101

Re: Pisicutele mele

da.voi merge, dar atunci cand voi merge la tara, ca acum nu am cum sa ii duc praful acela. merci de sfat.
stiu ca Misulica sufera, pt. iarna trecuta cand nu avea purici era mai grasun, adica nu foarte foarte dar nici prea prea, si acum e foarte slab.

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

102

Re: Pisicutele mele

aveti niste pisicute superbe http://i727.photobucket.com/albums/ww274/biancadumi_2009/cute-japan-cat.gif

- Bianca

103

Re: Pisicutele mele

ieri n-i s-a alaturat un nou membru al familiei.o pisicuta scumpica care din pacate nu a interactionat cu oamenii.pana astazi am reusit sa o imblanzesc si este foarte jucausa.inca nu i-am facut nici o poza.este tigrata cu alb si are o pata pe labuta in forma de coroana  :heart: poate ma ajutati sa ii gasesc un nume.

104

Re: Pisicutele mele

dupa coroana, numele potrivit ar fii Queeny!

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

105

Re: Pisicutele mele

pun si eu niste poze cu pisicuta mea.inca nu m-am hotarat ce nume sa-i pun big_smile
pozele sunt facute a doua zi de cand a venit la noi.am facut o poza si petei de pe labuta :heart:

106

Re: Pisicutele mele

ce frumoasa  :heart: este sa iti traiasca  :succes: interesanta pata de pe labutza smile

107

Re: Pisicutele mele

Apropo de pisici... acum 3 minute a venit o pisicuta in scara blocului si am gasit-o fix in fata usii mele , i'am dat ceva de mancarica.. saraca era slabuta..si este si pui.. dadea sa intre caci ii este urat sa stea singura  neutral

-Lory-   :heart: *Nu exista psihiatru mai bun pe lume decat un catelus care te linge pe fata.*
:floare: *Cainele este singura fiinta dupa pamant care te va iubi mai mult decat te iubesti tu insuti.*

108

Re: Pisicutele mele

yo_dan wrote:

ce frumoasa  :heart: este sa iti traiasca  :succes: interesanta pata de pe labutza smile

multumesc! :pup:

Adaugat: 19-07-2010 21:52

motanul meu a crescut si este foarte frumos...dar si foarte lenes.pun cateva poze cu el.
intr-o zi dormea cu pisicuta cea mica,pun cateva poze sa ii vedeti :hihi:

109

Re: Pisicutele mele

Vai ce scumpici sunt  :pup:  sa-ti traiasca.

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

110

Re: Pisicutele mele

Ce dulcegarii aveti voi aici  wink  sunt tare scumpe pisicutele voastre!  :maimuta:

-Lory-   :heart: *Nu exista psihiatru mai bun pe lume decat un catelus care te linge pe fata.*
:floare: *Cainele este singura fiinta dupa pamant care te va iubi mai mult decat te iubesti tu insuti.*

111

Re: Pisicutele mele

multumesc!

112

Re: Pisicutele mele

smile Buna tuturor. Ma numesc alina , si sunt proaspata mamica a unei pisicute de 1 luna si un pic.
O am de 3 zile , si tinand cont ca nu am avut timp , ca loc de papa si nevoie personale , i am pus o cutiemai mare , i am taiat-o frumos , i-am pus nisipi in ea dar nisip din acela betonita 100%eco, ceva de  genu. Ideea e ca nu face deloc acolo. A facut de 2x ori in bucatarie , dar am dat cu otet in acel loc si apoi nu a mai facut. Apoi treaba mare astazi sub masa din bucatarie. SI binenteles ca am certat-o. CUm pot sa o obisnuiesc sa faca acolo? Am dat-o cu nasul pe acolo apoi , am certat`o dar degeaba.Vreau sa o invat acum cand e mica. sad

By the way. trebuie neeaparat sa i cumpar litiera ( cutia aceea din plastic) ?
Trebuie sa schimb nisipul ?
Multumesc anticipat.
PS- ea este Dn'soara BELLA

113

Re: Pisicutele mele

Astazi mi-am gasit motanul mort.Mi la omorat un om.  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry: Este cea mai urata zi din viata mea :cry:  :cry:  :cry:  :cry:

Adaugat: 23-08-2010 14:29

O colega de.a mea a patit la fel.Tot acel om ia omorat motanu.

----Alex----  :nimfa:  :grey: + Max :X

114

Re: Pisicutele mele

Păcat că animalele nu sunt protejate de societate.
Pe acest individ nu o să îl pedepsească nimeni.
Pentru animalele de pe stradă nu se dau doi bani ca să li se facă un adăpost sau ca să li se cumpere mâncare sau ca să le vaccineze.

Mi se pare foarte trist că sunt tratate astfel, adică nu sunt luate în consierare şi sunt maltratate.

115

Re: Pisicutele mele

Salut ! As avea o intrebare poate va ti confruntat cu asa ceva.
Pisicuta mea in varsta de 3luni tot are chef sa iasa pe geam la modul ca am prins`o pe geam la sufragerie statea in fund si admira. nu da sa fuga, dar totusi ... mie frica sad
Mai nou stand la parter e cam greu sa pun plasa de la termopan la geam ca am grilaj , am pus doar la dormitor  tinand cont ca geamul acela sta cel mai mult deschis. Tot degeaba se urca pe pervaz si sta si priveste ... Am certat o , am tipat la ea, ca nu are voie etc... Si cam degeaba ? aveti vro sugestie ? Ati patit asa vrodata ? :vaca:

116

Re: Pisicutele mele

eu zic sa ai grija ...poate sa vada ceva si sa plece ... e cam nasol ..eu am o pritena cu un motan s tot asa sta la parter si ... intr-o zi ia fugit motanul pe geam ...l-a gasit abea dupa 1 sapt ,murdar si bolnav ...

- Bianca

117

Re: Pisicutele mele

Stiu , si sunt constienta de asta , tocmai de aceea am pus plasele in toate camerele. Acum numai exista cale de iesire.  :furios: Sa speram.. o sa o dezvat eu.
Si mai am inca o intrebare.
De exemplu daca trece o zi si nu face treaba mare ar trebuii sa ma ingrijorez ? Am impresia ca are gaze  big_smile

118 (edited by alexnutzu 06-11-2010 16:54)

Re: Pisicutele mele

Aseara am gasit un motanel micut alb tot.Lam luat acasa.. adica mama mi la adus ca era noapte,dar eu am rugato sa mil aduca, ca era noapte , era plin de noroi, lam spalat, iam dat de mancare si e foarte jucaus, daca nu stau langa el miorlaie.Am sa revin cu niste poze.  :hug:

----Alex----  :nimfa:  :grey: + Max :X

119 (edited by crazyang3lc 07-11-2010 10:19)

Re: Pisicutele mele

bella26 wrote:

Salut ! As avea o intrebare poate va ti confruntat cu asa ceva.
Pisicuta mea in varsta de 3luni tot are chef sa iasa pe geam la modul ca am prins`o pe geam la sufragerie statea in fund si admira. nu da sa fuga, dar totusi ... mie frica sad
Mai nou stand la parter e cam greu sa pun plasa de la termopan la geam ca am grilaj , am pus doar la dormitor  tinand cont ca geamul acela sta cel mai mult deschis. Tot degeaba se urca pe pervaz si sta si priveste ... Am certat o , am tipat la ea, ca nu are voie etc... Si cam degeaba ? aveti vro sugestie ? Ati patit asa vrodata ? :vaca:

Salut!Si eu m-am mutat de curand la bloc si stau tot la parter....mi-am luat si 2 pisoi si tot asa stau la fereastra,ba mai mult,am pervaz si pe dinafara de fereastra si ies si se plimba pe el dar inca nu au curaj sa sara...Acum au vreo 6 luni dar tot micuti sunt si fac asta de cand erau si mai mici...nu mi-e frica daca ar sari pentru ca nu s-ar lovi.mi-e frica doar pentru ca am foarte multi pisici la bloc si sunt si caini prin jur si nu as vrea sa pateasca ceva rau.Daca ar da nas in nas cu unul dintre cainii aia mari nici nu vreau sa ma gandesc la ce s-ar putea intampla...in rest,nu-mi fac griji.
Iti sugerez sa nu-ti faci nici tu griji atata timp cat esti in preajma lui.poti sa-l pui chiar tu pe pervaz cateva minute si sa stai cu el(la urma urmei mai trebuie sa ia si el aer wink ).SUCCES!

^ :heart: Ello :heart: ^

120

Re: Pisicutele mele

Sa va bucurati de Mos Nicolae ! TISA mea a facut pomul !
Si asa arata finalul !  tongue smile  smile

:fluture: _ LAURA _ :fluture: Ally :nimfa: + Sonny :grey: + 4 puiuti + Maya :perus: + Tisa :pisica:
Printul & Kid :angel: :angel:

121

Re: Pisicutele mele

Deoarece nu am putut sa descarc pozele de pe telefon atuncea, am reusit sa le descarc astazi. Va un poze si cu motanelul cand l-am adus si o poza facuta astazi.

Prima e dupa ce ii facusem baita.
A doua am facut-o astazi.
Sper sa va placa. :pisica:

----Alex----  :nimfa:  :grey: + Max :X

122

Re: Pisicutele mele

E foarte dragut motanelu,mie nu prea imi plac pisicile dal cele albe sunt cele mai dragute :bravo:  wink  tongue

animalute: Cocolino :nimfa: Scayle :caine: Sara si Mark 2  :tzest: ingerasii: cocuta :grey: , chichi si whatup :soarece: , mark 1 :tzest: ,un pui(nu stiu ce pui era)de o zi :ou: , un pui de cateva zile de porumbel :ou: , 2 iepurasi :iepure: puf alb si puf negru :iepure:va rog dati clik http://www.gbx.ro/member_page.php?id=3216

123

Re: Pisicutele mele

Buna,astazi este o zi foarte fericita pentru mine  big_smile ,pisicuta mea Aqua a facut 3 pisicuti scumpi foc! :heart:
Sunt doi baietei si o fetita care arata exact ca mamica ei  :heart:   :hihi:
O sa pun poze dar nu acum...nu prea vreau sa pun mana pe ei ca poate nu le mai simte mirosul si ii respinge... sad ,oare e adevarat?

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

124

Re: Pisicutele mele

octy wrote:

Buna,astazi este o zi foarte fericita pentru mine  big_smile ,pisicuta mea Aqua a facut 3 pisicuti scumpi foc! :heart:
Sunt doi baietei si o fetita care arata exact ca mamica ei  :heart:   :hihi:
O sa pun poze dar nu acum...nu prea vreau sa pun mana pe ei ca poate nu le mai simte mirosul si ii respinge... sad ,oare e adevarat?

Buna..felicitari pentru micutzi.. :pup: Nu stiu cat de adevarata e chestia cu mirosul,e posibil sa fie de la caz la caz...eu am pus mana pe pisicutzi nou-nascuti si nu i-a respins pisica(chiar era la prima nastere).si nu s-a intamplat numai la una singura,am pus mana si pe altii care au urmat si totul a fost bine... wink

^ :heart: Ello :heart: ^

125

Re: Pisicutele mele

salutare, salutare! de 3 saptamani una din pisicutele mele a facut 4 puisori supeeeeeeeeeeerbi!  :heart: iar ieri, alta pisicuta mi-a facut inca 5 puisori! :heart:  o sa pun niste poze cu puiutii mai mari. pe astia micuti inca nu i-am pozat. sunt atat de minunati! imi pare rau ca va trebui sa-i dau.... trebuie sa le caut parinti... sad daca doreste cineva.... le donez in cluj sau turda. eu pot sa pun mana pe puisori, nu se intampla nimic, insa oricate pisici am avut, si credeti-ma am pisici de la varsta de 5 ani, nici una nu m-a lasat sa-i mut din locul in care i-a fatat! daca ii mutam, sau le faceam un culcus frumos intr-o alta cutie, pisica tot acolo ii muta unde i-a facut! de aceea si asternuturile din aceste poze sunt putin murdare, pentru ca nu imi permite sa le schimb, ca nu mai sta cu ei si nu ii mai ingrijeste daca pun altele. sad sper sa va placa pozele! smile

"Compasiunea fata de animale e intim legata cu bunatatea caracterului si se poate afirma cu siguranta ca cel crud fata de animale nu poate fi un om bun".Familia mea:RIP Tony-fratele meu(pechinez):(( Tino-bichon maltese :caine: Bella-aratinga auricapilla :dans: Riki & Miki-2 perusei si 8 pisicute :pisica: RIP Misha !:(