301

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

buna seara sunt nou pe acest forum gar il citesc de doi ani.postez o poza cu colivia mea

302

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Pepa, colivia arata forte bine, Jako are tot ce e nevoie acolo.   :k:

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

303

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Eu de Craciun anu asta le-am pus pe cusca papagalilor mei(2perusi miki si kiki)niste chesti de pahare (care se agata de piciorul paharelor) si asa bine arata sunt diferite modele  de Craciun (Mosi ,Dulciuri ,braduleti si altele dar bineinteles din plastic)si toata ziua doar in alea tot baga ciocul dar nu se rup .Am incercat sa le mai pun un glob mic in forma de stea care am prins-o cu ata dar au rupt-o si am luat-o.Nu pot sa spun neaparat ca e o jucarie dar arata bine si lor le place. smile

-Ioana-

304

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

superbe :bravo:

~Maria~iubeste~toate~animalele~!!!

305

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Estera, ai confectionat niste jucarii, am vazut ca din hartie.. nu roade din ele? ca am auzit ca nu e bine sa inghita niciun fel de hartie/carton.  :wow:

306

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

noua jucarie a lui Sunny si Coco

:perusi: Sfaturile bune sunt cel mai probabil ignorate, dar asta nu este un motiv ca , sa nu le oferi. smile  ~~SANDA~~ 1 perus Bella si al 2-lea(coco care s-a dus la ingerasi) sad(

307

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Buna Sandutza!e foarte draguta jucarioara ta. Imi spui te rog de unde ai luat-o si cat ai dat pe ea ?:D

-Ioana-

308

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

ioana99 wrote:

Buna Sandutza!e foarte draguta jucarioara ta. Imi spui te rog de unde ai luat-o si cat ai dat pe ea ?:D

da am luat-o din auchan si a costat doar 10 lei park

:perusi: Sfaturile bune sunt cel mai probabil ignorate, dar asta nu este un motiv ca , sa nu le oferi. smile  ~~SANDA~~ 1 perus Bella si al 2-lea(coco care s-a dus la ingerasi) sad(

309

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Multumesc mult o sa caut si lor una in genul asta!

-Ioana-

310

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

am adaugat si eu cateva poze cu jucariile lui pako, micul alexander al meu .. dar se plictiseste foarte repede si nu stiu cu ce sa-i mai dau sa se joace.. voi ce le mai dati ?

animalutele mele:    2 :malex:    1 :perus:    6 :caine:    2 :pisica:

311

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Aveti idee daca ata de cinepa in face rau unui perus?
Vreau sa fac o scarita din sfoara de cinepa care am auzit ca e recomadata pt. Jako,dar nu stiu daca este periculoasa pt. perusi.
Vad ca iese niste ate din ea,e periculos daca inghite?

"Cand ramane singur acasa, oferiti-i ceva cu care sa-si ocupe timpul. In locul jucariilor din comert, care de multe ori sunt vopsite si pot fi toxice, puteti sa-i confectionati dumneavoastra jucaria din bucati de salcie si dopuri colorate de la sticlele de plastic prinse pe sfoara de in sau canepa."

Adaugat: 05-12-2011 13:06

Jucarie home made - foarte usor de facut :
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4sfSQT1VfZ0&list=UUZdxKa0WGnw0tD_Sq8fdCSg&index=1&feature=plcp[/youtube]

312

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

bi3 wrote:

ei bine asta este noua lor colivie big_smile

buna! De unde ti-ai luat colivia? sunt din brasov!! big_smile

313

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

pentru cei interesati de un playstand pentru papagali de talie medie, de genul celui din imagine, aveti nevoie de 1 zi libera, 3-4 cozi de matura, un placaj dreptunghiular de 70cm pe 40cm, scarite de lemn pe care le puteti gasi gata facute sau confectiona singuri din crengi de salcie sau mar, suruburi autofiletante si accesorii: hranitoare, adapatoare, jucarii, etc. Coco este foarte incantata, insa scaritele au suferit mici "imbunatatiri", motiv pentru care in curand vor trebui inlocuite  big_smile

314

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

florry11 wrote:

pentru cei interesati de un playstand pentru papagali de talie medie, de genul celui din imagine, aveti nevoie de 1 zi libera, 3-4 cozi de matura, un placaj dreptunghiular de 70cm pe 40cm, scarite de lemn pe care le puteti gasi gata facute sau confectiona singuri din crengi de salcie sau mar, suruburi autofiletante si accesorii: hranitoare, adapatoare, jucarii, etc. Coco este foarte incantata, insa scaritele au suferit mici "imbunatatiri", motiv pentru care in curand vor trebui inlocuite  big_smile

Foarte frumos facut smile eu din pacate a trebuit sa fac ceva mai rudimentar, "cadru" metalic si crengi serioase. scaritele le-a mancat in prima zi, cozile de matura dupa o saptamana big_smile

315

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

noi i l-am facut prin octombrie anul trecut si se pare ca a rezistat eroic. Oricum Coco este foarte cuminte (sa nu vorbesc intr-un ceas rau) si nu prea roade...inca.  smile

316

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

eu la a meu am cumarat multe oglinzi si leam pus prin casa si la 5 cm de oglinzi am pus un bat toata ziua se cearta cu oglinzile:))

317

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Jucarii,jucarioare....  :hihi:
In ultima poza se vede un fel de leagan(cu margele albastre),facut de mine.

318

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Diana,sunt superbe! :k: Sunt toate confectionate de tine,sau numai leaganul?

Nu e grav cand vorbesti cu peretii,e mai grav cand peretii vorbesc cu tine=)

319 (edited by carmeryne 03-09-2012 16:22)

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Sunt confectionate de mine  smile
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 03-09-2012 16:22[/merge_posts_bbcode]

Le-am facut  jucarioare noi impanatilor mei  :hihi:   :perusi: