51

Re: Probleme medicale la pisici

Ma bucur ca te-ai dus la un medic, asa macar te-ai mai linistit si tu si stii ca pisicuta e bine.
Sa ne tii la curent cu evolutia lor!

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

52

Re: Probleme medicale la pisici

Sper sa se faca bine si sa reusesc sa ii cresc pe cei trei nebuni  big_smile

53

Re: Probleme medicale la pisici

pui poze sa ii cunoastem si noi pe nebuni? :merci:

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

54

Re: Probleme medicale la pisici

O să le fac poze zilele acestea, adică astăzi sau mâine şi vă pun.


Mulţumesc mult pentru răspunsuri.

55

Re: Probleme medicale la pisici

:merci: merci , jessica. asteptam sa-i vedem pe pisoiasi! :hug:  :hug:  :hug:

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

56

Re: Probleme medicale la pisici

Aseara am continuat cu nelinistea si am decis sa ii fac cateva poze sa i le trimit pe e-mail unui medic veterinar. Mi se parea mie imposibil sa fie doar vorba despre fecale. Mi-a confirmat ca are funduletul iesit. Oricum urma sa merg cu ea la doctor la ora 7 sa fiu la un cabinet veterinar ca nu puteam sa ma linistesc. Mi-a recomandat sa merg astazi si la un doctor, dar sa vad cum se prezinta in aceasta dimineata.
Aseara am lasat-o sa doarma langa mine. Nu a vrut sa stea deloc in prosopelul ei, ci sa stea langa mine. Nu am avut ce sa ii fac si stiind cat de bolnava e, am preferat sa o tin linistita langa mine si sa nu mai faca vreun efort.
Le-am facut si poze aseara inainte sa adorm.
Noaptea din cand in cand scotea cate un mic "miau", dar continua sa stea langa mine sau sa intre si mai mult in mine.
Pe la 3 am stat mai mult cu ea. Avea burtica mai neagra si respira pe gura. Nu mi-a placut cum respira si speram sa mai reziste 4 ore. Apoi, am pus-o in prosopul ei si am pus-o pe pieptul meu. Mai tarziu m-am rasucit pe o parte cu ea, continuand sa o tin la piept, iar la 6, cand m-am trezit din senin ea nu mai era in prosop ,ci langa mana mea.
Era tarziu sa mai fac ceva pentru ea. :cry:

57

Re: Probleme medicale la pisici

sad( Imi pare foarte rau pentru pisica, e foarte dureros ca a murit la o varsta asa frageda, insa sa stii ca ai facut tot ce ai putut face pentru ea! Ai grija de celelalte pisici sa creasca mari si sanatoase!  :pup:

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

58

Re: Probleme medicale la pisici

:cry:  :cry:  :cry: vai de mine cat de dureros cred ca a fost! condoleante! ti-a murit practic in brate :cry:  :cry:  :cry: . Imi pare asa rau!! :cry:

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

59

Re: Probleme medicale la pisici

Inca de dimineata plang. Acum reusesc sa ma abtin cat de cat. Am fost si am ingropat-o in padurea in care am gasit-o. O sa pun si poze cu animalutele mele, dar acum chiar nu am puterea sa ma uit la pozele cu ea. Numai cand ma gandesc ma apuca iar plansul.
Cel mai probabil s-a constipat si de aceea i s-a intamplat acest lucru. O sa fac tot ce pot ca sa-i salvez fratiorul si surioara si ori de cate ori o sa am ocazia sa ajut alte animalute, o s-o fac fara sa stau pe ganduri.

Nu pot uita cat de linistita statea aseara la pieptul meu si cata galagie facea daca nu statea langa mine.

Ce fac cu ceilalti doi puiuti? Ce sa le fac ca sa scape de constipatie, ca sa faca treaba mare?
I-am masat cu un servetel umed, am incercat sa le bag o bucatica de supozitor dar imi este teama sa il imping, le-am dat astazi si un sirop laxativ, dar vad ca nu au facut nimic. Ce sa le fac? Unii spun ca trebuie sa le dau smantana mai grasa, altii ca daca le dau lapte sau smantana grasa, mai rau se constipa.

Ce parere aveti?

60

Re: Probleme medicale la pisici

hmmm. Mergi la clinica Biovet ca am auzit ca e foarte buna! poate te ajuta cei de acolo!

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

61

Re: Probleme medicale la pisici

De dimineata iar am avut o "surpriza". Pisicuta cealalta a patit la fel. Nu mi-am luat decat hainele pe mine si am fugit la cabinetul veterinar. S-a uitat la ea, au adormit-o, i-au inmuiat cu rivanol ce avea la fundulet si mi-a spus ca sunt fecale, dar este ingrijorata pentru ca nu este vesela desi a facut treaba mare. I-a facut niste injectii cu vitamine, iar pisicuta o sa doarma vreo zece ore. Sunt ingrijorata!  sad
Oare se face bine?
Mda...in timp ce scriam m-am uitat la ea...nu mai e  sad

Nu i se misca deloc burtica, exact ca atunci cand respira. Am stat si m-am uitat mult timp la ea. E ca si moarta. Offfffff  :cry:  din senin a miscat gura. La cateva minute iar a miscat gura, iar acum a scos de doua ori un mic sunet. Pare prea moarta. Mi-e sa nu-i fi facut injectiile prea puternice.
Nu vreau sa o pierd si pe ea. :cry:  :cry:

62

Re: Probleme medicale la pisici

stai linistita ca nu o vei pierde, dar nu crezi ca le scalzi cam des? la cat sunt de mici...nu stiu...zic si eu, poate am dreptate!

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

63

Re: Probleme medicale la pisici

A murit pana la urma.
Am ramas cu motanelul. El a facut diaree din fericie, zic eu. Cum am vazut ca si-a facut nevoile, cum am si mers la un alt cabinet veterinar. I-a facut o injectie cu glucoza si una cu antibiotic. Desi nu mai era nici el vioi si nu putea sa mai mearga, aseara am vazut ca incepuse sa isi mai revina putin si prindea din nou putere in picioare. Vad ca acum este ca inainte, ba chiar cred ca are mai multa energie decat acum cateva zile.

Cum le scald prea des?

64

Re: Probleme medicale la pisici

scuze. nu le scalzi prea des. doar asa mi s-a parut!

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

65

Re: Probleme medicale la pisici

Revenim cu vesti bune.
Motanelul se simte foarte bine. E vioi, mananca si doarme mult. A mai crescut putin, iar maine face sapte zile   :pisica:

66

Re: Probleme medicale la pisici

ooo.dragutul de el!
dar poze tot nu i-ai facut. gata, nu mai insist.

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

67

Re: Probleme medicale la pisici

Pisica mai mare. Era prima ei zi petrecut? cu noi.
http://www.4animale.ro/forum/uploads/2010_07/p1050424_b_1.jpg
http://www.4animale.ro/forum/uploads/2010_07/p1050438_b_1.jpg
Pisicu?ele:
http://www.4animale.ro/forum/uploads/2010_07/p1050440_b_1.jpg
http://www.4animale.ro/forum/uploads/2010_07/p1050441_b_1.jpg
http://www.4animale.ro/forum/uploads/2010_07/p1050454_b_1.jpg
?i mot?nelul
http://www.4animale.ro/forum/uploads/2010_07/p1050460_b_1.jpg

Adaugat: 08-07-2010 22:32

Nu ?tiu de ce mi le-a pus de dou? ori.   :ironic:

Adaugat: 08-07-2010 22:34

Mi-am dat seama  :merci:

68

Re: Probleme medicale la pisici

cat de frumosi sunt. nici nu i s-au deschis ochii? ce mic e!amandoua erau scumpe.

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

69

Re: Probleme medicale la pisici

Ba da big_smile de ieri i se desfac ochisorii. Astazi are aproape unul desfacut, iar celalalt i se deschide acum.

70

Re: Probleme medicale la pisici

ce culoare au ochii lui? sau inca nu se vede?

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

71

Re: Probleme medicale la pisici

pai in primele saptamani de viata vreo 2-3 au toti ochi albastri

72

Re: Probleme medicale la pisici

Da, în primele s?pt?mâni to?i au ochii alba?tri.

Adaugat: 10-07-2010 18:29

A murit şi Clopoţel  :cry: . De sâmbătă seară a început să se simtă rău. Credeam că are el o noapte în care vrea să doarmă mai mult, dar nu... A rezistat şi ieri şi era şi mai tăcut, nu mai mânca, iar noaptea trecută a murit.

73

Re: Probleme medicale la pisici

:cry:  :cry: saracul. condoleante! vai de mine! saraculpisoias! el mai iti ramasese  si a murit!
a murit din aceeasi cauza ca si celelalte doua?

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

74

Re: Probleme medicale la pisici

Cel mai probabil da.
De sâmbătă spre duminică noapte a început să nu mai mănânce mare lucru şi dormea foarte mult.
Astăzi aveam în program să mergem la veterinar că l-am văzut că doarme prea mult, dar când m-am trezit la 4:44, el nu mai respira.
Mi-e dor de Clopoţelul meu.

75

Re: Probleme medicale la pisici

jessica, am citit tot ce ai scris pana acum de problemele pisicutelor tale...vai saraca de tine..imi dau seama cat de trista esti... ti'au murit 3 pisicute din acelas motiv din cate am inteles eu  sad  offf...chiar imi pare rau pentru cele intamplate  :cry:  dar incearca sa fii puternica si cu timpul o sa treaca toate...condoleante sincere  sad

-Lory-   :heart: *Nu exista psihiatru mai bun pe lume decat un catelus care te linge pe fata.*
:floare: *Cainele este singura fiinta dupa pamant care te va iubi mai mult decat te iubesti tu insuti.*