126

Re: Bichon Havanese

Acum 2 zile am gasit o catelusa bichon havanez smile are cam 8-10 ani din ce a spus medicul smile acum se afla la mine la curte,probabil ca ii vom cauta niste stapani smile e fooooarte afectuoasa,revin cu poze,e alb-crem smile are blanita foarte incalcita era si murdara dar am spalat-o si curand probabil o vom tunde smile

- Bianca

127

Re: Bichon Havanese

Sara este in calduri,am observat ca ii curge sange.Veterinarul mi-a spus sa ii dau niste pastile ca sa o scoata din calduri,dar am citit pe net ca sunt periculoase si ca pot produce boli grave.Sara are aproape 10 luni,sa ii dau pastilele sau ce sa fac...cineva mi-a spus sa o imperechez de acum dar nu prea sunt de acord.Este adevarat ca poate muri la nastere? :wow:

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

128 (edited by Latifa 17-04-2012 14:11)

Re: Bichon Havanese

Oby jucandu-se cu noua ei prietene Sasha.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jJ_IGTSWIgo[/youtube]

Oby - rasfatata casei

129

Re: Bichon Havanese

E prea mica sa fete...plus ca nu inteleg de ce vrei sa faca pui...sunt destul de multe complicatii la nastere!

- Bianca

130

Re: Bichon Havanese

O optiune ar fi sterilizarea? big_smile

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

131

Re: Bichon Havanese

Defapt,cea mai buna optiune smile Reduce cu muuuult riscurile de tumori si piometru ca sa nu mai zic de lactatia falsa smile

- Bianca

132

Re: Bichon Havanese

cristinasabau wrote:

O catelusa de bichon havanese de care eu m-am indragostit.
Canisa Buenos Amigos

Buenos Amigos I Got Class I Got Style
Rezultate in expozitii:
5 CAC
2 Res CAC
3CACIB
5 Best female
si

Deutch Yought Champion

este superba aceasta catelusa

133

Re: Bichon Havanese

smile Buna as dori sa imi iau si eu un catel dar inainte as dori sa imi spuneti daca acest catelus din imagine este bichon bolognes si daca merita sa il va multumesc

134

Re: Bichon Havanese

Cred ca voiai sa scri bichon havanese..

Seamana...dar NUMAI pedigree-ul iti arata daca e de rasa sau nu! Asa..poti avea o surpriza si cand va fi mare sa nu semene cu un bichon sau sa depaseasca greutatea standardului

- Bianca

135

Re: Bichon Havanese

Omul de la care o sa il iau este ”batran” el detine doar mama puilor si am vazut doar mama stiu ca doar pedigree-ul poate sa imi arate asta dar mam documentat mai bine si cred ca nu este ”corcitura” este prima data cand imi iau un caine si mam documentat mai mult de pe net dar nu toti spun la fel catelul are 3 luni acum si dupa pasti o sa ajunga la mine se poate sa ii fac acum vaccinurile si deparazitarea? iti multumesc :hihi:  smile  :heart:

136

Re: Bichon Havanese

are 3 luni? teoretic trebuia sa aibe deja schema de vaccinare terminata...o sa iti fie mai greu si abia pe la 6 luni o vei scoate pe afara..cea ce e cam nasol

E corcitura,orice catel care nu are peddigree e corcitura,nu neaparat el,dar poate prin neamul lui a fost alta rasa/alt metis,de aceea e bun pedigree-ul,esti sigura 100 % ce rasa este

Oricum e scumpica foc,dar e nasol ca nu are vaccinurile facute,o sa iti fie greu,si cu socializarea ei si cu multe...deja la 3 luni putea sa fie scoasa afara daca avea schema de vaccinare completa...asa o sa o scoti pe la 6 luni

- Bianca

137

Re: Bichon Havanese

Stiu ca trebuia deja sa aibe vaccinurile facute oricum dupa pasti cand o sa o iau o sa i le fac nu eu ci Mama ca eu sunt in strainatate acum am terminat facultatea si acum a trebuit sa plec si vreau sa o aduc aici langa mine daca eu ii fac vaccinurile primele Cum sar zice as putea sa o aduc aici si te rog daca sti ceva despre ce imi trebuie sa o aduc aici nu ezita sa nu imi spui iti multumesc mult mai astept sfaturi de la Tine cu mult drag

138

Re: Bichon Havanese

Mai exact,in ce tara esti?

Da,iti trebuie sa ii pui si microcip,cel mai bine te interesezi la firma de avion cu care vei merge,sa ii intrebi ce iti trebuie smile din ce stiu o sa ai nevoie si de o cusca de transport...cel mai bine ii intrebi smile

- Bianca

139

Re: Bichon Havanese

Eu sunt in suedia dar are ceva daca ii fac vaccinurile si il scot afara adica il iau aici doar nu o sa stea afara o sa mearga cu autocarul. Este normal ca la 3 luni sa aibe 2 kg din Cate am citit ata ar trebui sa aibe uite id meu add sa mai vb e Bn iti multumesc

140 (edited by Latifa 05-05-2012 11:51)

Re: Bichon Havanese

Am mai crescut putin:D Avem si blana putin incalcita pentru ca nu stam la periat :rusine:  si trebuie sa mergem sa ne tundem big_smile

http://i1158.photobucket.com/albums/p618/gaby9641/DSCN1793.jpg

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

141

Re: Bichon Havanese

scupete mica! :caine:  :caine:

Animalele sunt lumea mea! :heart:

142

Re: Bichon Havanese

Noul look al Sarei :heart: Am tuns-o deoarece e foarte cald afara...acum ii este mult mai bine si nu ii mai e cald smile
http://i1158.photobucket.com/albums/p618/gaby9641/DSCF0158.jpg
http://i1158.photobucket.com/albums/p618/gaby9641/DSCF0157.jpg

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

143

Re: Bichon Havanese

ce scump e ♥

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

144

Re: Bichon Havanese

Scumpa :pup: ce botic are :heart:

Niciodata nu vei afla cat de puternic esti, pana cand "a fi puternic", este ultima solutie care ti-a mai ramas.
-Marina-
Mi dispiace piccolino! :cry:

145

Re: Bichon Havanese

Azi e ziua Sarei!!  :lma:  Face 1 an :lma:

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

146

Re: Bichon Havanese

La multi ani,Sara! :lma:

147

Re: Bichon Havanese

:lma:

Animalul nu are nevoie de o pregatire speciala pentru a fi animal. Omul însa pentru a deveni om are nevoie de educatie. Educatia face diferenta dintre oameni si animale.

148

Re: Bichon Havanese

Sara,va multumeste.... wink  :pup:

Adaugat: 01-07-2012 11:19

Sara dupa baie...Dupa ce i-am facut baia s-a bagat direct in pamant smile

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

149

Re: Bichon Havanese

ce frumusica e :hihi:

Animalele sunt lumea mea! :heart:

150

Re: Bichon Havanese

Dupa ce ne-am uscat :heart:

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.