101

Re: Porumbei

a iesit si primul pui din seria a 2-a de la aceeasi parinti smile O sa deschid ferma in curand tongue

102

Re: Porumbei

Ce dragaliciune  :heart:

103

Re: Porumbei

cei mai mici pasaroi smile

104

Re: Porumbei

Cred ca dupa aceasta serie e bine sa faca o pauza smile sa va traiasca!

- Bianca

105

Re: Porumbei

biancadumi wrote:

Cred ca dupa aceasta serie e bine sa faca o pauza smile sa va traiasca!

Eu vroiam sa faca pauza si dupa prima serie, dar ei au alte pareri ... Si mai nou masculul calca si alta femele care si-a ales cuib si il pazeste toata ziua.. Sa vad cum se descurca el cu 4 puisori si doua neveste

106

Re: Porumbei

smile  smile  smile  vai de el daca il prinde sotia tongue

- Bianca

107

Re: Porumbei

vai ce draguti sunt..sa-ti traiasca si sa se faca mari si frumosi :sanatate:

cornhholio wrote:

cei mai mici pasaroi smile

Cu cat incep sa cunosc oamenii mai bine.... cu atat incep sa iubesc mai mult animalele!!!

108

Re: Porumbei

Gata cotetul porumbeilor big_smile E cam mic, dar merg cam 5 perechi deoarece vor sta mai mult afara smile Mai trebuie doar sa luam porumbeii big_smile
http://i1158.photobucket.com/albums/p618/gaby9641/DSCN1840.jpg
http://i1158.photobucket.com/albums/p618/gaby9641/DSCN1839.jpg
http://i1158.photobucket.com/albums/p618/gaby9641/DSCN1838.jpg
http://i1158.photobucket.com/albums/p618/gaby9641/DSCN1837.jpg

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

109

Re: Porumbei

wow super fain
de cat e plasa?

Animalul nu are nevoie de o pregatire speciala pentru a fi animal. Omul însa pentru a deveni om are nevoie de educatie. Educatia face diferenta dintre oameni si animale.

110

Re: Porumbei

Habar n-am de cat e plasa smile  E cam cat o moneda de 10 bani big_smile

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

111

Re: Porumbei

smile  smile  smile  smile  smile si cand populezi casuta cu porumbei?

Animalul nu are nevoie de o pregatire speciala pentru a fi animal. Omul însa pentru a deveni om are nevoie de educatie. Educatia face diferenta dintre oameni si animale.

112 (edited by gaby354 02-06-2012 09:16)

Re: Porumbei

Pai...astazi plec la tara si vin maine...daca nu plecam mergeam maine sa ii iau,dar asa mergem duminica viitoare  smile Eu nu stiu ce sa aleg intre voiajori si voltati hmm

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

113

Re: Porumbei

Am un pui de porumbel pe balcon de o luna! cand incepe sa zboare?

114

Re: Porumbei

am 12 porumbei facuti din aceeiasi pereche... sunt porumbei voiajori ....
din ce am vazut acum... s-au imperecheat si intre ei... e vreo problema? nu prea ma pricep la porumbei asa de mult... ei stau la mangaiat....

trebuie sa mai fac rost de alte perechi ?

Coco - Micul Alexander - Marele Prieten
2x :malex: 3x :caine: 1x :pisica:  1x :hamster: rusesc pitic
Råman un anonim.

115

Re: Porumbei

Nu este bine daca doua animale se imperecheaza,fiind pe aceeasi linie de sange,pot suferi diferite malformatii,boli care se transimit din generatie,in generatie!

-Ioana-

116

Re: Porumbei

momentan sunt sanatosi.

o sa le fac o voliera mare deasupra garajului si o sa ii las liberi. Acolo o sa le pun doar sa manance. sper ca si alti porumbei sa vina si sa "stationeze" aici !

in max 1 luna o sa termin treaba asta !

ma gandeam eu ca nu e sanatos !

Coco - Micul Alexander - Marele Prieten
2x :malex: 3x :caine: 1x :pisica:  1x :hamster: rusesc pitic
Råman un anonim.

117

Re: Porumbei

Mult succes in toate planurile dvs.!Sunteti o persoana de apreciat! smile

-Ioana-

118

Re: Porumbei

Te rog,pui niste poze cu ei? :hihi:

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

119

Re: Porumbei

o sa fac cateva poze maine...

Coco - Micul Alexander - Marele Prieten
2x :malex: 3x :caine: 1x :pisica:  1x :hamster: rusesc pitic
Råman un anonim.

120

Re: Porumbei

astazi am vazut un porumbel la mine pe casa :heart: ,era alb cu putin negru si cred ca era puiut deoarece se apropia foarte mult de noi..sora mea statea pe banca in curte si sa pus pe spatarul banci smile  smile  si sora ma sa speriat deoarece s-a pus chiar langa umarul ei  smile  smile  ..am incercat sa-i dau sa pape ceva dar nu a vrut..

Animalele sunt lumea mea! :heart:

121

Re: Porumbei

Rasa aceasta de porumbei ma impresioneaza foarte mult! :heart: Se numesc Satineti,si cred ca o sa imi iau si eu wink

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

122

Re: Porumbei

sa-ti iei, am avut si eu,sunt foarte frumosi

Animalele sunt lumea mea! :heart:

123

Re: Porumbei

acum vin si eu cu pozele promise smile
putin cam tarziu , dar nu prea am avut timp
le-am facut si cateva cuibare smile oricum se imperecheaza repede smile
am mai adus doi masculi noi...
inca nu m-am apucat de voliera din podul garajului , deoarece a trebui sa facem un nou depozit pentru lemnele de iarna, si nu am avut timp smile

Coco - Micul Alexander - Marele Prieten
2x :malex: 3x :caine: 1x :pisica:  1x :hamster: rusesc pitic
Råman un anonim.

124

Re: Porumbei

Si bunicu meu la tara avea porumbei ca ai tai annonimu el ii lasa sa se imperecheze si intre ei iar puii nu aveau nimic. Si eu vreau sa i-au 2 de la un crescator de la mine l-am intrebat despre imperecherea intre ei si mi-a spus ca nu-i problema si ca asa cum pasarile din ograda se inmultesc si intre ele i-ar puii sunt sanatosi nu vede nici o problema.

125

Re: Porumbei

maria95 wrote:

Si bunicu meu la tara avea porumbei ca ai tai annonimu el ii lasa sa se imperecheze si intre ei iar puii nu aveau nimic. Si eu vreau sa i-au 2 de la un crescator de la mine l-am intrebat despre imperecherea intre ei si mi-a spus ca nu-i problema si ca asa cum pasarile din ograda se inmultesc si intre ele i-ar puii sunt sanatosi nu vede nici o problema.

m-ai linistit smile mersi de informatie

Coco - Micul Alexander - Marele Prieten
2x :malex: 3x :caine: 1x :pisica:  1x :hamster: rusesc pitic
Råman un anonim.