi-e mila de ea, dar nu mai stiu ce sa-i fac...

Daca aveti vreun sfat, il primesc cu bucurie.

- - - -
Pasarile canta dupa fiecare furtuna; de ce nu ar avea si oamenii puterea eliberatoare sa se bucure de putinul soare care le ramane?
Poze aici: http://andrita.sunphoto.ro

118

Re: Bichon Havanese

Unde imi recomandati sa o operez pe Sara de hernie in Bucuresti?Eu ma gandeam la Rona Vet voi ce ziceti? hmm

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

119

Re: Bichon Havanese

buna. am si eu o catelusa care in cateva zile va face 4 luni. cand am cumparat-o mi s-a zis ca e bichon havanez, dar tot uitandu-ma pe internet am inceput sa imi cateva semne de intrebare. in orice caz ea este si va fi iubita indiferent de origine.
voi ce parere aveti?

Oby - rasfatata casei

120

Re: Bichon Havanese

eu cred ca este havanese. este o scumpa! sa-ti traiasca si sa te bucuri de ea! :caine:  :pup:

"Compasiunea fata de animale e intim legata cu bunatatea caracterului si se poate afirma cu siguranta ca cel crud fata de animale nu poate fi un om bun".Familia mea:RIP Tony-fratele meu(pechinez):(( Tino-bichon maltese :caine: Bella-aratinga auricapilla :dans: Riki & Miki-2 perusei si 8 pisicute :pisica: RIP Misha !:(

121

Re: Bichon Havanese

Multumesc! pe cat de scumpa e pe atat de tare se alinta. Mai astept pareri.
Voi mai pune poze cu Oby curand

Oby - rasfatata casei

122

Re: Bichon Havanese

De curand sunt mamica de bichon havanez! Puiu' a fost bolnavior, am trecut prin multe dar acum suntem pe drumul cel bun  smile Avem 2 luni si 1 kg si suntem iubitori si topiti dupa atentie :rusine:
Am niste dubii cu privire la rasa...nu sunt sigura ca ar fi un bichonel havanez veritabil. Ce spuneti? Mersi

123

Re: Bichon Havanese

Cateva poze noi cu Oby pentru ca ne bucuram ca a venit caldura si o sa ne putem juca mai mult afara!  :k:

Oby - rasfatata casei

124

Re: Bichon Havanese

alexandrone wrote:

De curand sunt mamica de bichon havanez! Puiu' a fost bolnavior, am trecut prin multe dar acum suntem pe drumul cel bun  smile Avem 2 luni si 1 kg si suntem iubitori si topiti dupa atentie :rusine:
Am niste dubii cu privire la rasa...nu sunt sigura ca ar fi un bichonel havanez veritabil. Ce spuneti? Mersi

Din pacate catelusul tau nu este ceea ce ai crezut ca este, atata timp cat nu are act de origine care sa ateste apartenenta la rasa. Oricum, iubeste-l si ai grija de el! Multa sanatate puiului
PS: Valabil pentru toti..daca nu aveti pretentia la o rasa anume, nu cautati ce rasa e catelusul dvs..daca v-ar fi interesat o rasa anume, ar fi trebuit sa cumparati de la crescator.

125

Re: Bichon Havanese

Pufi al meu este foarte autoritar.Atunci cand il certi incepe sa maraie si sa se dea la tine.Iar atunci cand are mancare daca te apropii de el incepe sa maraie si isi baga capul in mancare si daca nu il lasi vine si mai aproape de tine si maraie...Ce pot sa fac? neutral

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.