101

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Numai ai mei nu rod nimic. smile :heart:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

102

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

i-am facut si eu ceva jucarii lui verdi smile

Adaugat: 28-01-2010 22:38

si cea din lemn colorata e cumparata de la petshop

103

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Ce fain,alina :k: Eu astazi am facut curat in sertare si Alexi si-a mai ales cativa nasturi pentru colectia proprie.Tot ce vede ii trebuie.In rest ,nu ma prea pot lauda nici eu cu rosul...Doar peretele evident,ca nimfulinele si-au desenat propriul tapet.

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

104

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

eu iam facut lui verdi si un sirag cu capace colorate  de peturi de plastic , am gaurit fiecare capac si le-am pus pe ata deaia mai groasa de legat borcanele ,    poate vrei sa incerci si tu , stiu ca lui alexi ii plac capacele de sticle wink

Adaugat: 28-01-2010 23:08

of scuze  ca sa nu se inteleaga gresit    rectific    capcele de la sticlele de plastic ...     :bang: :nani:  la ora asta nu functionez 100%

105

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Am inteles,oricum stai linistita. :k: Eu nu  ma chinui sa fac gauri si sa le insir....stii dece????  smile smile smile  Eu muncesc atat si Alexi le va decapsa intr-o clipa  :bang: :bang: .Ea e experta in facut gauri in capace si diverse obiecte... In fiecare zi vrea cate ceva nou si .....primeste.

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

106

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

adevarul e ca nu se poate compara cioculetul lui verdi cu cel a lui alexi .   trebuia sa ma gandesc la asta

107

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Nuuu  smile smile smile Micutzului Verdi i-ar lua doar mai mult timp.... smile

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

108

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Si cateva jucarii au mai primit motatii mei in afara de casuta noua....  mingiute sunt 3 numai ca una e deja la ei    :angel:  :fluture:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

109

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Foarte frumoase vad ca au primit multe cadouri azi big_smile sa traiasca si sa se joace fericiti cu ele :k:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

110

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Am cautat si eu jucarioare mai iteresante in petshopuri pentru micut, dat nu am gasit mai nimic. Doar o scarita amarata si o inginerie din plastic. Am vazut la voi jucarioare din lemn, chiar si cadrul de la oglinda, scarita... Vreau si eu de-alea. Voi le-ati cumparat din petshop?  :ironic:

Keep your game tight.

111

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Da, le-am cumparat din petshop dar doar in unul din tot Brasovul se gasesc.....  :fluture:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

112

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

jucariile lui Tweety

113

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Doamne ce e acolo!! E DE VIS! Si eu as sta in colivia aia smile :heart: :heart: Bravo!

Un spitz corcit cu pechinez (Bella) , 2 nimfulini (Mango si Ares). Ingerasii: un roborovsky (Pufu)    [ Sabrina ]

114

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

are si un leagan ...dar nu ii place ......niciodata nu se duce pe leagan si am si scos-o ....si avea si oglinda ....dar am scos oglinda si de cand am scos oglinda ii mai sociabil si mai curios de toate si chiar vine aproape de noi cand are chef

115

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Nici al meu nu se da pe leagan...dar il ataca si l.am scos pentru a pune alta jucarie. Imi pare rau ca nu se leagana sad

Un spitz corcit cu pechinez (Bella) , 2 nimfulini (Mango si Ares). Ingerasii: un roborovsky (Pufu)    [ Sabrina ]

116

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Ai mei sunt innebuniti dupa leagane ... pana acum au 3 ...  mie mi se pare ca e cam incarcta colivia dar arata foarte bine ....  big_smile

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

117

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

of.. sad .. nici rocco nu se da in leagan..nu stiu de ce..

si eu eram atat de entuziasmata cand i l-am cumparat...

Ana :heart:

118

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

eu i-am facut ogroaza de leagane lui poly sad nu s-a atins de ele decat le-a mancat.. smile dar sa se suie pe unul si sa se dea el asa mult....nu.. :hihi:

:heart: -SABINA- :heart:

119

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Anna e superb leaganul tau ... eu nu am gasit modelul asta in magazine.... ai mei nu se urca pe ele in primele minute apoi incep sa exploreze.... :pup:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

120

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

AL meu nu se dadea in leagan de.aia l.am si scos ca sa am loc de altceva, si tot asa se certa cu el smile)

Un spitz corcit cu pechinez (Bella) , 2 nimfulini (Mango si Ares). Ingerasii: un roborovsky (Pufu)    [ Sabrina ]

121

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Ma el de colivie era legat ok adica nu se ducea stanga dreapta deloc, acolo era scos din colivie, si venea prins de colivie in 2 locuri deci drept nu in triunghi...dar nu ii placea lui...o sa mai incerc cand o sa stea sa il pun eu pe leagan smile)

Un spitz corcit cu pechinez (Bella) , 2 nimfulini (Mango si Ares). Ingerasii: un roborovsky (Pufu)    [ Sabrina ]

122 (edited by flyaway70 23-02-2010 18:46)

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Asa arata leaganul lui Ally .... Bineinteles cu snurul de la aparatul foto ... si l-am agatat de lustra ...

:fluture: _ LAURA _ :fluture: Ally :nimfa: + Sonny :grey: + 4 puiuti + Maya :perus: + Tisa :pisica:
Printul & Kid :angel: :angel:

123

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Cat de dulce eee :heart: :heart:

Un spitz corcit cu pechinez (Bella) , 2 nimfulini (Mango si Ares). Ingerasii: un roborovsky (Pufu)    [ Sabrina ]

124

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Acum avem si un bat de care am agatat leaganul iar leaganul este agatat de lustra unde mai sunt si delfinii mei , iar dedesubt de la usa de la balcon pana la usa de la intrare avem scarita !

:fluture: _ LAURA _ :fluture: Ally :nimfa: + Sonny :grey: + 4 puiuti + Maya :perus: + Tisa :pisica:
Printul & Kid :angel: :angel:

125

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

wow.. ce tare e :heart: .. ce teren de joaca smile ) .. scarita asa ai cumparat'o?.. sau ai improvizat? :heart:

Ana :heart: