26

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Foarte misto sfoara aia Misha sa ne spui si noua de unde ai luat-o ...

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

27 (edited by Iusty 28-08-2009 15:32)

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Le-am facut si eu o jucarie sa se mai joace... tongue deoarece toate jucariile li s-au stricat asa ca incerc sa improvizez. tongue Pe o sfoara mai groasa am pus bile din lemn si petalele acelea albe si verzi (sunt din plastic) si le-am prins de suportul cu care trebuia sa agat colivia de tavan tongue

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

28

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

e4 foarte frumoasa jucaria. dar inaripatii ce scumpi sunt!  :bravo:

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

29

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Multumesc! Am mai facut una! tongue Zdranganele cu nasturi smile

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

30

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

super. deci se poate sa faci si acasa. nu neaparat sa cumperi. eu am invatat de la Snow sa fac jucarii.

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

31

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Nu ne impartasiti si noua cateva idei? tongue

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

32 (edited by deyseby 28-08-2009 20:47)

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

o sa vina Snow cu albumul. ea are experienta. eu nu ma pricep bine. am facut pt mine ceva foarte putin dar nu stiu sa-ti spun . ea o sa puna album pe forum  si o sa dau comanda de la ea . nu are preturi mari si-mi comvine.

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

33

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

pe cand cu albumul?

34

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

nu stiu. vad ca nu pot da de ea nici eu. e pe forum dar nu raspunde pe mess. poate s-a intamplat ceva? nu stiu

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

35

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

E  misto jucaria ta Iusty.....sfoara care o ai ai cumparat-o sau ai facut-o ?

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

36 (edited by snow 29-08-2009 12:02)

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

albumul este facut,dar nu pot sa il incarc pe forum ca este facut powerpoint.iar idei nu pot sa va dau pt ca eu le vand si asta ar insemna ca nu pot sa dau designer-ul jucariilor.
iar daca vreti sa vedeti si sa comandati jucarii ma puteti contacta la adresa de mess: ayuryta_20us.

37

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Pentru cei care m-au intrebat, sfoara si trepiedul sunt  luata din mag. Animax din Bucuresti, sfoara e in jur de 80 lei, trepiedul a fost si el in jur de 50 lei, de fapt este un suport de colivie. Dar papagalilor mei le place, le-am mai atarnat niste jucarii de lemn si sfoara, niste inele de plastic, si numai acolo stau. Pentru a evita mizeria, sub el pun ziare.

Vicky - Mamica fericita

38

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

@Ella: eu am facut sfoara: cea cu petale albe si verzi e albastra inchis si cea nu nasturi e verde tongue e f. usor...iti trebuie doar materiale tongue

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

39

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Jucarii papitoiului meu. :heart:

Adaugat: 29-08-2009 18:12

Next... big_smile

Adaugat: 29-08-2009 18:13

Scuzati-l pe murdarici, dar refuza baia. neutral

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

40

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Iusti eu ma refer la cea groasa  multicolora...

Adaugat: 29-08-2009 18:38

Pun si eu cateva jucarii ale nazdravanilor mei .....

Adaugat: 29-08-2009 18:40

Si ultimele jucarii...............

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

41 (edited by Iusty 30-08-2009 21:02)

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

ella_costan wrote:

Iusti eu ma refer la cea groasa  multicolora...

Aaaa...aia am cumparat-o din Viena..era un pet shop cat...nu stiu cum sa spun...era mare si era plin cu toate marcile de mancare pt. animale posibile si medicamente...si erau o groaza de pesti..super fain :k: si jucarii nu gaseai mai nimic din plastic...numai lemn si materiale textile gen sfoara aia...

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

42

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

sfoara la fel am eu multicolora,din constanta in jur de 50 lei da e dubla la lungime..pe mine ma intereseaza ca un fel de suport in forma de manutza care se pune desupra barii unde dorm ei si se baga acolo si ii sustine pe timpul noptii.a cumparat cineva din brasov si daca poate sa ma ajute cineva as fi f recunoscator..sau un cort in miniatura care se agata si ei intra acolo.. :heart:

43

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Pai daca-mi spui de unde din Brasov, poate te pot ajuta! Stau in Brasov! Sa-mi spui de unde! wink wink

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

44

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

mi-ati amintit de o scaritza ce i-am fct la shadow din bete de frigarui si ata :rusine:
am pleacat pana undeva si cand sa ma intorc ce sa vad toata ata era incalcita pe picioarele motatului smile m-am pus sa le dezleg si dupa o operatie reusita
drept la gunoi din ceo mai ramas din scara
dupa 2 zile m-am dus la real sa ii iau o scara calumea
dupa o luna vai si amar si de aia toata roasa smile

45

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

nush locatia exacta ca a fost pentru prima oara si nu stie.. sad

46

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Atunci nu stiu sigur cum o sa facem...nu pot umbla prin toate pet shop-urile din Brasov smile smile

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

47

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

te cred..mai astept poate are cineva.. :k:

48

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Ce jucarii si accesorii interesante aveti ! Vreau si eu sa imi iau un papagal asa ca mai trag si eu cu ochiul pe aici !

Ich liebe alle Tiere ! I love all animals ! J'aime tous les animaux ! Amo tutti gli animali ! Ik hou van alle dieren !

49

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

ce papagal iti iei big_smile ?

50

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Si eu sunt din Brasov, dar nu am vazut ceea ce zici tu desi am colindat 90% din magazine, am mai descoperit unul vineri si nu am avut timp sa intru, daca o sa vad te anunt

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture: