101

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

robert 79. felicitari pentru conditii. este perfect. mi-as dori si eu spatiu sa fac asa o crescatorie.  :k:

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

102

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

Robert felicitari pentru conditiile in care iti cresti animalutle ....

Venim si noi ca pereche pentru noua familie in devenire .... :rusine:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

103

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

Wow ... felicitari Robert ! :bravo: Iti doresc sa ai puisori de la toate perechile !! Bravo!

:heart: ¤ Anyta ¤  :heart:

104

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

:merci: Stima!

Simo

105

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

Va multumesc

Crescator de pasari exotice - gould amandine , binseni , spiti ,  pescarusi japonezi . www.pasariexotice.sunphoto.ro

106

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

Felicitari inca o data Robert! :bravo: :bravo:
Iata un exemplu ca pasarelele se simt bine cand sunt iubite si ingrijite, si fara colivii inflorate.

Vicky - Mamica fericita

107

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

felicitari robert pentru conditiile oferite pasarelelor :heart:  :angel:   :bravo:

Libertatea nu înseamna nimic pentru o pasare care nu a-nvatat sa zboare.  :fluture:   :iepure:

108 (edited by jorj 28-01-2010 17:53)

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

felicitari si din partea mea robert forte frumos organizat si foarte bune conditiile,sati la casa sau de unde ai avut o camera in plus.......?
PS:la ce foloseste recipientul ala asezat in locul portitei????

Mi-as Dori O Pereche De Ara  smile smile smile

109

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

am facut si eu poze cu colivia lui verdi smile

110

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

Dragutza vad ca are multe jucarele smile

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

111 (edited by Iusty 29-01-2010 17:25)

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

jorj wrote:

PS:la ce foloseste recipientul ala asezat in locul portitei????

In recipientele alea pasaroii fac baie. E bine ca pasaroii sa aiba o cadita cu apa pe perioada de imperechere, cand au oua, pt. a avea destula umiditate in cuib...

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

112

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

Iusty wrote:
jorj wrote:

PS:la ce foloseste recipientul ala asezat in locul portitei????

In recipientele alea pasaroii fac baie. E bine ca pasaroii sa aiba o cadita cu apa pe perioada de imperechere, cand au oua, pt. a avea destula umiditate in cuib...

aha foarte tare......eu cu perusu meu nu ma pot lauda ca face baie de cand il am eu de 3 luni nu a facut deloc
dar mi-ar place un recipient din ala pus la portita in locul caditei din colivie
voi ati vazut in comert ca eu nu(in iasi)si daca da cam ce pret are

Adaugat: 29-01-2010 20:53

Simona  l-ai invatat sa fumeze???? :blb:  :blb:

Mi-as Dori O Pereche De Ara  smile smile smile

113

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

jorj se gasesc si in iasi...cred ca prin toate pet shop-urile...si nu e asa de scump

114

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

ok mersi.....si voi ce parere aveti ar fi mai recomandat sa il folosec in locul caditei care o pun in colivie?
ma gandesc sa nu irosesc si asa putinul spatiu pe care il are in colivie neutral

Mi-as Dori O Pereche De Ara  smile smile smile

115

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

jorj, mi s-a mai pus intrebarea asta smile Nu mai radeti. N-aveam in ce sa ii pun fructe si alte minuni si am improvizat big_smile

116

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

mi-am dat seama dar vroiam sa te tachinez un pic     :sol:  :bravo:

Adaugat: 30-01-2010 00:20

scuzati/mi ignoranta dar de ce nu exista colivii prevazute cu o deschizatura unde poate fi atasat cuibul,de crebuie noi sa taiem gratiile(sa stricam colivia)si dupa ce scoatem cuibul............cum acoperim gaura?

Mi-as Dori O Pereche De Ara  smile smile smile

117

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

Um? Vrei sa spui ca     cuibul nu are niciun sistem de atasare? yikes

118

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

vreau sa spun ca....................
din cate am citit pe aici  cam peste tot se vorbeste de taierea gratiilor de la colivii pentru amplasarea unui cuib
nu sunt colivii care sa aiba prevazuta optiunea amplasarii unui cuib?eventual o portita mai mare amplasata mai sus.........

Mi-as Dori O Pereche De Ara  smile smile smile

119

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

Dar exista! Eu am 4 colivii asa.

Adriana

120

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

Elfie are dreptate, coliviile de la IMAC au.

Vicky - Mamica fericita

121

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

A mea nu are astefel de optiune  :cry:  abia acum mi-am dat seama dar nu e bai  ca oricum intentionam sa le luam o noua casuta

Adaugat: 03-02-2010 09:40

Am gasit o noua casuta pt minunatii mei ... are 1metru inaltime- 80 lungime si 60 latime .... crede-ti ca e suficient de mare? si are si loc special pt cuib

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

122

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

birdslover wrote:

jorj, mi s-a mai pus intrebarea asta smile Nu mai radeti. N-aveam in ce sa ii pun fructe si alte minuni si am improvizat big_smile

Da !!! De mine ! Si sa stii ca nu rad de tine ... chiar e buna ideea ta ! :hug: :pup:

:fluture: _ LAURA _ :fluture: Ally :nimfa: + Sonny :grey: + 4 puiuti + Maya :perus: + Tisa :pisica:
Printul & Kid :angel: :angel:

123

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

Noua casa a motatilor mei   :rusine:  :fluture:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

124

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

Ooo e super :k: e de la aceeasi firma ca a mea :k:

Good friends are like stars,you don't always see them,but you know they're always there.:)

125

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

cat ai dat pe ea? Ella_Costan

- Bianca