26

Re: Bichon Havanese

eu zic ca are si ceva terrier in ea..e foarte frumoasa oricum, e o bandita :heart:

>>>>Alexandra<<<<

27

Re: Bichon Havanese

:rusine:=) Ms

Adaugat: 13-06-2009 18:20

Doua poze cu niste Hava super dragutzi !

Ich liebe alle Tiere ! I love all animals ! J'aime tous les animaux ! Amo tutti gli animali ! Ik hou van alle dieren !

28

Re: Bichon Havanese

Da, foarte draguti, atata doar ca primul este un frise.

29

Re: Bichon Havanese

Posibil ! Mie imi spune ca e Hava !

Ich liebe alle Tiere ! I love all animals ! J'aime tous les animaux ! Amo tutti gli animali ! Ik hou van alle dieren !

30

Re: Bichon Havanese

Catelusul tau e de orasa comuna veritabila smile:)
Bucura-te pentru ea si bucura-te ca a ajuns la tine si ca are cine sa o iubeasca si sa iubeasca.
E o frumusica mai ales ochiul ala negru.
Cum spune si irinuks primul e frise.
Havanese sunt singurii colorati dintre bichoni, restul sunt albi.Toate cele patru rase au blana lunga, doar ca frise se tund intr-un anumit fel.

31

Re: Bichon Havanese

Multumesc ! Despre ochiul ala negru ....... nu a fost cuminte .... i-am tras un pumn in ochi=);) .......

Ich liebe alle Tiere ! I love all animals ! J'aime tous les animaux ! Amo tutti gli animali ! Ik hou van alle dieren !

32

Re: Bichon Havanese

Pretty_Alexandra wrote:

Multumesc ! Despre ochiul ala negru ....... nu a fost cuminte .... i-am tras un pumn in ochi=);) .......

Stim cum e...si Mojo are un ochi negru...dar eu i-am "tras" mai multi pumni ca s-a intins pana la ureche.:bravo:

Adaugat: 24-06-2009 14:52

Mojo... notiuni de dresaj,  pozitia iepuras:

33

Re: Bichon Havanese

ce super :pup: :heart:

I love animals :heart:

34

Re: Bichon Havanese

Pretty_Alexandra wrote:

Cristina , daca imi permiti sa iti spun asa , am poze noi cu Pretty care acum are 6 luni si 2 saptamani ! Daca ai putea sa imi spui inspre ce rasa da mai mult !

Din punctul meu de vedere este metis. Sa-ti traiasca, sa te bucuri de el ! Daca ma uit mai bine.....(si ma uit ), duce spre
Jack Russel Terrier. Argumentez > Aceasta rasa, desi recunoscuta de FCI(Federatia Chinologica Internationala), are foarte multe variatii in cadrul rasei...De fapt sunt doua rase : Jack Russel si Parson Jack Russel. Un preot, calugar, popa...ce-o fi fost...a incercat sa puna bazele acestei rase...si nu prea a fost satisfacut de rezultate dar in timp...una s-a format in Anglia si cealalta in Australia. Culorile, distributia culorilor variaza mult...insa. fondul este alb. Tinuta si forma corpului, seamana foarte mult cu catelul tau. Capul, la fel. Uitate la ochi, nas, urechi si la cap in ansamblu. O chestie importanta > Orice metis de Bichon ( cat de putin sa aibe de la Bichon) va fi tradat de ochi. Ochiul acela mare si rotund se transmite foarte bine(genetic) Catelul tau arata cam asa: iata un portret de Jack Russel. (cauta mai bine pe net si vei gasii altii care seamana si mai mult )
Sper ca nu am suparat pe nimeni.....!?

35

Re: Bichon Havanese

Multumesc mult FoxBox !!!!

Ich liebe alle Tiere ! I love all animals ! J'aime tous les animaux ! Amo tutti gli animali ! Ik hou van alle dieren !

36

Re: Bichon Havanese

Dresaj again:

37

Re: Bichon Havanese

am vazut ca nu s-a mai scris de multa vreme in acest topic, dar am si eu un puiut pe care l-am cumparat ca fiind caniche, dar acum la 4 luni mi s-a spus ca arata mai mult a bichon havanese, ca e negru si are alb pe piept; daca  e cineva care imi poate spune ceva il rog frumos sa o faca; noi oricum il iubim fffff mult, indiferent de rasele care s-au incrucisat la creearea lui;)

38

Re: Bichon Havanese

Bine ai venit smile
E tare scump micutzul tau.Se pare ca nu e caniche curat dar nici bishonel.Dar nu asta conteaza.....e un sufletzel si asa cum ati spus,merita iubit si ingrijit.Nu doar cainii titrati si de rasa au drepturi.Pupam boticul ciufulit.  :pup:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

39

Re: Bichon Havanese

caut si eu un pui de bichon havanez smile sa nu coste mai mult de 5 milioane big_smile are cineva?

http://ipremii.com/index.php?r=LgHz click big_smile

40

Re: Bichon Havanese

=)si eu am un bichon havanese pun si poze cu el mai tarziu

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

41

Re: Bichon Havanese

big_smile abia astept sa il vad

:heart: PinK Angel :heart:

42

Re: Bichon Havanese

Buna, si eu am o catelusa si mi s-a spus ca e havanez...

43

Re: Bichon Havanese

e cea mai scumpa poza pe care am vazut-o vreodata. e o dulceata. mai ales in prima poza. super. sa-ti traiasca.

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

44

Re: Bichon Havanese

E o draguta :pup: e f frumoasa mai ales in prima poza :heart:

:heart: PinK Angel :heart:

45

Re: Bichon Havanese

Multumesc de complimente, in prima poza avea o luna si ceva, era prima ei zi acasa la noi.
iar apoi fetita s-a invatat bine la noi si stai intinsa in toate pozitiile.

46

Re: Bichon Havanese

e o frumusete sa-ti traiasca :heart: :pup:

I love animals :heart:

47

Re: Bichon Havanese

pun o poza cu bichonu-l meu havanese

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

48

Re: Bichon Havanese

Imi pare rau ca spulber tuturor visele dar nu ma pot abtine.
Bichon havanese in Romania sunt 7 inscrisi la ACHR.Deci 7 hava cu pedigree in Romania.Dintre care eu cunosc personal 5 dintre ei iar pe al saselea stiu ca e in Bucuresti.
Toti cei 6 nu vor avea pui anul asta si poate va fi un cuib anul viitor....nu stiu precis asta...dar cert este ca tot ceea ce va este prezentat ca si bichon havanese in nici un caz nu e.
Tot ce e mic si colorat e bichon havanese.Dar poate deveni si caine de talie mare..niciodata nu sti ce iei.
Adevarata aparteneta la rasa o da doar pedigree-ul. Nu ca tatal sau mama e havanese, pentru ca daca nici parintii nu au pedigree nici aia nu sunt havanese.

49

Re: Bichon Havanese

infine si chiar daca ne havanese eu tot il iubesc :heart:     :heart:

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

50

Re: Bichon Havanese

gaby frumos catelus :pup: :heart:

I love animals :heart: