101

Re: Kakadu - Cacatua

parca incepe sa prinda viata si acest topic datorita lui cygne. bravo. cat mai multe poze cu frumosul. este deosebit. mai am rugamintea sa-ti pui numele la semnatura. este mai usor sa comunicam.

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

102 (edited by cygne14 07-05-2010 08:08)

Re: Kakadu - Cacatua

Nu as putea zice ca l-am cumparat... a fost mai mult un cadou. dar un pui daca nu il iei din tara e un pic peste 1000 din cate m-am interesat. sau poate gresesc. depinde de unde il iei.
Asternutul e din niste "fibre organice naturale" big_smile pun si niste poze sa vezi cum arata.
A facut Iubi baie acum de dimineata:)))
Eu ma bucur ca pot sa postez poze cu puiul meu dar tare as vrea sa ni se mai alature cineva...

103

Re: Kakadu - Cacatua

La noi,cel care i-a tinut companie Alexei s-a vandut cu 1500 de euro.Deci nu e chiar la indemana oricui.Dar daca vrei cu orice pret asa o minunatie ,faci un sacrificiu.

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

104

Re: Kakadu - Cacatua

daca vreti sa achizitionati un kakadu stiu pe cineva care vinde cu 1300E

Îngrijeste animalele ca pe tine însuti! ---George---
Piticii mei:   2 Pauni  , 3 :pisica: , un :caine:

105

Re: Kakadu - Cacatua

Si asa e destul de scum.... wink Dar cum a zis si doamna Ramona ,,Dar daca vrei cu orice pret asa o minunatie ,faci un sacrificiu.'' Daca  nu ma insel 1300 E e in jur de 50 milioane vechi,nu?  :angel:

Un papagal Rosella :heart: -Teodora Alina- :heart:

106

Re: Kakadu - Cacatua

cygne14 ce mai face Iubi?  :heart:
(Vanesa)

107

Re: Kakadu - Cacatua

Buna! E tare prapadit Iubi... mai nou este foarte pofticios. Cand iese la plimbare primul lucru cerceteaza bucataria sa vada ce mai gaseste de mancare:))
Si ma gandeam ce mult i-ar place o fetita....

108 (edited by deyseby 16-05-2010 21:32)

Re: Kakadu - Cacatua

nu ar fi o idee rea.   :k:

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

109 (edited by cygne14 16-05-2010 21:50)

Re: Kakadu - Cacatua

Da.... ce mult mi-ar placea sa ii vad cum se giugiulesc toata ziua... :heart:

110

Re: Kakadu - Cacatua

imi vine sa ti-l fur pe iubi.are un penaj extraordinar.si arata asa dragut infoiat

111

Re: Kakadu - Cacatua

poate intr-o zi trag o fuga pana in Andrei Muresanu sa ii dau un pupic lui Iubi , normal o sa o iau si pe Vanesa cu mine . il iubim pe Iubi  :heart:

112

Re: Kakadu - Cacatua

si pe mine sa ma luati :pls:

113

Re: Kakadu - Cacatua

Multumesc oana  :heart: 

Cand o sa suni la interfon o sa intrebe "Cine-i, cine-i???" acum zice clar, ca inainte se chinuia. e asa dragut cum se agita el cand suna cineva la usa:))

114

Re: Kakadu - Cacatua

offf o sa fiu sincera.sunt putin geloasa...mint.sunt foarte geloasa smile .de abia astept sa mai am si eu un papagal pe care sa-l iubesc :cry:

115

Re: Kakadu - Cacatua

Sunt atat de minunate pasarile...
Dar ce s-a intamplat cu celalalt?

116

Re: Kakadu - Cacatua

am mai povestit la topicul micului alexander.iti spun pe scurt pt ca sincer...inca e dureros si nu doresc nimanui sa treaca prin asta.am avut timp de zece anisori un alexander micut pe numele de rocko.era destept foc,extrem de vorbaret si lipicios.toata ziua pe mine,atent la ce faceam.vroia sa fie mereu pupat si in centrul atentiei...in decembrie a inceput sa aibe deranjamente stomacale.si sa vomite...doar ca noi nu stiam.adica daca nu se simtea bine fugea din camaruta...si la unu noaptea pe data de 21...a murit in bratele mele si a tatalui meu...ca apoi sa vasim urme de voma in casa...apoi am inteles ca pasarile daca au probleme de sanatate le ascund de stapan.mi-e foarte dor de el.e prea liniste in casa fara gurita lui mare...ma gandesc ca noua pasare(urmeaza sa fie cumparata) o sa imi aduca putin aminte de cel mai frumos papagalul.de asta spuneam ca sunt geloasa

117

Re: Kakadu - Cacatua

deci este superbisim  :heart:   :floare:  i se potriveste numele Iubi :heart: se vede ca e un iubi(t) si jumatete :X  si un gif care l-am facut pentru iubi big_smile http://i727.photobucket.com/albums/ww274/biancadumi_2009/anigif.gif

- Bianca

118

Re: Kakadu - Cacatua

sa stii ca ma bucur enorm ca l-ai gasit pe iubi.si eu l-am pierdut o data pe rocko.vai si cat am plans de fericire cand s-a intors.saracutul si el era atata de bucuros sa ma vada.tot isi misca aripioarele si gatul...ca un dans de curtare si isi tot baga capsorul in palma ca sa il madaresc.a fost un moment superb

119

Re: Kakadu - Cacatua

Multumim Bianca.Maine o sa ii arat si lui Iubi ce ai facut pentru el  :hihi:

Imi pare tare rau Oana...Nu am avut timp sa citesc toate topicurile dar ma stradui cand am timp sa ma pun la curent cu toate. Din pacate asa e cu papagali... intr-o zi pot muri si tu nu stii de ce si nu poti face nimic pentru el:(Am pierdut si eu multe animale si...te inteleg. Iti doresc sa te bucuri cat mai mult de noul papagal pe care il vei achizitona. ce vrei sa iti cumperi?

120

Re: Kakadu - Cacatua

tot un micul alexander.stiu foarte multe lucruri despre acest tip de papagal.m-am interesat cat timp a trait rocko.pe viitor o sa ii cumpar o pustioaica si voi vedea daca o sa achizitionez si un marele alexaner.mi-as dori mult.si multumesc pt vorbele frumoase :hug:

121

Re: Kakadu - Cacatua

:pup: Mult succes! si asteptam poze cu micutul

122

Re: Kakadu - Cacatua

ce mai face iubi? :heart:

123

Re: Kakadu - Cacatua

Iubi a fost suparat azi pe mine:( ieri am fost toata ziua plecata si nu a iesit la plimbare... dar a recuperat azi si acum i-a trecut:)) si tot ma gandesc la o fetita pentru el..... si nu am nici o idee cum as putea face rost de una...

124

Re: Kakadu - Cacatua

sa il saluti din partea mea.cat costa o pereche pt el? hmm

125

Re: Kakadu - Cacatua

Scumpelul de el  :heart: Si de facut rost de o fetita mai greu stiu eu,....  hmm Sunt si in Romania, la pet-shopuri?

Un papagal Rosella :heart: -Teodora Alina- :heart: