276

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Sunt foarte frumoase ....  :pup:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

277

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Estera wrote:

1. Am impletit in 6, 3 snurulete si a iesit o jucarioara big_smile
2. Un fel de leagan dintr-un bat de salcie tongue

imi spui si mie de unde ai facut rost de acele agrafe sau inele sau de unde le-ai cumparat as face si eu jucarie cv de genu tip scarita atarnata din tavan si vreau ceva rezistent multumesc

:perusi: Sfaturile bune sunt cel mai probabil ignorate, dar asta nu este un motiv ca , sa nu le oferi. smile  ~~SANDA~~ 1 perus Bella si al 2-lea(coco care s-a dus la ingerasi) sad(

278

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Pai sunt inele de la perdea de baie. Am cumparat perdea noua si am luat inelele de la ea tongue

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

279

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

ii pot pune jucarii in colivie la Sunny al meu e doar de 2 zile cumparat sau sa il mai las sa se acomodeze...cu colivia ...?

:perusi: Sfaturile bune sunt cel mai probabil ignorate, dar asta nu este un motiv ca , sa nu le oferi. smile  ~~SANDA~~ 1 perus Bella si al 2-lea(coco care s-a dus la ingerasi) sad(

280

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Eu cred ca poti sa ii pui doar ca nu prea multe sa se sperie. Asa cate una  wink

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

281

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Estera wrote:

Eu cred ca poti sa ii pui doar ca nu prea multe sa se sperie. Asa cate una  wink

ms mult Estera :succes:  i-am pus o scarita si se cam catara pe ea ... mai rarut dar se catara in careva poza era o sfoara impletita in 4 si nu ...se ferea de ea cat posibil sa nu cumva sa o atinga si i-am scoso de aceea am intrebat ms mult oricum  :perus:

:perusi: Sfaturile bune sunt cel mai probabil ignorate, dar asta nu este un motiv ca , sa nu le oferi. smile  ~~SANDA~~ 1 perus Bella si al 2-lea(coco care s-a dus la ingerasi) sad(

282

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Cu multa placere ma bucur ca am fost de ajutor smile

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

283

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

superbe jucariile sandutza! :bravo:

2 perusi-Lolita(Lola);Pakito(Paco) :perus: :perusi: ;1-bichon bolognese-Puppies(Puppy) :caine: ;am avut:5-caini :caine: ,4-perusi :perusi: :perus: ,1-iepure :iepure: ,1-hamster :hamster: ,pisici(bloc) :pisica:
;PROTECTIA ANIMALELOR!ANTI-POLUARE!IUBESC NATURA!AM MULTE ANIMALE LA TARA!MA IUB. ANIMALELE!

284

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

rebbecas wrote:

superbe jucariile sandutza! :bravo:

:sanatate: ms

Adaugat: 05-08-2010 12:36

Astazi i-am cumparat jucarii noi cele vechi deja erau prea...roase hmm  wink) Acuma mai nou ne tenteaza sa invatam matematica cu numaratoarea  :rusine: nimic altceva... :heart: Hinta tot azi i-am facut-o eu cu sarma,margele si lemn nu stiu daca se va intelege ceva

:perusi: Sfaturile bune sunt cel mai probabil ignorate, dar asta nu este un motiv ca , sa nu le oferi. smile  ~~SANDA~~ 1 perus Bella si al 2-lea(coco care s-a dus la ingerasi) sad(

285

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

ioi ce superbe sunt jucariile,si stai linistita sandutza,se intelege tot si foarte frumoasa este,te pricepi chiar fff bine,succes la invatat numaratoarea  :succes:   :heart:   :pup:   :bravo:   :sanatate: !

2 perusi-Lolita(Lola);Pakito(Paco) :perus: :perusi: ;1-bichon bolognese-Puppies(Puppy) :caine: ;am avut:5-caini :caine: ,4-perusi :perusi: :perus: ,1-iepure :iepure: ,1-hamster :hamster: ,pisici(bloc) :pisica:
;PROTECTIA ANIMALELOR!ANTI-POLUARE!IUBESC NATURA!AM MULTE ANIMALE LA TARA!MA IUB. ANIMALELE!

286

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Cred ca toti cei care au oglinda cu margelute au o problema cu ele .... ai mei cand le-o pun sunt asa suparati ca nu pot sa le scoata ca dau cu ciocul in oglinda ..... big_smile

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

287

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Am facut si eu cateva jucarii pentru nimfii mei :iubareti:

animalute: Cocolino :nimfa: Scayle :caine: Sara si Mark 2  :tzest: ingerasii: cocuta :grey: , chichi si whatup :soarece: , mark 1 :tzest: ,un pui(nu stiu ce pui era)de o zi :ou: , un pui de cateva zile de porumbel :ou: , 2 iepurasi :iepure: puf alb si puf negru :iepure:va rog dati clik http://www.gbx.ro/member_page.php?id=3216

288

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

frumoase jucarii bratzarinutza sfoara din prima poza tzi-a iesdit destul de tare cum ai reusit sa o sucesti asa? ai facut-o cu sarma in interior?

:perusi: Sfaturile bune sunt cel mai probabil ignorate, dar asta nu este un motiv ca , sa nu le oferi. smile  ~~SANDA~~ 1 perus Bella si al 2-lea(coco care s-a dus la ingerasi) sad(

289

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

ms!da,are sarma la interior

animalute: Cocolino :nimfa: Scayle :caine: Sara si Mark 2  :tzest: ingerasii: cocuta :grey: , chichi si whatup :soarece: , mark 1 :tzest: ,un pui(nu stiu ce pui era)de o zi :ou: , un pui de cateva zile de porumbel :ou: , 2 iepurasi :iepure: puf alb si puf negru :iepure:va rog dati clik http://www.gbx.ro/member_page.php?id=3216

290

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

sandutza wrote:

Astazi i-am cumparat jucarii noi cele vechi deja erau prea...roase hmm  wink) Acuma mai nou ne tenteaza sa invatam matematica cu numaratoarea  :rusine: nimic altceva... :heart: Hinta tot azi i-am facut-o eu cu sarma,margele si lemn nu stiu daca se va intelege ceva

sunt foarte frumoase jucariile thale :pup:

Doi pitici!Cipi peruselul meu :perus: care are 1 an si 10 luni si Kyky nimfuta mea :nimfa: care are 10 luni smile smile smile

291

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Oana, iar ai folosit acel ,,h" care nu are niciun rost in acel cuvant.Nu te supara dar chiar mi-a sarit in ochi.
Ca sa nu fac off topic, bratarinuta, imi place cel mai mult scarita din poza 2.

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

292

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

xxy wrote:

la noi in oradea gasesti mingiute dinacelea cu clopotel inauntru si sint la1 leu buc.,scarita colorata e facuta de mine cea unde e perusul

frumoase jucarii

picii mei, va iubesc!

293

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

ms la toti.din pacate acum nu mai am jucariile ca mi-a murit cocuta de boala si le-am aruncat ca sa nu se imbolnaveasca coco da s a inbolnavit pana la urma.

animalute: Cocolino :nimfa: Scayle :caine: Sara si Mark 2  :tzest: ingerasii: cocuta :grey: , chichi si whatup :soarece: , mark 1 :tzest: ,un pui(nu stiu ce pui era)de o zi :ou: , un pui de cateva zile de porumbel :ou: , 2 iepurasi :iepure: puf alb si puf negru :iepure:va rog dati clik http://www.gbx.ro/member_page.php?id=3216

294

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

imi pare tare rau pentru cocuta..... sad

picii mei, va iubesc!

295

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

raluky4 wrote:

Oana, iar ai folosit acel ,,h" care nu are niciun rost in acel cuvant.Nu te supara dar chiar mi-a sarit in ochi.
Ca sa nu fac off topic, bratarinuta, imi place cel mai mult scarita din poza 2.

scuze sad nu  ma supar nu l-am mai folosit dar uneori mi-se mai intampla :rusine:

Doi pitici!Cipi peruselul meu :perus: care are 1 an si 10 luni si Kyky nimfuta mea :nimfa: care are 10 luni smile smile smile

296

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Aceasta este jucaria din lemn pe care David n-a reusit s-o distruga!

297

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Am si eu una asemanatoare la ai mei dar au spart bilutele  big_smile

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

298

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

nu stiu daca aceasta e cea mai buna sectiune sa intreb dar:
As vrea sa ''renovez'' vechea colivie si nu stiu ce fel de vopsea sa folosesc.eu ma gande am la cea pentru copii,nu cred ca e toxica dar daca stiti vre'un anumit tip de vopsea va rog sa postati cum se numeste si cam cat costa.sper ca nu are nimic ,ca am am postat aici.

animalute: Cocolino :nimfa: Scayle :caine: Sara si Mark 2  :tzest: ingerasii: cocuta :grey: , chichi si whatup :soarece: , mark 1 :tzest: ,un pui(nu stiu ce pui era)de o zi :ou: , un pui de cateva zile de porumbel :ou: , 2 iepurasi :iepure: puf alb si puf negru :iepure:va rog dati clik http://www.gbx.ro/member_page.php?id=3216

299

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Cum il avem de 5 zile inca nu are jucarele dar vom cumpara..faine am vazut aici  :perus:  :dans:

Darius & Dana & Pakyta

300

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Franghia asta e singura care ii rezista lui Alex, cerculete au fost mai multe dar doua le-a rupt big_smile