76

Re: Kakadu - Cacatua

E o minune ca l-ai gasit, si sper ca pe viitor sa nu mai intampinati astfel de probleme! M-am bucurat enorm aseara, cand ai postat ca sunteti din nou impreuna. Acum ma bucur si mai mult, cand vad ca mai ai si alte animale. smile Credeam ca sunt printre putinii care au si 3 feluri de papagali, si pisici, si hamster - am avut si catel (l-am eutanasiat anul trecut, suferea de o boala cumplita....). Sotul meu mai comenteaza uneori ca ne-am luat apartament cu 4 camere ca sa il facem hotel pentru animale - 3 camere fiind ocupate de animale. :rusine:
Am observat ca de regula, cei care au pasari mai au si pisici sau catei:D, lucru care ma bucura peste masura.

Copilasii mei dragi: 3 pisicute, 6 perusi, 1 Marele Alexander, 1 Rosella, 1 hamster        --Claudia--

77

Re: Kakadu - Cacatua

Si la noi acasa toate animalele au tot spatiul la dispozitie...cand sunt toate libere noi suntem practic mici mici in comparatie cu ele:)) dar de un lucru sunt sigura: nu as putea fara ele. si eu am avut iepuri dar se inmulteau prea des si faceau pre multi pui dintr-o singura tura si... i-am oferit cadou unor copii. de ce boala suferea catelul tau swanheart?

78

Re: Kakadu - Cacatua

De jigodie... Povestea e lunga, au luat-o hingherii din curte si la adapost a contactat virusul. Am facut tot posibilul sa o salvam, timp de 2 luni faceam 120 de km la 2-3 zile, la un cabinet foarte bun din Arad, am cheltuit foarte multi bani, am ajuns sa dorm noaptea in fund cu ea in brate, dar totul a fost in zadar. Durerea e si acum foarte vie... - insa nu e topicul potrivit pentru o astfel de poveste...

Sa inteleg ca ai si alte animale, nu doar catelul care apare in poza. :bravo:

Copilasii mei dragi: 3 pisicute, 6 perusi, 1 Marele Alexander, 1 Rosella, 1 hamster        --Claudia--

79 (edited by suana 05-05-2010 12:09)

Re: Kakadu - Cacatua

Am putut sa admir o asemenea frumusete de kakadu care ii tinea companie Alexei inainte sa vina la noi.Stateam si ma distram copios cum se prosteau,vorbeau si dansau impreuna.Cred ca de la el a invatat Alexi sa danseze.Sunt minunati si ma bucur mult ca e din nou acasa.In ceea ce priveste ,,invazia'' animalelor,sotul meu a propus sa se mute pe balcon in caz ca mai vreau sa-mi iau ceva,ca nu mai avem loc....  smile smile smile Ma bucur ca nu suntem singurii care si-au adaptat viata acestor animalutze scumpe.

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

80 (edited by yo_dan 05-05-2010 13:19)

Re: Kakadu - Cacatua

ce frumoasa este colivia si eu de cand ma stiu am avut animale si nu pot fara ele parinti mei imi spun ca miam deschi gradina zoologica smile dar si ei le iubesc foarte mult

81

Re: Kakadu - Cacatua

Imi pare rau pentru cutu tau swanheart:( stiu ce dureros e sa pierzi un sufletel drag. Acum ca e bine Iubi ma gandesc ce as fi facut daca as fi aflat ca a patit ceva...

Mai pun o poza cu colivia lui Iubi facuta azi cand i-a revenit cheful de joaca:P

82

Re: Kakadu - Cacatua

Doamne frumos poate fi !!!    sa iti traiasca si sa nu mai plece niciodata :pls:            si colivia e foarte mare si frumoasa.   dar vad ca ai 2 , le folosesti pe amandoua pt Iubi?

83

Re: Kakadu - Cacatua

Cea mica a fost prima lui colivie,inainte sa i-o cumpar pe cea mare. Acum o mai folosesc cand il scot afara sa stea la aer...poate pe viitor sa ii amenajez una si mai mare unde sa poata si zbura... ca sa nu il mai tenteze sa plece de langa mine:-)

Adaugat: 05-05-2010 22:40

Nu mai este nimeni pe aici cu un Kakadu? Sunt curioasa ce comportament au altii. Iubi e tare distrugator... smile) dar ce sa fac, asa e specia tongue

84

Re: Kakadu - Cacatua

nu te supara dar papagalu tau nu pare sa fie cacadu...are creasca mare da-ne si noua sa te credem

http://nimfa185.sunphoto.ro My Nymphs Pacolina :nimfa: Paco  :grey: Silver :grey: Dodo :caine:
==>Misu<==

85

Re: Kakadu - Cacatua

Dupa tine pare? Cauta si pe net

Adaugat: 06-05-2010 08:23

:-) o sa mai postez mai tarziu poze si mai sugestive

86

Re: Kakadu - Cacatua

se vede ca e cacadu, ca are creasta, numai ca in poza de la semnatura nu se vede prea bine!

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

87

Re: Kakadu - Cacatua

Dar imi place poza de la semnatura ca asa mutrisoara de bebe are:X

88

Re: Kakadu - Cacatua

E dulce foc! De cate ori ii vad pozele , ma bucur enorm ca l-ai recuperat!

Copilasii mei dragi: 3 pisicute, 6 perusi, 1 Marele Alexander, 1 Rosella, 1 hamster        --Claudia--

89

Re: Kakadu - Cacatua

cat de draguuut e :heart: si voliera aia :bravo: :bravo: m-a lasat :wow: masca big_smile
cat ai dat  pe ea? :hihi:

:nimfa: Paco&Jake^Nimfe |Didi cool| Scumpii mei

90

Re: Kakadu - Cacatua

http://www.pasari-exotice.com/pageID_5830403.html
:wis:

91

Re: Kakadu - Cacatua

cat mi-s dorii si eu una pt. puiutii mei mici smile[sau mari] ...
da cred ca printii nu m-ar lasa niciodata sa iau dihania aia :bang:

:nimfa: Paco&Jake^Nimfe |Didi cool| Scumpii mei

92

Re: Kakadu - Cacatua

Cat a fost Iubi plecat , a stat Musetel(canarul) in colivie. asa parea de micut:))

93

Re: Kakadu - Cacatua

ok mai convins atunci inseama ca e pui ca adult trebe sa aiba creasca mare

http://nimfa185.sunphoto.ro My Nymphs Pacolina :nimfa: Paco  :grey: Silver :grey: Dodo :caine:
==>Misu<==

94

Re: Kakadu - Cacatua

nimfa185,e o specie de kakadu(Galah) care nu are creasta atat de mare.Si e unul dintre cei mai frumosi kakadu.Cauta si pe net si o sa vezi.Uite aici in natura:

http://i44.tinypic.com/15x94bm.jpg
http://i43.tinypic.com/2a799qu.jpg

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

95

Re: Kakadu - Cacatua

Iubi meu este adult

96

Re: Kakadu - Cacatua

gata am inteles big_smile

http://nimfa185.sunphoto.ro My Nymphs Pacolina :nimfa: Paco  :grey: Silver :grey: Dodo :caine:
==>Misu<==

97

Re: Kakadu - Cacatua

E superb Iubi sa-ti traiasca :pup:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

98

Re: Kakadu - Cacatua

Am fost la o gradina zologica in Milano si am gasit un kakadu .... m-am apropiat de gratii si a intins capul sa il scarpin o sa pun poze sa vedeti cat de dulce e ..... era alb complet ... super  frumos

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

99

Re: Kakadu - Cacatua

Multumesc Estera tongue

100

Re: Kakadu - Cacatua

Daca nu sunt prea indiscreta, la ce pret l-ai achizitionat? big_smile


   Ce ai pe fundul coliviei.,... strat de...?

Simo