76

Re: Bichon Havanese

Da asa este, nu vreau sa ma complexez pe aceasta tema, oricum el este sufletul nostru, ne face viata mai frumoasa, ne bucuram de fiecare data cand ajungem acasa si ne sare in brate de bucurie.Cand m-am gandit sa-mi cumpar un catelus nici nu m-am informat ce inseamnca catei cu pedigri si fara, citind apoi am inceput sa-mi pun un semn de intrebare.Da cum ai zis si tu ce mai conteaza il iubim foarte mult si sa ne bucuram sa fie sanatos.Pupici

77

Re: Bichon Havanese

oricum, este un scump si un dragut, sa-ti traiasca si sa fie sanatos! dar de unde l-ai luat?

"Inteligenta fara ambitie, este ca pasarea fara aripi." (Salvador Dali)
--Bianca--

78

Re: Bichon Havanese

O verisoara de-a mea isi cumparse inaintea mea un bichon maltez, dupa care m-am hotarat sa-mi cumpar si eu un catel pentru ce eram innebunita dupa al ei. Si l-am cumparat de la aceiasi tipa de la care l-a luat si ea, o tipa din Bucuresti, care cred ca se ocupa cu asa ceva. Ce sa-ti zic am fost putin dezamagita ca l-am primit pe un microbuz de la Bucuresti pana la Husi(Vaslui) si iti dai seama cat drum a trebuit sa faca saracutul,era pus intr-o cutie, nu mai zic ca era si luna decmbrie si idiotul ala de sofer mi l-a tinut in spate la bagaje. Era super traumatizat cand a ajuns.Apoi am constatat ca era plin de librici, l-am deparazitat si cred ca ii dadusem mai multa pastiuta decat trebuia, si incepuse sa-i fie rau, nu mai manca nimic, vomita, facea scaun moale si cu putin sange..ce mai m-am temul ca o sa-l pierd pentru ca doctorul la care l-am dus imi spusese ca e suspect de parvoviroza, dar i-a adminitrat 3 zile vitamine si si-a revenit in cele din urma spre bucuria noastra.De atunci este bine, jucaus, nebunatic, si are foarte multa energie...ce mai il iubim la nebunie :heart:  :heart:  :heart:  :heart:  :heart:  :fluture:  :fluture:  Va pupacesc :hihi:

79

Re: Bichon Havanese

interesanta poveste, important e ca ti l-ai dorit si ca acum il ai, sanatos si... pufos  big_smile  Si cat te-a costat?

"Inteligenta fara ambitie, este ca pasarea fara aripi." (Salvador Dali)
--Bianca--

80

Re: Bichon Havanese

700 de lei

81

Re: Bichon Havanese

cam scumput ...

am vazut cu pedigree si al 200 e


ma rog,oricum e frumos foc,dar ai dat multi bani pe el smile dar este chiar frumos smile sper sa ramana cat un bichon smile cate kg are si la cate luni?

- Bianca

82

Re: Bichon Havanese

Da intradevar si mie mi s-a parut scump dar nu a vrut sa lase deloc la pret, ca cica mai bine sa dau mai mult da sa ma siguranta ca e de rasa..abureli din astea. Are 2 kg jumate si are 3 luni si o saptamana!Crezi ca se va face mai mare decat e rasa lor?

83

Re: Bichon Havanese

din pacate ...cred ca va fi mult mai mare sad  ar trebui la maturitate sa aiba cam 3-4 kg max max 5 (dar ce e cam mult pentru un bichon) oricum mia mare de 6-7 kg nu se va face smile asa ca tot de talie mica va fi.
Eu am luat pentru cineva un bichon fara pedigree superb (cineva care creste mereu bichoni) la  200 ron,si la maturitatea avea 4 kg,se semana perfect cu rasa.

Oricum e superb smile sa fie sanatos,asta e tot ce conteaza smile

- Bianca

84

Re: Bichon Havanese

nici nu conteaza cat va creste, voi v-ati atasat de el si pt. voi e cel ma dragut catel smile
pretul nu este exagerat, frumusetes lui merita atat si mai ales ca te va recompensa cu muuulta dragoste...  :heart:

"Inteligenta fara ambitie, este ca pasarea fara aripi." (Salvador Dali)
--Bianca--

85

Re: Bichon Havanese

iulia_charme wrote:

Da intradevar si mie mi s-a parut scump dar nu a vrut sa lase deloc la pret, ca cica mai bine sa dau mai mult da sa ma siguranta ca e de rasa..abureli din astea. Are 2 kg jumate si are 3 luni si o saptamana!Crezi ca se va face mai mare decat e rasa lor?

Cu ce te-a asigurat ca e de rasa? ti-a dat vreun act ceva care sa specifice lucrul asta? wink

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

86

Re: Bichon Havanese

Nu ma asigurat cu nici un act, dar avand in vedere ca eu nu ma informsem inainte ce inseamna catel cu pedigre, si mai eram si foarte euforica ca urma sa achizitionez unul, ma chinuisem foarte mult sa-l conving pe sotul meu sa ne luam unul, iti dai seama ca putea sa-mi zica fata aia orice ca eu o credeam. Oricum nu mai conteaza nici banii pe care i-am data nici faptul ca e metis, acum el e sufletul nostru si important este sa fie sanatos si sa avem parte de el. Ce pot sa zic este ca e jalnic ca acesti oameni care fac comert practic cu aceste suflete sa profite de naivitatea celor ca mine fara sa le pese de nimic.Dar asta este. Va pupacesc :pup:

87

Re: Bichon Havanese

Un nou membru al familiei,Sara!  :heart:

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

88

Re: Bichon Havanese

ce scump e :heart: sa-ti traiasca :floare:  :heart:

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

89

Re: Bichon Havanese

ms  :pup:

Adaugat: 14-08-2011 16:50

Poze noi si mai clare big_smile

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

90

Re: Bichon Havanese

Ce frumos e !!!Sa-ti traiasca! :heart:

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

91

Re: Bichon Havanese

Multumesc  :pup:

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

92

Re: Bichon Havanese

foarte frumoasa  :pup: sa-ti traiasca si sa te bucuri de ea

93

Re: Bichon Havanese

Multumesc mult acum doarme.I-am facut o pernuta langa patul meu si sta acolo  :nani:  :nani:  :nani:

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

94

Re: Bichon Havanese

pufosenie mica :heart:  :floare:

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

95

Re: Bichon Havanese

Programul ei in fiecare zi e :mancare,joaca si culcare  :heart:

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

96

Re: Bichon Havanese

asa e la toti puii si al meu tto la fel face(mancare joaca si nani ore intregi big_smile )

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

97

Re: Bichon Havanese

Pot sa ii fac lui Sara orez cu bucatele mici de piept de pui? hmm

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

98

Re: Bichon Havanese

da e foarte bun si daca adaugi si ceva morcovi razuiti(fierti) ar fi perfect :k:

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

99

Re: Bichon Havanese

Ok.Ms.Sa vedem manie daca mananca ca azi nu pot sa il fac  :k:

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

100

Re: Bichon Havanese

al meu manaca asa inca de pe la 4 sapt...dar ii dadeam si carne de porc nu numai piept de pui... big_smile

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster: