76

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Eu stiu majoritatea pet-shopurilor din Brasov: pe langa Reduta, pe langa Sanitas, pe langa Patria mai e unul, in Real, in piata de la Steagu sunt 2, insa in Racadau nu am ajuns big_smile

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

77

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Sunt multe, mai e unul pe Harmanului, unul pe d-dul garii, unul pe Mihail Wies .... sunt multe .....oricum nu avem de unde sa le stim pe toate

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

78

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

vreau sa cumpar si eu accesori si mai multe jucarii pt paco al meu la animax nu gasesc ce vreau eu..

http://nimfa185.sunphoto.ro My Nymphs Pacolina :nimfa: Paco  :grey: Silver :grey: Dodo :caine:
==>Misu<==

79

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Daca vrei imi spui ce jucarii vrei iti caut si ti le trimit prin fan courier sau posta wink

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

80 (edited by suana 10-11-2009 12:41)

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

ella,as vrea sa apelez eu la buanvointa ta :rusine:  Mi-ar trebui spirala din cordelina.Cum ai cumparat tu pentru ai tai dar nu jucarie rotunda ci spirala.As punea-o la intrare la colivie la Alexi,sunt tari si se poate catara bine pe ea si atunci nu mai fac scarita.Cum avea misha,daca tii minte.
Asta e,sper ca misha sa nu se supere ca i-am folosit poza.

http://i33.tinypic.com/1zvejt.jpg

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

81

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Spirala nu am vazut dar am sa merg sa intreb si te anunt daca gasesc. Stiu cum avea misha si eu cautat atunci cand am vazut la ea, o sa merg sa intreb sa vad daca are sau poate pot sa fac comanda si sa imi aduca. Numai ca in weekend o sa pot sa merg ca in cursul saptamanii sunt la munca si mie peste mana sa ajung in Real de unde am cumparat jucaria. Si daca gasesc iti iau  tongue hmm

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

82

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Multumesc din sulfet.Din pacate aici n-am gasit.Cred ca de acum incepe ,,mania'' papagalilor mari si nu sunt dotati cu jucarii corespunzatoare pentru ei.Nu e nici o graba.  Ce ma bucur  :bravo:  Pupici  :pup:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

83

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Eu de cand ii am pe ai mei sunt innebunita dupa jucarii, am gasit in prima luna cate ceva insa de vreo 2 luni nu mai gasesc nimic, numai jucarii pt perusi, iar ai mei le fac flenduri in cateva minute. Acum am descoperit acest magazin care mai are cateva jucarii si pt papagali mai mari. Nici mancare pt ei nu au foste multe sortimente, peste tot pe unde intreb doar Vitakraft imi dau. Cum ajung in magazin iti dau de stie .  :pup:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

84

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Si mie imi plac jucariile.Tot timpul le iau una alta,dar vorba ta,sunt doar pentru cei mici.Cu sortimentele de mancare stam chiar bine,si cu coliviile.Eu am trimis un mesaj lacei de la Animax,stiu ca lucreaza in franciza,si le-am propus sa deschida un magazin aici la Deva.De la Sibiu pana la Arad sau Tmisoara nu exista .Din pacate n-am primit inca raspuns.Mi-ar fi placut sa lucrez cu ei.Serios ma gandesc sa deschid un pet-shop,dar au luat-o si altii inaintea mea,chiar unul frumos s-a mai deschis.E vorba de zona,de impact de interesul oamenilor.Vedem......Oricum de la primavara ma apuc sa fac o voliera frumoasa si ma gandesc cu ce papagali sa incep ,pentru o crescatorie.Sunt atatia frumosi......

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

85

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

suana wrote:

ella,as vrea sa apelez eu la buanvointa ta :rusine:  Mi-ar trebui spirala din cordelina.Cum ai cumparat tu pentru ai tai dar nu jucarie rotunda ci spirala.As punea-o la intrare la colivie la Alexi,sunt tari si se poate catara bine pe ea si atunci nu mai fac scarita.Cum avea misha,daca tii minte.
Asta e,sper ca misha sa nu se supere ca i-am folosit poza.

http://i33.tinypic.com/1zvejt.jpg

uite vreau din asta cum are suana dar de marimea de nimfa ca sa il  pun undeva in afar de cusca

http://nimfa185.sunphoto.ro My Nymphs Pacolina :nimfa: Paco  :grey: Silver :grey: Dodo :caine:
==>Misu<==

86

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Bafta, e chiar o idee buna si mai ales ca esti priceputa in asta nu ca angajatii din magazine cand ii intrebi ceva se uita la tine ca la masini straine. La capitolul mancare stam prost de la Padovan de exemplu in Brasov nu gasesc iar la capitolul colivii abia m-am apucat de cautat si inca nu am gasit nimic care sa imi placa .....

Adaugat: 10-11-2009 13:03

Saptamana trecuta am gasit o scarita mai mare intr-un magazin si a fost cadou pentru nazdravanii mei .... acum scarita este praf au roso de zici ca sunt ciocanitori nu papagali ... nici nu mai stiu ce jucarii sa le mai iau .... toate le strica... :cry:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

87

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

le`am luat si noi la puitii nostri cordelina cadou de Craciun...deocamdata nu`i roasa dar nu cred sa reziste foarte mult :angel:

88

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Eu am si un leagan din sfoara si ala e vai de capul lui si nu are decat vreo 2 luni cred....

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

89

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

frumoase jucarii. Poli eu zic sa faci cateva de lemn sa aiba ce roade si ocupatie cat mai multa.

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

90

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Scaritele din lemn sunt relativ ieftine si pentru ei sunt o adevarata placere ca au ce roade...

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

91

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

ella_costan wrote:

Asa e cumparata, e din magazinul Animax din real

De acolo mi-am luat si eu fetita nimfa! big_smile

Bianca-am 12 ani -data de nastere:23 ianuarie-am :iubareti: ,2 :ou: ai lor si 1 :caine:  si I :heart: them !-http://biancapoli.sunphoto.ro/

92

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Oglinjoara si jucarie de lemn luate ieri de la zoo mania cora pantelimon

Adaugat: 14-01-2010 14:29

Leaganul e confectionat de mine si parintii mei dar momentan l.am scos pentru ca nu face altceva decat sa roada la el si pana una alta i.am pus alte jucarii. Si scarita care o luasem pentru interior dar am gasit alta intrebuintare smile)

Un spitz corcit cu pechinez (Bella) , 2 nimfulini (Mango si Ares). Ingerasii: un roborovsky (Pufu)    [ Sabrina ]

93

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

adaug si eu niste poze cu diverse jucarii.. :wis: sa nu ziceti ca nu am trecut si pe aici. :pup:

:heart: ¤ Anyta ¤  :heart:

94

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Ce faine sunt ..... le-ai gasit in magazin sau sunt confectionate de tine?

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

95

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Da le-am vazut prin magazine dar inca nu le-am cumparat. Mi-ar fi placut sa fie operele mele de arta dar nu prea ma pricep. :pls:

:heart: ¤ Anyta ¤  :heart:

96

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Am gasit si eu, in sfarsit leagan si suport din lemn.. dar nu le mai are. Le-a mancat. Oare din fier nu exista ? smile

97

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

mie agapicile mi-au facut varza balansoarul de plastic pe care l-am avut.Acum trebuie si eu sa le iau ceva.
Ineluse din alea cu clopotel am si eu pentru ei big_smile ,dar au ros zalele cu care in agatam tongue

orice secunda poate fi decisiva in viata noastra,asa ca-Traieste clipa!

98

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Ai mei nu mai au nimic , au ros tot.... scarita de lemn care le-am luat-o a rezistat doar 3 zile ... nici nu mai stiu ce sa le mai iau ....

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

99

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Si Angel roade tot ce inseamna lemn, sfoara si hartie neutral neutral ...pana si stativele din lemn le-a ros smile ..i le-am schimbat smile ! Si Angel are o scarita de lemn f faina big_smile ..dar deja a ros o treapta, mai are 4 smile

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

100

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

smile wow ai mei au mai ramas doar cu  jucariile din palstic , cele din lemn sunt pe lumea cealalta... :wow:

:heart: ¤ Anyta ¤  :heart: