1 (edited by didika1 11-09-2009 11:13)

Topic: Pozele cu coliviile/volierele voastre

Cum sugereaza si titlul, m-am gandit sa punem poze cu coliviile sau volierele noastre cu tot cu papagali in ele .. sa vedem cum sunt amenajate betele,mancarea etc..
Sa putem oferii papagalului coditiile cant mai pune pt. ca el in mare parte traieste in colivie repsectiv voliera.
Incep eu ...
In poze sunt cele 2 colivii,la un moment dat au fost impreuna,adica(virgula) ca o colivie mai mare caci aveau 2 usite care comunica.
Acum,il am pe Cippy si pe Paco si cei 2 nu se inteleg .Se cocanesc si nu risc.Asa ca la cele 2 usite am pus ceva de lemn sa nu mai comunice.Poate o sa ziceti ca pt. nimfa colivia aia e cam mica.O sa ma chinuiesc sa strang bani sa cumpar/fac o voliera.Dar deocamdata n-am suficiente fonduri big_smile.

:nimfa: Paco&Jake^Nimfe |Didi cool| Scumpii mei

2

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

Asta e .. nu stiu de ce nu apare..

:nimfa: Paco&Jake^Nimfe |Didi cool| Scumpii mei

3

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

didika, mai e un subiect deschis pe o tema asemanatoare aici .
Poti posta acolo, sa inchida Latifa subiectul asta tongue

>>>>Alexandra<<<<

4

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

Pai e diferit,acolo e cum sa construim si e numai pt. voliere...
aici ne prezantam coliviile respectiv volierele wink

:nimfa: Paco&Jake^Nimfe |Didi cool| Scumpii mei

5

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

Pun si eu cateva poze cu colivia papagalicilor ....

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

6

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

nu este putin cam mica.
sa iti dau un sfat scoate unele jucarele si fa cu schimbu . nu mai pune atat de multe pt. ca micssoreaza si mai mult spatiu big_smile

:nimfa: Paco&Jake^Nimfe |Didi cool| Scumpii mei

7 (edited by ella_costan 13-09-2009 09:46)

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

Nu e mica, poate din cauza ca e rotunda o vezi mica.

Cat despre jucarii le schimb saptamanal , astea sunt doar o parte din ele

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

8

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

a :d
bine atunci :heart:

:nimfa: Paco&Jake^Nimfe |Didi cool| Scumpii mei

9 (edited by biancapoli 08-12-2009 18:00)

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

o sa pun maine poze

Adaugat: 07-12-2009 18:34

sau chiar azi:
credeti ca mancarea e prea apropiata?
p.s.:apa e cu vitamine(azi am puso) si am curatat adapatoarea

Bianca-am 12 ani -data de nastere:23 ianuarie-am :iubareti: ,2 :ou: ai lor si 1 :caine:  si I :heart: them !-http://biancapoli.sunphoto.ro/

10

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

Aoleu....Ce-mi vad ochii.... yikes yikes yikes yikes Tu in colivia aia tii doua nimfe? yikes yikes Am si eu una la fel pt perusi si tot mi se pare mica... yikes yikes Schimbai-o....
Cuatenie nu iti place sa le faci...?? Si osul de sepie? ar trebuii pus sus nu pfundul coliviei unde se umple de excremente.... :wow:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

11 (edited by biancadumi 07-12-2009 22:43)

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

wow :wow: Dany are mare mare mare dreptate :wow: pai eu am o colivie mai mare la perusi si mi se pare ca e mika...dar pt nimfe aceasta colivie nu ca e mika e extrem de mika uite daca vrei uite iti dau nr unui domn care face colivii la comanda si una de 70 h perfecta pt nimfe e 80 ron wink  uite o poza cu ea :heart: si numarul dansului de tel 0744308511 (eu zik ca pot sa il dau din motiv ce l-am luat din anuntul dansului de pe net ) si emailul yrypetru@yahoo.com


sper ca te-am ajutat wink dar oricum nu ii mai tine in colivia aia te rog e mult  mult e prea mika pt o pereche de nimfe wink

- Bianca

12

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

nu ma lasa tata sa o iau! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Adaugat: 08-12-2009 17:18

dar interesanta coliovie

Bianca-am 12 ani -data de nastere:23 ianuarie-am :iubareti: ,2 :ou: ai lor si 1 :caine:  si I :heart: them !-http://biancapoli.sunphoto.ro/

13 (edited by iloveanimals 08-12-2009 17:32)

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

biancapoli wrote:

nu ma lasa tata sa o iau! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Astea sunt prostii... neutral Atunci e ce i-ai mai luat? Iti face placere sa ii chinui? Tie ti-ar place sa tai inchisa intr-o cabina de dus? Fara jucarii si alte chestii? NImfele alea abia au loc sa se miste acolo. Vad ca le-ai pus cuib, pt ce? crezi k intr-o asemea colivie pot indeplinii condtiile necsare imperecherii si cresterii puilor?

Adaugat: 08-12-2009 17:28

@kikisiroko-Bainuiesc ca nu o lasa tatal sa le faca curat. wink

Stiu ca sunt rautacioasa, si imi pare rau de asta, dar cand vad un copil care isi ia un animal si depinde de parintii pt a le ingrijii(curatenie) nu ma pot abtine.. neutral

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

14

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

iloveanimals wrote:

Aoleu....Ce-mi vad ochii.... yikes yikes yikes yikes Tu in colivia aia tii doua nimfe? yikes yikes Am si eu una la fel pt perusi si tot mi se pare mica... yikes yikes Schimbai-o....
Cuatenie nu iti place sa le faci...?? Si osul de sepie? ar trebuii pus sus nu pfundul coliviei unde se umple de excremente.... :wow:

tie iti place sa jicnesti direct?!
ei doboara osul de sepie, nu eu il pun acolo

Bianca-am 12 ani -data de nastere:23 ianuarie-am :iubareti: ,2 :ou: ai lor si 1 :caine:  si I :heart: them !-http://biancapoli.sunphoto.ro/

15

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

biancapoli wrote:

tie iti place sa jicnesti direct?!
ei doboara osul de sepie, nu eu il pun acolo

Stii ceva? Nu-mi pasa e crezi despre mine, chiar nu ma intereseaza. wink Dar cand vad in ce stare jalnica iti tii anumalutele nu ma pot abtine... Astea sunt sfaturi, dace vrei respectale, nu te oblig. wink

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

16

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

pa pentru tot de auna

Bianca-am 12 ani -data de nastere:23 ianuarie-am :iubareti: ,2 :ou: ai lor si 1 :caine:  si I :heart: them !-http://biancapoli.sunphoto.ro/

17

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

acum am observat cuibul...doamne saracutele nimfe sad pacat de ele sad eu zik sa le dai... daca tii la ele le dai si in colivia aia iti iei un perus wink zik eu .... ar fii frumos asa wink ca ar avea si nimfele o casa noua cu mult spatiu si tu nu ramai fara pasari iti iei un puiut se perus ....daca nici asa atunci macar fa-le curat si si lasa-le mai mult libere prin casa smile

- Bianca

18 (edited by iloveanimals 08-12-2009 17:41)

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

Eu nu am de ce sa-mi cer scuze. smile E treaba ei daca vrea sa ne asculte sfaturile. Nu cred ca am jugnit pe nimeni cand am spus un adevar, daca s-a simtit jignita e strict problema ei.
Oricum suntem offtopic, nu vreau sa imi iau advertisment sau si mai rau bann pt bianca. :bang:

p.s. Nu am de gand sa continuam nu stiu cate pagini cu mesaje offtopic, nu incercati sa o faceti sa inteleaga ca vad ca nu se poate.

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

19

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

kikisiroko wrote:

biancapoli cand este vorba de animale jignesti cu toata supararea dar incercam sa evitam asta, mai ales ca familia Latifa tine foarte mult la animale doar pt.aceea este acest site. Nu cred ca iloveanimals sau eu am vrut sa te jignim, din contra am incercat sa iti dam un sfat daca putem spune asa. Si te rog sa ne scuzi daca te-ai simtit jignita si imi cer scuze si in numele lui iloveanimals. :k:

tu nu mai jicnit

Bianca-am 12 ani -data de nastere:23 ianuarie-am :iubareti: ,2 :ou: ai lor si 1 :caine:  si I :heart: them !-http://biancapoli.sunphoto.ro/

20

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

biancapoli wrote:
kikisiroko wrote:

biancapoli cand este vorba de animale jignesti cu toata supararea dar incercam sa evitam asta, mai ales ca familia Latifa tine foarte mult la animale doar pt.aceea este acest site. Nu cred ca iloveanimals sau eu am vrut sa te jignim, din contra am incercat sa iti dam un sfat daca putem spune asa. Si te rog sa ne scuzi daca te-ai simtit jignita si imi cer scuze si in numele lui iloveanimals. :k:

tu nu mai jicnit

vezi k ai un mp, nu am chef sa continuii pe forum...

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

21

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

brav o o idee buna :sanatate:

skypy

22

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

@iloveanimals
Ideea este sa nu fim nici macar rautaciosi. Iti garantez ca asa nu vei rezolva niciodata nimic si nici nu vei determina o persoana sa puna in aplicare sfaturile tale. Cu atat mai mult cu cat este vorba despre un copil. Nici tie nu ti-ar place daca ti s-ar atrage atentia in acest mod, sunt convinsa. Experienta mea de o viata imi spune ca genul asta de atitudine nu ajuta niciodata pe nimeni. smile

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!

23

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

Latifa are dreptate :merci: vorba dulce mult aduce

Good friends are like stars,you don't always see them,but you know they're always there.:)

24

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

multumesc latifa
si,da ,sunt un copil (de 8 ani) :merci:

Bianca-am 12 ani -data de nastere:23 ianuarie-am :iubareti: ,2 :ou: ai lor si 1 :caine:  si I :heart: them !-http://biancapoli.sunphoto.ro/

25

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

La 8ani nu poti sa faci curat la o cusa?Eu la 8ani hraneam pui de perusi cu seringa+eu le faceam curat si era destul de greu ca cusca era EXTRA LARGE si era din un material ca sticla