126

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Scarita aia am faccut-o eu cu sotul meu ... Am muncit 4 ore la ea !!! wink tongue

:fluture: _ LAURA _ :fluture: Ally :nimfa: + Sonny :grey: + 4 puiuti + Maya :perus: + Tisa :pisica:
Printul & Kid :angel: :angel:

127

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Foarte frumoasa este! Bravo pentru idee! Puiutii tai sunt niste fericiti :pls: :k:

Un spitz corcit cu pechinez (Bella) , 2 nimfulini (Mango si Ares). Ingerasii: un roborovsky (Pufu)    [ Sabrina ]

128

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Laura e tare frumos si ingenios facut locul de joaca al motatilor tai.Sunt fericiti si multumiti,cu siguranta. :nimfa: :pup:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

129

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

silviu wrote:

Laura, as vrea sa le fac si eu una putin mai incolo.
M-ar interesa materialele folosite, ce fel de sfoara este si ce esenta de lemn ati folosit? tongue

Poti folosi o sfoara obisnuita , din bumbac (cred) iar ca lemn , unul de esenta mai tare(fag , stejar) , ca sa nu poata sa-l roada asa usor (bradul e cel mai moale)... Si sa nu uit : iti trebuie o rabdare de fier ... tongue Noua ne-a luat cam 4 ore ... si am fost 2 ... wink

:fluture: _ LAURA _ :fluture: Ally :nimfa: + Sonny :grey: + 4 puiuti + Maya :perus: + Tisa :pisica:
Printul & Kid :angel: :angel:

130

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

De azi mai avem 2 jucarele: o chestie ca un pendul cu oglinzi si oglinda cu numaratoare big_smile

Un spitz corcit cu pechinez (Bella) , 2 nimfulini (Mango si Ares). Ingerasii: un roborovsky (Pufu)    [ Sabrina ]

131

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Oglinda care avea si bara de aterizre in fata ei la 90 de grade numai ca nu statea la 90 statea cam la 60 deci mai aproape de oglinda si am scos.o a fost 6,5 lei si jucaria 12 lei tongue

Un spitz corcit cu pechinez (Bella) , 2 nimfulini (Mango si Ares). Ingerasii: un roborovsky (Pufu)    [ Sabrina ]

132

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Sunt foarte frumoase Sabrina ....  :floare:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

133

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

astea le'am facut eu din lipsa de ocupatie. inclusiv "sfoara" aceea. e facuta din ata mai grosuta smile .chiky era la joaca. ii place sa bage capul printre cerculete smile

5 :aga: Chiky,Pufy,Maslinutza,Puiu si Puiutza+ 1 pui+ 2 oua- 6 :nimfa: Bruno si Perluta, Mafy si Snow, Tzuiu si Tzuiuka 12 :perus: Papi si Pipa+ 3 pui 4 Zebre Australiene: Cipy si Ciry+ 1 pui 1 peste Betta- Beti- 1 :caine: Brack German -Max- 4 Cucuruzi

134

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Ce tare. neutral Felicitari pt idee. :pup: In vacanta o sa ma pun si eu pe treaba. :hihi:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

135

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

aa :heart: ..ce mi'mi place ..

cred k tre sa ma apuc si eu sa'i fac cv smile

dar e atat de fricoasa cu chestiile mari smile

Ana :heart:

136

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

leam facut si eu alor mei sfoara dinaceea multumesc pt idee andreea :k:

137

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

ma bucur ca te'am ajutat si eu cu ceva big_smile

5 :aga: Chiky,Pufy,Maslinutza,Puiu si Puiutza+ 1 pui+ 2 oua- 6 :nimfa: Bruno si Perluta, Mafy si Snow, Tzuiu si Tzuiuka 12 :perus: Papi si Pipa+ 3 pui 4 Zebre Australiene: Cipy si Ciry+ 1 pui 1 peste Betta- Beti- 1 :caine: Brack German -Max- 4 Cucuruzi

138

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

E foarte frumoasa jucaria Andreea ... :bravo:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

139

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

foarte frumoasa jucaria!!!!

O pereche de perusi si o catea carpatina+1 puiut al acesteia

140

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

:idee: m'am apucat sa fac un suport pentru puiutii mei. il astept pe tata sa imi dea gauri cu bormasina si cred ca il si terminam.sper sa pun si cateva poze diseara big_smile abia astept sa vad ce a iesit :hihi:

5 :aga: Chiky,Pufy,Maslinutza,Puiu si Puiutza+ 1 pui+ 2 oua- 6 :nimfa: Bruno si Perluta, Mafy si Snow, Tzuiu si Tzuiuka 12 :perus: Papi si Pipa+ 3 pui 4 Zebre Australiene: Cipy si Ciry+ 1 pui 1 peste Betta- Beti- 1 :caine: Brack German -Max- 4 Cucuruzi

141

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

asteptam :pup: !

Ana :heart:

142

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

am terminat big_smile .nu e el perfect dar...asta e...mai trebuie "mobilat" big_smile .acum asteptam sa vedem daca il folosesc micutii mei smile

5 :aga: Chiky,Pufy,Maslinutza,Puiu si Puiutza+ 1 pui+ 2 oua- 6 :nimfa: Bruno si Perluta, Mafy si Snow, Tzuiu si Tzuiuka 12 :perus: Papi si Pipa+ 3 pui 4 Zebre Australiene: Cipy si Ciry+ 1 pui 1 peste Betta- Beti- 1 :caine: Brack German -Max- 4 Cucuruzi

143

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

foarte frumos, felicitari. Ce n-as da sa am si eu talent in ale ... construitului. big_smile

Simo

144

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

E foarte frumos sper ca micutilor tai sa le placa smile

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

145

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Andreea, de unde ai luat lemnul acela? Parca ma incanta si pe mine ideea sa fac asa ceva... dar de dimensiuni mai mari. Las ca il pun eu pe tata la treaba . smile)

Simo

146

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

foarte frumoase jucarii, andreea7

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

147

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Si pe mine tot betele alea m-ar interesa de unde le-ai luat. Spune-ne. :heart: :heart: E superb, si micutii or sa ai9be ce sa rontaie. :maimuta:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

148

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

poi cele groase sunt de la o coada de matura big_smile iar cele subtiri, am gasit 2 umerase din alea din lemn la bunici big_smile

5 :aga: Chiky,Pufy,Maslinutza,Puiu si Puiutza+ 1 pui+ 2 oua- 6 :nimfa: Bruno si Perluta, Mafy si Snow, Tzuiu si Tzuiuka 12 :perus: Papi si Pipa+ 3 pui 4 Zebre Australiene: Cipy si Ciry+ 1 pui 1 peste Betta- Beti- 1 :caine: Brack German -Max- 4 Cucuruzi

149

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Pff, buna idee. :heart:  :heart: Vreau si eu vacanta sa fac asa ceva. :pls:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

150

Re: Jucarii,suporturi,leagane pentru pasari

Super faina jucaria numai ca ai mei intr-o saptamana nu o mai au .... au devorat toate jucariile  big_smile

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture: