51

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Sandryta wrote:

ce papagal iti iei big_smile ?


Nu stiu inca dar as vrea un Amorez sau un Micul Alexander !

Ich liebe alle Tiere ! I love all animals ! J'aime tous les animaux ! Amo tutti gli animali ! Ik hou van alle dieren !

52

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Oooo cool fain :k:

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

53

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

pai amorezi trebuie doi
eu nam vazut sa se vanda numa unu neutral

54

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Nu chiar! Poti fi tinuti si singuri!

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

55

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Mai adaug cateva jucarii

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

56

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Ella_costan,ador oglinjoara aia.Trebuie sa imi spui de la ce magazin ai cumparat-o,si eu sunt din Brasov,deci ....  wink multumesc! big_smile

orice secunda poate fi decisiva in viata noastra,asa ca-Traieste clipa!

57

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Din pacate nu am luat-o din Brasov, pentru ca in magazine nu am gasit. E luata din Onesti dar daca vrei cand mai merg iti pot lua si tie una, am dat cred ca vreo 5-6 lei, nu mai stiu exact.  wink

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

58

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Ella, Si David al meu are oglinjoara cu clopotel exact ca a nazdravanilor tai. Si steluta cu zdranganele cu roz si galben big_smile Insa oglinjoara nu mai are clopotel pt ca i-a rupt suportul ala unde statea clopotelul, iar oglinjoara nu rezista 5 minute ca o si scoate si o arunca pe jos. Stelutei ii da niste ciocuri zdravene pentru ca il enerveaza. sad

59

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Oglinda mea nu a avut clopotel, este preferata lu Kiki, iar caruselul a lui Paco, ii place sa dea cu ciocul in el si sa se invarsta , oglinda au avut-o o saptamana in colivie si nu a patit nimic deocamdata. Si ai mei strica ..... mai nou am descoperit ca au inceput sa roada lemnul de la leagan ...

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

60

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

ai mei nu mai au oginda in colivie..le-am dat-o jos...rikka il batea pe coco si nu il lasa sa manance...acum fara oglinda se inteleg mt mai bine

Adaugat: 13-09-2009 15:39

eu nu stiu cum sa aranjez colivia....cateva sugestii poate chiar poze m-ar ajuta ff mult..

61

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Uite cum am eu aranjata colivia, numai ca eu le schimb jucariile si betele in fiecare saptamana.

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

62

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

David a mai avut o oglinda dar a dat cu ea pana a spart-o si a trebuit s-o scot..
Ella, nu sunt cam incomode gratiile de pe fundul coliviei?

63

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Nu ,in nici un caz ,si eu am o colivie asa iar una nu are ..
papagalii prefera sa se duca mai mult pe aia ucu gratii pt. ca nu calca pe cainat si le place chiar f. f. mult '

:nimfa: Paco&Jake^Nimfe |Didi cool| Scumpii mei

64

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Nu, am incercat sa le iau gratiile si sa le pun un fel de asternut cumparat si toata ziua stateau pe bete.

Adaugat: 14-09-2009 10:24

Ieri le-am cumparat o noua jucarie pt nazdravanii mei, eu am fost foarte incantata de ea, insa ei nici nu se apropie...din pacate nu le place.... :cry:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

65

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

De unde ai cumparat-o?
Vreau si eu una pentru rikki!

Good friends are like stars,you don't always see them,but you know they're always there.:)

66

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Am luat-o de la un magazin din Onesti, am dar 15 lei pe ea si era si ultima. In Brasov am vazut ceva de genul la magazinul de pe 15 Noiembrie acum ceva vreme cand ai mei erau inca mici si era prea mare jucaria pentru ei. Insa acum am luat-o degeaba ca nici nu se ating de ea, o sa incerc sa o mai pun si sa o las cateva zile poate totusi se obisnuiesc cu ea.

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

67

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

daca vrei o jucarie de genul ala,vino in Racadau.Langa Liceul de Arte este un magazin de animale cu jucarii de astea.Si eu vreau sa ii iau una din asta lui Cipy.De fiecare data cand ies de la scoala si am bani la mine,intru si ii iau cate ceva agapicii mele smile)

orice secunda poate fi decisiva in viata noastra,asa ca-Traieste clipa!

68

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Eu de cate ori ies la cumparaturi si vad vreun magazin de animale tot timpul le cumpar cate ceva numai ca de data asta am dat gres, nu le place noua jucarie ..... :cry:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

69

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

rocco smile ... a fost cam amarata smile ... nu prea a avut jucarii smile ... ptr ca steatea f des pe afara.. si rodea tot ce gasea hmm .. acum..i'am luat un leagan atat de frum .. si nici nu se uita la el..nici nu prea stiu unde sa'l pozitionez.. pun maine poze..

aa..ps: smile .. incerc sa confectionez jucarii.. poate nu'i plac.. ca ii dau bataie la poponeatza :bang: smile .. glumeam smile ..

Ana :heart:

70

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

sunt foarte frumoase jucariile faqte de mana qm s-ar spune... :bravo: .......bravo celor care au incercat......asta inseamna ca va iubiti animalele foarte mult......si incercati sa faceti tot posibilul sa fie fericite.. :heart: ..din pacate papagalului meu nu-i plac leaganele....am incercat sa-i fac multe ....dar nu s-a urcat pe niciunul.....dar i-am faqt alt gen de jucarii..... big_smile unele sunt cumparate doar una este faqta de mine...

Adaugat: 07-11-2009 22:00

big_smile a treia este faqta din nasturi..

:heart: -SABINA- :heart:

71 (edited by ella_costan 31-12-2009 13:36)

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Sambata le-am mai luat o jucarie nazdravanilor mei si vad ca asta le place, voi posta poza cu noua jucarie mai pe seara. Ai mei sunt niste rasfatati au vazut ca le fac toate mofturile si acum profita

Adaugat: 09-11-2009 10:36

Noua jucarie a rasfatatilor.... :pls:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

72

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

De unde ai luat franghile? Vreau si eu sa le fac o astfel de jucarie wink :bravo:

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

73

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Asa e cumparata, e din magazinul Animax din real

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

74 (edited by Iusty 10-11-2009 10:23)

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Super, am fost acolo..nu stiam ca au asa ceva desi am stat aproximativ 1 ora sa ma uit la jucarii si la pasari smile ! Frumos pet shop wink

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

75

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Da, cred ca e cel mai bine dotat cu jucarii desi eu le-am cam luat pe toate..... acum trebuie sa mai descopar altul, am auzit ca ami e unul prin Racadau, acolo inca nu am ajuns.

Ce nu mi-a placut insa a fost faprul ca nu prea erau ingrijite animalele, cel putin papagalii nu aveau mancare si erau destul de murdari.  Erau vreo 3 Marele Alexandru si in loc de albastru era gri din cauza mizeriei care o avea pe pene. sad

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture: