51

Re: Kakadu - Cacatua

pai normal ca zice asa ca sa-si vanda marfa....nu scrie in articolul de pe site cum se deosebesc jucariile tratate de unele netratate?

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

52

Re: Kakadu - Cacatua

Nu scrie.

Don't worry, be happy!:)

53

Re: Kakadu - Cacatua

atunci poate ar trebui sa ceri sa scrie..

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

54

Re: Kakadu - Cacatua

Pey cerusem mai demult un articol despre cum sa confectionam jucariile si din ce sa le confectionam si mi-a raspuns cu articolul asta si mi-au mai zis ca o sa faca inca unul cu mai multe informatii.:):D

Don't worry, be happy!:)

55

Re: Kakadu - Cacatua

Buna! Mi s a repetat in nenumarate randuri ca intr adevar, jucariile colorate nu sunt toxice pt papagali! Insa chiar nu stiu dc e asa sau nu. Oare cei care le fabrica (fiind pt pasari) pot fi asa criminali incat sa le fabrice cu nu stiu ce coloranti care afecteaza inaripatele noastre?

there is no love, like parrot love!

56

Re: Kakadu - Cacatua

poate

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

57

Re: Kakadu - Cacatua

Bianca, tu nu stii pe cineva pt cacadu ul prietenilor nostri? Nu am acceptat sa l dau pana acum, pt ca a fost solicitat de pet shopuri:(

Adaugat: 20-04-2008 09:54

Cine a vazut cacadu ul la tv poate sa mi spuna pe ce post a fost? Multumesc:)

there is no love, like parrot love!

58

Re: Kakadu - Cacatua

eu nu l-am vazut.a fost??si nu,din pacate nu am gasit pe nimeni care sa-l vrea inca sad

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

59

Re: Kakadu - Cacatua

eo imi amintesc ca pe realitatea ..

60

Re: Kakadu - Cacatua

Stie cineva unde se gaseste clicker pt dresaj?

Adaugat: 22-04-2008 23:13

buna! Care dintre voi ati luat cd ul de dresaj al Mihaelei Badea, si ati verifcat daca functioneaza?

there is no love, like parrot love!

61

Re: Kakadu - Cacatua

eu am luat cd-ul...functioneaza...trebuie doar sa ai program de dezarhivare,win rar si adobe reader cred tongue...

Adaugat: 17-05-2008 17:38

in rest mi-a mers...daca nu iti merge scrie la ei pe mail si iti trimit din cate am inteles tot pe mail continutul cd-ului...eu nu am primit pozele cu papagali si tot asa le-am scris si mi le-au trimis ulterior smile

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

62 (edited by radu 17-06-2008 00:26)

Re: Kakadu - Cacatua

aici e motisor sus pe cusca, unde sta de obicei, uitandu se mirat la mine, si intrigat ca tot vreau sa ii fac poze...nu de alta, dar nu prea ii place la poze! ultima oara m a lasat sa i fac cateva, si pe urma a venit spre mine, si i a tras un cioc aparatului!!!!!!!!

there is no love, like parrot love!

63

Re: Kakadu - Cacatua

smile efoarte fotogenic da a ciupit aparatul pt ca credea:"Frate,aparatul asta nu e 10.000 de euro ca sa fie ca lumea!!Sigur nu ies bine.Mi-as strica reputatia.Lasa ca ii trag eu un cioc sa se invete minte!!!!
big_smile

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

64

Re: Kakadu - Cacatua

ce frumos este banuiesc ca il iubesti enorm de mult nu?

Adaugat: 12-08-2008 12:28

am sa pun niste poze cu inca trei feluri de kakadu

Adaugat: 12-08-2008 12:30

a)

Adaugat: 12-08-2008 12:32

b)

Adaugat: 12-08-2008 12:33

c)

Adaugat: 12-08-2008 12:33

iar tu ai al patriulea fel

yak terrier in viata mea big_smile

65

Re: Kakadu - Cacatua

sunt foarte frumosi totzi!

66

Re: Kakadu - Cacatua

da si sunt una dintre speciile speciale

yak terrier in viata mea big_smile

67

Re: Kakadu - Cacatua

Ce faini sunt. specia aia neagra nu prea'mi place ... cea alba o ador dar costa f mult, din pacate sad

68

Re: Kakadu - Cacatua

nici mie nu prea imi place..dar un exemplar s-a facut 25000-30000 euro!!!!

69

Re: Kakadu - Cacatua

Sambata dimineata l-am pierdut pe Iubi si doar ieri l-a gasit un domn arhitect intr-un copac. De cand l-am adus acasa tot doarme. Se trezeste doar sa manance, sa bea apa si sa il mangai. Si dupa aceea cere iar in colivie sa mearga la somn. Inainte vorbea foarte mult,mai tot timpul canta si ziua nu dormea deloc. E din cauza ca a fost plecat 4 zile? Oricum azi il duc la veterinar dar ma intreb ce ar fi putut pati....:(

70

Re: Kakadu - Cacatua

ce frumusel e iubi! de-abia asteptam poze cu el!

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

71

Re: Kakadu - Cacatua

ce interesanta mi se pare colivia,ai putea sa pu pe langa pozele cu iuby si o poza cu colivia toata smile?

:nimfa: Paco&Jake^Nimfe |Didi cool| Scumpii mei

72

Re: Kakadu - Cacatua

bine ar fi sa nu-l duci la veterinar daca tot l-ai gasit in viata. daca mananca bine si doarme, e ok. este epuizat. nu este normal? daca are excrementele normale si vorbeste. este bine. acum este prea obosit. dar o sa-si revina cu siguranta. asteptam cat mai multe poze. probabil administratorul o sa-ti mute postarile de la vanzari, aici. pupam frumosul  :pup:

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

73

Re: Kakadu - Cacatua

La fel spun si eu, sa stai fara griji. A petrecut 4 zile intr`un mediu necunoscut, nu a mai avut mancare si apa la discretie, nu a mai dormit in colivia lui.... cred si eu ca a fost o experienta extenuanta. De odihna, nu cred ca a avut parte, pune-te in situatia lui. Desi e o pasare, si mediul lor e natura, este o pasare crescuta in captivitate, si cu greu s-ar fi impacat cu conditiile din afara casei tale. Lasa-i cateva zile sa recupereze, vei vedea ca totul va fi bine.

Simo

74

Re: Kakadu - Cacatua

ma bucur ca l-a gasit ai vazut ca dumnezeu te iubeste wink asteptam mai multe poze :k:

http://nimfa185.sunphoto.ro My Nymphs Pacolina :nimfa: Paco  :grey: Silver :grey: Dodo :caine:
==>Misu<==

75

Re: Kakadu - Cacatua

Colivia am luat-o din Arad http://www.pasari-exotice.com/pageID_5830403.html
Acum nu am o poza cu toata colivia dar revin mai tarziu:P

Incep sa ii revina puterile lui Iubi...ma bucur tare mult ca e bine. Nu am mai mers cu el la veterinar.
Nici nu vreau sa ma gandesc cum a fost pentru el sa nu doarma 4 zile si sa zboare atata. L-am gasit destul de departe.Era asa slabit. Dar la cat e de gurmand nu o sa ii fie greu sa puna la loc  tongue