76

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

Danutza e geniala colivia e foarte bombonoasa :X:X

Un spitz corcit cu pechinez (Bella) , 2 nimfulini (Mango si Ares). Ingerasii: un roborovsky (Pufu)    [ Sabrina ]

77

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

bubbles..

nu mai zic de colivia ta smile

e geniala..e asa colorata :heart:

Ana :heart:

78

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

Pai e tot roz smile) dar nu are floricele. Cred ca daca vede Mango floricele se cearta cu ele smile) si asa jucaria care i.am luat.o sa o roada o cearta si atat smile)

Un spitz corcit cu pechinez (Bella) , 2 nimfulini (Mango si Ares). Ingerasii: un roborovsky (Pufu)    [ Sabrina ]

79

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

Eu de cateva zile caut colivie pentru motatii mei pentru ca nu mai pot sa ii las liberi nesupravegheati ca fac numai prostii ..... partea proasta e ca nu am gasit nimic care sa mi se para potrivita pentru ei ..

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

80

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

eu astept sa vina o colivie de la Suana. marita fata cu tot cu zestre. smile  asa se poarta. am nevoie neaparat de o colivie mai mare pt Bombonel si Motatul. dar cand vine mireasa, vine si colivia sau apartamentul . smile

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

81

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

Super tare faza ... numaic a eu nu am cum sa caut mireasa kiki e foarte geloasa daca se atinge cineva de ce e al ei ...   big_smile

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

82

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

ella_costan wrote:

Super tare faza ... numaic a eu nu am cum sa caut mireasa kiki e foarte geloasa daca se atinge cineva de ce e al ei ...   big_smile

tot invatul are si dezvat. :sol:

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

83

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

Da ,sunt soacra-mica.....  smile smile smile O marit pe Silver cu tot cu .....apartament.E mare colivia si cred ca viitorul mire va fi multumit de noua locunita si de mireasa.  :rusine:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

84

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

suana wrote:

Da ,sunt soacra-mica.....  smile smile smile O marit pe Silver cu tot cu .....apartament.E mare colivia si cred ca viitorul mire va fi multumit de noua locunita si de mireasa.  :rusine:

vom vedea dupa logodna  smile

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

85

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

rocco o sa fie domnisoara de onoara smile tongue

Ana :heart:

86

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

Uite la asta nu  ne-am gandit  :bang:  Dar acceptam cu mare drag;asa o domnisoara de onoare frumoasa,cum sa nu...  :pup:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

87

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

:rusine: aa... rocco e flatata :rusine: ... poate si un domnisor? smile ...

david.. ce zici? smile

Ana :heart:

88

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

De acord.....  :k: sa fie tot micul alexei....   :heart: :pup:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

89

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

Ehh, daca tot maritati nimfuline, Angelinul meu vrea sa fie domnisor de onoare smile ..ne mai trebuie o nimfulina :heart: ! Avem o pereche de domnisori Mini-Alexei si una in formare de nimfe :bravo:

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

90

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

smile ..sa vedem daca e si david de acord.. daca o vrea pe rocco :rusine: .. ea mi'a zis ca'l vrea .. dar shh :wis: ..

Ana :heart:

91

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

super tare ideea cu cavalerii si domnisoarele de onoare. sa fie cat mai multi ca avem 2 perechi spre casatorie. smile . oricum buchetul de mireasa al lui Motatul pt Hanry este pregatit. un ghiveci  foarte mare. sa fie mireasa multumita.  smile

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

92

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

sper ca sunteti draguti si nu uitati de verdi , ii trimiteti si lui o invitatie , poate are norocul sa cunoasca o agapitza draguta si pe urma facem si noi nunta :sanatate:

93

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

alinanemes wrote:

sper ca sunteti draguti si nu uitati de verdi , ii trimiteti si lui o invitatie , poate are norocul sa cunoasca o agapitza draguta si pe urma facem si noi nunta :sanatate:

asa va vreau pe toti. ne unim aici cu totii. cate nunti vor fi. of. nu ramane mult pana face Suana un tablou de nunta cum face ea de obicei. :k:  smile

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

94

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

De unde iau si eu sfoara din aia groasa de pus in colivie? Sau in ce orase se gasesc?:D

Un spitz corcit cu pechinez (Bella) , 2 nimfulini (Mango si Ares). Ingerasii: un roborovsky (Pufu)    [ Sabrina ]

95

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

bubbles wrote:

De unde iau si eu sfoara din aia groasa de pus in colivie? Sau in ce orase se gasesc?:D

sunt pe la Dedeman, Baumax. aici la noi in Suceava se gasesc in magazinele pe care le-am zis.

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

96

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

O sa fac o plimbare pe la Dedeman aici. Merci de idee big_smile

Un spitz corcit cu pechinez (Bella) , 2 nimfulini (Mango si Ares). Ingerasii: un roborovsky (Pufu)    [ Sabrina ]

97

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

Cateva poze cu coliviile mele

Crescator de pasari exotice - gould amandine , binseni , spiti ,  pescarusi japonezi . www.pasariexotice.sunphoto.ro

98

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

capshunik wrote:

smile ..sa vedem daca e si david de acord.. daca o vrea pe rocco :rusine: .. ea mi'a zis ca'l vrea .. dar shh :wis: ..

A zis ca e pe interes si o ia numai daca are zestre :blb:

99

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

robert,felicitari.Este o munca depusa,dar merita sa-ti vezi bijuteriile ca stau in asemenea conditii.Sa-ti traiasca si sa te bucuri de ei.  :bravo:

Simona ,in ziua de azi materialismul isi spune cuvantul. smile  Dar daca se iubesc ,na.....

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

100

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

Robert sunt extraordinare ma bucur sa vad in ce conditii bune traiesc pasarelele tale :k:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi