51

Re: Pisicutele mele

smile am gasit o pisicuta foarte draguta inca nu i`am facut poze dar o sa ii fac. Mai exact ea a venit la mine si eu am luat`o, e foarte blanda si iubitoare. Sa zicem ca are vreo 10 luni sie  fetita. Are si un motanel care o curteaza dar ea inca nu`l lasa sa intre in actiune. Ce nume sa ii dau? :heart:

:heart: ¤ Anyta ¤  :heart:

52

Re: Pisicutele mele

si noi am gasit o pisicutza in urma cu aproximativ o luna ,nu am adus-o in casa ca o avem deja pe Terra si desi ne-am dori nu putem aduce acasa toate pisicutzele de pe strada dar ii dam de mancare in fiecare zi si ne jucam cu ea . saracuta cred ca e si gravida. in orice caz e o scumpa . Vanesa i-a pus numele Scarlett. :heart:

53

Re: Pisicutele mele

E o draguta! :pup: Va felicit ca aveti grija de pisicile de pe strada si le dati mancare mereu!:bravo:

Un papagal Rosella :heart: -Teodora Alina- :heart:

54

Re: Pisicutele mele

mi-a nascut pisica 4 pisoiasi mici....  :heart: .sunt niste scumpei! :pup: inca nu au ochii deschisi dar de'abia astept sa-i deschida si sa ma joc cu ei big_smile .
Am incercat sa le fac poze dar nu am blitz la telefon si e cam intunecat locul unde sunt...le-am facut cateva dar nu se intelege mare lucru.o sa revin mai tarziu cu poze... tongue

^ :heart: Ello :heart: ^

55

Re: Pisicutele mele

Mamaa, si iepuroaica, acum pizica, cred ca o sa ai multe botezuri. smile Felicitari, sa-ti traiasca! :heart:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

56

Re: Pisicutele mele

Daaaaaa... big_smile !pisica cred k a nascut ieri sau alaltaieri si iepuroaica ieri! sunt foarte fericita!!!! :bravo:

Adaugat: 19-04-2010 20:52

poza cu pisicutii nou-nascuti...scuze pentru neclaritatea pozei :rusine:

^ :heart: Ello :heart: ^

57

Re: Pisicutele mele

ce frumosi sunt sa iti traiasca :heart:

58

Re: Pisicutele mele

Multumesc... :pup:

^ :heart: Ello :heart: ^

59

Re: Pisicutele mele

Ello,sa-ti traiasca ghemotoacele de blana. :hug: :pup:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

60

Re: Pisicutele mele

crazyang3lc, ai niste pisoi foarte draguti! sa iti traiasca!

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

61

Re: Pisicutele mele

foarte frumosi sa-ti traiasca :heart:

62 (edited by AlinaVanesa 24-04-2010 23:52)

Re: Pisicutele mele

Ello sunt fff frumusei pisoiasii sa-ti traiasca! :heart: eu mai pun niste poze si cu Scarlett a mea :pup:

Adaugat: 25-04-2010 00:47

si inca 3 poze cu pisicutza mea dragutza scarlett :pup: :heart:

63

Re: Pisicutele mele

ce frumoasa e scarlett!

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

64

Re: Pisicutele mele

Foarte fumoasa pisicuta! :bravo: :hug:

Un papagal Rosella :heart: -Teodora Alina- :heart:

65

Re: Pisicutele mele

Foarte frumoasa sa-ti traiasca

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

66

Re: Pisicutele mele

apropo...pisicutzii mei au implinit azi 9 zile si inca nu dau semne ca ar deschide ochii hmm ...credeti ca ar trebui sa-i "ajut" cumva?adica sa le dau cu ceai de musetel sau ceva?...sau sa mai astept..?:/

^ :heart: Ello :heart: ^

67

Re: Pisicutele mele

Ello,dupa aproximtiv 2 saptamani deschid ochii pisoiasii,chiar mai mult.Nu stiu sa fie nevoie de ajutor pentru ca mama natura isi urmeaza cursul.
Alina,o pup pe Scarlett.E tot asa nabadaioasa ca si eroina din ,,Pe aripile vantutlui''?. :hihi:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

68

Re: Pisicutele mele

2 saptamani?? :wow: eu auzisem,din batrani,ca ii deschid dupa 9 zile...si pe internet am citit ca in 7-10 zile.
Multumesc oricum de informatie! :pup:

Adaugat: 26-04-2010 00:16

Vesti noi....azi au inceput pisiceii sa deschida ochii :bravo: !

^ :heart: Ello :heart: ^

69

Re: Pisicutele mele

niste poze noi cu Terra :pisica: :pup:

70

Re: Pisicutele mele

crazyang3lc wrote:

Vesti noi....azi au inceput pisiceii sa deschida ochii :bravo: !



felicitari :pup:

:nimfa: Paco&Jake^Nimfe |Didi cool| Scumpii mei

71

Re: Pisicutele mele

salutare.am o mare simpatie fata de pisici,si le consider printre cele mai inteligente animale de companie,vorbind la g-ral.intr-un timp scurt,sper sa reusesc sa postez niste imagini cu pisicutzele mele.am inceput cu acest topic deoarece,aici mi-as putea prezenta animalutzul kre a crecut odata cu mn.bafta!

avetzi niste animalutze foarte frumoase,va doresc sa le avetzi mult timp prin preajma si sa va bucuratzi alaturi de ele!

nu uita ce vrei sa tii minte.fla

72

Re: Pisicutele mele

Asteptam si noi poze cu pisicutzele tale... :bravo:

^ :heart: Ello :heart: ^

73

Re: Pisicutele mele

luni voi aduce poze cu animalutzele,ca aacum nu sunt in localitate si din pacate nici nu detin poze cu ele neutral

nu uita ce vrei sa tii minte.fla

74 (edited by biancadumi 17-05-2010 19:59)

Re: Pisicutele mele

stii Ello...sincer nu te supara...dar nu ar fii mai bine sa iti sterilizezi pisicile??? ( sau macar sa nu spui pe forum ca cei mici sa nu invete sa isi dea animalele la imperecheat,aici vorbim doar de caini si pisici ) cand vad pe forumul a..... (si nu numai pe el ) cum se chinuie bietele fete sa le dea spre adoptie,iar tu ai din ce in ce mai multi pui...cum o sa reusesti sa ii dai??? (sau chear daca ii pastrezi pe astia..ce o sa faci o sa ii pastrezi pe toti ??) sincer acum...sa stii ca si pentru ele e un chin....mai ales cand vad bietele fete cum se chinuie sa dea in adoptie pui de pisici,si abea gasesc familii iubitoare (nu samasari,ca aia se gasesc pretutindeni) se chiunuie fetele astea ....iar noi in loc sa facem la fel,le inmultim....sincer nu ma pot abtine ....dar sa stii ca faci un gest urat...hai nah le lasi o data sa fete,dar nu asa mereu ....serios acum ,e un chin si pentru ele .... daca vrei sa continuam atunci "sa nu spalam rufele in public!" cum zice si "lupu" ci sa discutam in PM...desi ar fii trebuit sa scriu acest lucru in PM ...nu am facut-o ...pentru ca vreau sa vada si alti utilizatori ca nu facem bine sa inmultim pisicile....pentru ca cei mici o sa inteleaga ca este bine sa inmultim pisicile si asa vor face si ei wink te rog scuza-ma pentru acest mesaj...dar sincer...ce invata cei mici de la noi ???? ca trebuie sa inmultim pisicile (si alte animale) .....  :wow:

- Bianca

75

Re: Pisicutele mele

Auzi bianca???Daca as fi avut vreun papagal si ar fi facut pui,sau poate o crescatorie de papagali,ai fi avut aceeasi impresie??Iti zic eu ca nu!Am observat ca toti care s-au inscris pe forum,pe langa un alt animal,au si papagali.Ei sunt priviti bine,nu?Hai sa-ti zic si eu parerea mea,si tot aici,nu pe privat,pentru ca vreau si eu sa vada toata lumea:pisicii sunt animalele mele preferate,iubesc pisicile,le ador si-mi place sa am cat mai multe!!Ce intelegi prin asta??ca nu ar mai trebuii sa se inmulteasca?Pisicile adora LIBERTATEA,la fel si pasarile,papagalii!!Pisicile mele au libertate cat vor,merg prin curte,gradina(si pot sa-ti zic ca am o curte si o gradina suuuuper mare),dar papagalii utilizatorilor de pe forum(imi cer scuze daca va simtiti jigniti in vreun fel),nu stiu daca tu ai,au parte de aceasta libertate pe care eu le-o ofer la "animalele mele preferate"??Nu prea cred... :wow: Atunci,te intreb eu pe tine,lor de ce nu le faci "observatii"?ti se pare normal ca un papagal,o pasare a cerului, sa stea inchisa intr-o colivie sau intr-o camera?Recunosc ca mi-as fi dorit si eu un papagal,dar m-am gandit la toate chestiile astea si decat sa-l vad ca zboara in camera si nici macar nu-si ia bine avant si se loveste de pereti neutral ,mai bine nu!Tu mai intai intreaba si dupaia da-ti cu parerea!o sa-mi sterg mesajul in care mi-am exprimat si eu bucuria ca oricum nu intereseaza pe nimeni de pe acest forum de pisicile mele(din cate am observat)... :furios: Cred ca ar trebui sa-mi iau un papagal sa fiu bagata in seama sau sa aiba ceilalti o parere "buna" despre mine! :ironic:

^ :heart: Ello :heart: ^