1 (edited by iloveanimals 09-05-2009 21:21)

Topic: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

fiecare sa posteze aici ce jucariile are pt pasarea sa(leagane, pete, jucarii, etc.) fie ca sunt cumparate sau facute de noi big_smile ...ce ziceti? tongue

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

2

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

e buna ideea ta, eu am doi kakariki numai ca sunt cam speriosi, vorbesc cu mine dar nu se apropie de nici o culoare. Ei au ca jucarii o scarita, o oglinda, un pandativ e la un calandar kinezesc care le-a placut foarte mult cand l-am pus-o in colivie, un leagan si 3 bile care le-au dezmembrat si acum se joaca cu ele separat...

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

3

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Pun cateva poze cu jucariile facute de mine pentru perusi :k: Sper sa ajute si la cei ce au alte specii de pasari wink

Adaugat: 09-08-2009 20:46

Inca cateva tongue

>>>>Alexandra<<<<

4

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

au iesit super! :k:
Bravo!

5

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

OBLONDA. sunt chiar foarte reusite. bravo. dar intrebarea e, daca papagalii inghit vre-o margica? sau nu se pot rupe?

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

6

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Chiar reusite jucariile .....felicitari.... :bravo:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

7

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Sunt f. reusite...bravo :bravo:

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

8

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Asta cu zdranganele e una dintre jucariile lui David. smile

9

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

si eu am avut ceva de genul numai ca neastamparatii mei au rupt plasticul care le unea si acum se joaca cu ele separat.... smile

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

10

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

mie imi plac tare mult zdranganelele lui David-sunt atat de colorate :heart: :heart: :heart: :k:

orice secunda poate fi decisiva in viata noastra,asa ca-Traieste clipa!

11 (edited by birdslover 19-08-2009 13:20)

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Si mie imi plac... acum i-am luat o steluta care se invarte si e facuta doar din zdranganele dar pe el il enerveaza  si da tare cu ciocul in ele :bang:

12

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Eu gasesc foarte greu jucarii pentru ai mei, sunt foarte stricatori....le-am luat saptamana trecuta ceva cu jucarele la capete si din sfoara....3 zile le-a trebuit ca sa il rupa.....acum se joaca cu jucariile de la capete ... sad

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

13

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Ella ,nu fi trista.Eu m-as bucura sa stiu ca am asa perusi nazdravani.Asa iti raman amintirile si asate mai distrezi,vazand cate nazbatii fac! wink :k:
Succes cu  nebunaticii tai! :sanatate:

orice secunda poate fi decisiva in viata noastra,asa ca-Traieste clipa!

14

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Sa ma laud si eu cu postamentul construit special pt. Puiu, micul meu Alex. Am cumparat un trepied (suport pt. colivii mici), un snur dintr-o sfoara speciala, gros si rezistent in forma de S cu ciucuri la capete si un clopotel maricel, si pot spune ca e locul lui preferat, foarte rar se aventureaza in alte locuri de prin camera, iar acum a devenit si locul preferat al nimfelor.

Vicky - Mamica fericita

15

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

ce tare e!daca as fi papagal si mie mi-ar placea sa am asemenea jucarele smile)
sper sa gasesc si eu asa ceva :pls: :bang:

orice secunda poate fi decisiva in viata noastra,asa ca-Traieste clipa!

16

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

ai mei se sperie de orice jucarie...
acum le-am pus un ursulet de plus si l-au pufait atat de rau....:(..nu gasesc nimic sa le placa:cry:

17

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Al meu rupe toti clopoteii yikes apoi se plictiseste de jucarie..

18

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Bi3 ai mei nu sunt perusi sunt kakariki....pe mine chiar ma amuza cand le pun cate ceva nou nu se lasa pana nu-l strica... si mie ciuda ca nu prea gasesc ....ei sunt foarte incantati cand le mai dau ceva de treaba .... tongue

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

19

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

a....=) e o specie?habar nu aveam-am crezut ca e un nume mai traznit smile)

orice secunda poate fi decisiva in viata noastra,asa ca-Traieste clipa!

20

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Da, e o specie se numeste kakariki - capre .... :k:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

21

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

vai..m-am uitat pe google acum,sunt superbi!!!
sa-ti traiasca!!! :k:

orice secunda poate fi decisiva in viata noastra,asa ca-Traieste clipa!

22

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Mersi si eu sper ... :sanatate:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

23

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Misha sfoara aia e super!De unde ti-ai luat-o?

Good friends are like stars,you don't always see them,but you know they're always there.:)

24

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Chiar e super suportul ala Misha...cand o sa-mi iau nimfa o sa am nevoie de asa ceva...de unde le-ai luat?...nu conteaza orasul tongue ma duc oriunde sa gasesc asa ceva tongue

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

25

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

madalina1 wrote:

ai mei se sperie de orice jucarie...
acum le-am pus un ursulet de plus si l-au pufait atat de rau....:(..nu gasesc nimic sa le placa:cry:

tu dai o jucarie si las-o la ei. nu e zdrangani in fata lor. lasa-i pe ei sa o descopere in timp. o sa le placa sigur. poate dura si o saptamana.

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro