251

Re: Bichon Havanese

Eu am avut pui de bichon havanese si cand se nasc au parul foarte scurt...Dupa o luna incepe sa le creasca si sa se onduleze putin. wink

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

252

Re: Bichon Havanese

Dupa o lunga perioada de timp, venim si noi cu poze noi. Teddy a facut un an in octombrie, deci e baiat mare  big_smile 
Chiar daca nu am mai scris deloc, am mai citit mesajele voastre si am fost alaturi de voi.  smile

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

253 (edited by abramburica 12-12-2013 09:27)

Re: Bichon Havanese

gaby354 wrote:

Eu am avut pui de bichon havanese si cand se nasc au parul foarte scurt...Dupa o luna incepe sa le creasca si sa se onduleze putin. wink
Bichonelul meu are 2 luni si nu are deloc parul carliontat sau sa fie putin mai lung. Am inteles ca sunt si bichoni havanezi cu parul drept si lung?

[merge_posts_bbcode]Adaugat: 12-12-2013 09:27[/merge_posts_bbcode]

gaby354 wrote:

Eu am avut pui de bichon havanese si cand se nasc au parul foarte scurt...Dupa o luna incepe sa le creasca si sa se onduleze putin. wink

Bichonelul meu are 2 luni si nu are deloc parul carliontat sau sa fie putin mai lung. Am inteles ca sunt si bichoni havanezi cu parul drept si lung?

Iubeste si vei fi iubit!

254

Re: Bichon Havanese

Nu exista havanez cu par drept...poate maltese  wink

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

255

Re: Bichon Havanese

gaby354 wrote:

Nu exista havanez cu par drept...poate maltese  wink

ok.posibil sa fi inteles eu gresit dar pana la urma cam cat de mare ar trebui sa aiba blanita?

Iubeste si vei fi iubit!

256

Re: Bichon Havanese

Teddy - 1 an si 3 luni

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

257 (edited by ysavl 05-04-2014 19:47)

Re: Bichon Havanese

Buna seara am si eu un Bichon havanez de 3 luni jumate, si in timp ce ne jucam cand a iesit de sub pat sa lovit si nu isi mai tine urechiusa cum trebuie, m-am uitat mai bine si e este putin crestata. Maine o sa merg la veterinar cu ea poate va trebui cusuta. Problema este ca imi e teama ca poate urechiusa nu isi mai revine. Va rog sa imi raspundeti. Multumesc
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 05-04-2014 19:47[/merge_posts_bbcode]

Buna seara am si eu un Bichon havanez de 3 luni jumate, si in timp ce ne jucam cand a iesit de sub pat sa lovit si nu isi mai tine urechiusa cum trebuie, m-am uitat mai bine si e este putin crestata. Maine o sa merg la veterinar cu ea poate va trebui cusuta. Problema este ca imi e teama ca poate urechiusa nu isi mai revine. Va rog sa imi raspundeti. Multumesc

258

Re: Bichon Havanese

Teddy

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

259

Re: Bichon Havanese

Ce scump e  :heart:

Niciodata nu vei afla cat de puternic esti, pana cand "a fi puternic", este ultima solutie care ti-a mai ramas.
-Marina-
Mi dispiace piccolino! :cry:

260 (edited by Estera 01-08-2014 13:10)

Re: Bichon Havanese

Multumesc  smile
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 01-08-2014 1:10:00 pm[/merge_posts_bbcode]

Poze cu Teddy

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

261

Re: Bichon Havanese

Aici e total:
http://www.4animale.ro/forum/uploads/2014_04/01042014857_b.jpg

http://ricas.sunphoto.ro/

262

Re: Bichon Havanese

:hihi:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

263

Re: Bichon Havanese

un frumos :pup:

264

Re: Bichon Havanese

Multumesc  smile

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi