126

Re: Porumbei

M-am gandit si o sa iau voiajori smile O sa ii luam de la un crescator foarte cunoscut in Romania,dl Costel Stuparu...Acesta are printre cei mai buni porumbei din liniile Jansen smile

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

127

Re: Porumbei

buna,stie cineva cat costa o pereche de porumbei voltati?

Animalele sunt lumea mea! :heart:

128

Re: Porumbei

Cam 60-80 de ron,vrei sa iti iei? big_smile

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

129 (edited by mihaela111 11-09-2012 18:46)

Re: Porumbei

da vreau...dar deocamdata o sa mai astept pana la vara,ma duc la mangalia la matua mea cu parinti si tata a promis ca trecem prin targ si luam..ca are un om care sta langa noi si iam zis sa-mi dea si mie 2 pui sa ai cresc eu,si a zis ca nu da el porumbei sad ..oricum el are voiajori eu vroiam  voltati big_smile ,ce credeti este bine sa-i iau din targ?:>
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 11-09-2012 19:46[/merge_posts_bbcode]

cateva poze cu porumbei vecinului meu  big_smile

Animalele sunt lumea mea! :heart:

130 (edited by gaby354 06-10-2012 16:15)

Re: Porumbei

Porumbeii vecinului tau nu sunt voiajori wink

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

131

Re: Porumbei

da ce sunt>?

Animalele sunt lumea mea! :heart:

132

Re: Porumbei

Sunt niste veritabili gutani(adica ca cei din parcuri)

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

133 (edited by mihaela111 13-09-2012 08:51)

Re: Porumbei

aaaa,scuze nu am stiut ce rasa sunt,omul asta mia zis ca's voijaori :merci:  :merci:
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 13-09-2012 09:51[/merge_posts_bbcode]

dar cam in cati ani ai pot lasa liberi sa zboare afara?

Animalele sunt lumea mea! :heart:

134

Re: Porumbei

Dupa ce fac o serie de pui smile Sau ca sa fii sigura dupa ce au faut prima serie de pui,le dai drumul la a 2-a cand au pui smile

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

135

Re: Porumbei

ok,multumesc :*

Animalele sunt lumea mea! :heart:

136

Re: Porumbei

Am montat si cusca... :ok:  Si cred ca maine luam porumbeii  tongue
http://i1158.photobucket.com/albums/p618/gaby9641/DSCF0471.jpg
http://i1158.photobucket.com/albums/p618/gaby9641/DSCF0465.jpg
http://i1158.photobucket.com/albums/p618/gaby9641/DSCF0464.jpg
http://i1158.photobucket.com/albums/p618/gaby9641/DSCF0463.jpg

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

137

Re: Porumbei

Arata foarte tare :bravo:

Niciodata nu vei afla cat de puternic esti, pana cand "a fi puternic", este ultima solutie care ti-a mai ramas.
-Marina-
Mi dispiace piccolino! :cry:

138

Re: Porumbei

Multumesc :hihi: Azi,dupa ce vin de la scoala,merg sa iau porumbeii  :ok:  :ok:

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

139

Re: Porumbei

sa ne pui poze cu ei sa ai vedem si noi wink

Animalele sunt lumea mea! :heart:

140

Re: Porumbei

I-am luat :ok:  Au si o poveste...Femela este campioana,s-a intors de la 700 km,iar masculul l-a pierdut acum 2 ani,si a venit acum cateva saptamani big_smile

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

141

Re: Porumbei

Ce minunati sunt :heart: .Imi vine sa ii mananc.Sa iti traiasca.Au povesti impresionante :heart: .

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

142

Re: Porumbei

Multumesc smile

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

143

Re: Porumbei

Wow
Sa fie sanatosi si sa-ti faca multi puisori big_smile  :heart:

Niciodata nu vei afla cat de puternic esti, pana cand "a fi puternic", este ultima solutie care ti-a mai ramas.
-Marina-
Mi dispiace piccolino! :cry:

144

Re: Porumbei

Multumesc,chiar acum cateva minute,am vazut ca se imperecheau big_smile

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

145

Re: Porumbei

sunt super frumosi,dar oare nu va pleca si de la tine si se va intoarce acasa?

Animalele sunt lumea mea! :heart:

146 (edited by gaby354 12-10-2012 19:26)

Re: Porumbei

Oricum,nu-i problema daca pleaca,crescatorul mi i-a  dat gratis(e un prieten de familie),iar daca pleaca vine si mi-i aduce inapoi smile  Dar o sa ii tin inchisi pana fac 2 serii de pui tongue
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 10-10-2012 10:18[/merge_posts_bbcode]

In prima poza  este femela,iar in a doua masculul...

[merge_posts_bbcode]Adaugat: 12-10-2012 19:26[/merge_posts_bbcode]

Au venit accesoriile pentru porumbei big_smile  Le-am comandat online...Un cuib,un adapator si un hranitor tongue

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

147

Re: Porumbei

foarte frumosi :floare:

Animalele sunt lumea mea! :heart:

148

Re: Porumbei

Ce frumosi Gaby... :heart:  Am vazut si noi saptamana trecuta la targ porumbei cu guler,tare m-au incantat,insa ei nu stau decat pe jos si mi-a fost frica sa nu ramana dezbracati din cauza lui Bruno,daca as fi luat.Asa ca doar i-am admirat.

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

149 (edited by gaby354 03-11-2012 14:38)

Re: Porumbei

Multumesc :hihi:
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 03-11-2012 14:38[/merge_posts_bbcode]

Poze noi cu porumbeii tongue Masculul a inceput sa naparleasca smile

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

150

Re: Porumbei

va fac cunostinta cu porumeii nostrii  big_smile
avem carieri, gusati, urias maghiar, rotati, tobosari, voiajori, voiajori germani de frumusete , standard american, etc. sper sa va placa. si pentru cei care se indoiesc in continuare ca sunt ai mei va astept in vizita! :blb:
frizatii si guleratii sunt preferatii mei  :heart:

Ma laud cu :2 teckeli 2 beagle 2 copoi ardelenesti 2 ciobanesti carpatini si 1 whippet