51

Re: Hobby-uri

Bianca wrote:

si mai am un "hobby" ....sunt la un curs de teatru.pana acum am jucat pacala,apolodor,cenusareasa si acum joc amintiri din copilarie big_smile

da!cum de am uitat ,teatrul este o mare pasiunea de-a mea, am cochetat in liceu cu aceasta arta,eram, in echipa de teatru a liceului, chiar am luat si cateva premii la concursurile dintre licee, mi-ar fi placut foarte mult sa imi duc pasiunea mai departe....dar faptul ca nu am voce si parintii m-au cam descurajat. dar ce fain era!chiar zilele viitoare merg iarasi la teatru, pt a fi in juriu, tot asa o competitie intre licee. felicitari, ma bucur sa aud ca sunt copii, tineri, adolescenti interesati de "belle arte". si daca tot suntem la capitolul hobby-uri sau pasiuni, imi place foarte mult sa gatesc pentru prietenii mei sa ii chem la mine la cina,sa povestim sa vedem un film ... bravo inca o data !

slm

52

Re: Hobby-uri

mersi tongue

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

53 (edited by ariadna 25-03-2008 10:34)

Re: Hobby-uri

Anul trecut, in clasa a VI-a, am avut un concurs cu Drepturile copilului.Si pe langa proiectele pe care trebuia sa le avem in portofoliu, am facut si o sceneta de vreo 10 min.Si erau vreo 3 faze al conursului.Am trecut de toate 3, datorita scenetelor.Dupa faza a II-a, trebuia sa reprezentam scoala si mergeam cu materialele tuturor echipelor participante la faza pe scoala.Si o alta echipa tot din scoala a mai facut o sceneta.Si asa ne-am facut cu doua scenete de interpretat.Datorita lor am iesit pe locul II din 20 de echipe.:)

Adaugat: 25-03-2008 10:31

Si mie imi place sa interpretez diverse roluri numai ca la noi in scoala nu prea se organizeaza lucruri de genu asta...:cry:Concursul ala a ofst o exceptie de la regula...

Don't worry, be happy!:)

54

Re: Hobby-uri

nici la mine da eu merg la un curs de teatru si in fiecare jumatate de an facem o piesa

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

55 (edited by lavi2910 25-03-2008 22:22)

Re: Hobby-uri

Bianca wrote:

nici la mine da eu merg la un curs de teatru si in fiecare jumatate de an facem o piesa

foarte mult depinde de profesori, de cei mai mari interesati de acest lucru, la noi in liceu am avut mare noroc, din acest punct de vedere, am jucat si in romana si in engleza si culmea culmilor o piesa si in franceza, daca va vine sa credeti(pt mine limba franceza, era cel mai groaznic obiect)! si indiferent de latura artistica abordata, este important ca sa ne educam in spiritul culturii si al artelor frumoase. numai bine si mult succes in continuare!

slm

56

Re: Hobby-uri

foarte mishto asta cu teatrul. mi-as fi dorit si eu cand eram copil sa joc teatru. si, la un moment dat au venit la noi la liceu unii de la Teatrul National din Bucuresti sa faca o preselectie pentru niste figuranti care le trebuiau la o piesa. si m-au selectat si pe mine, da, ca proasta, nu m-am dus sad(
mi-a fost jena si teama ca n-am sa fac fata... si acum regret ca nu m-am dus...

57

Re: Hobby-uri

lavi2910 wrote:
Bianca wrote:

nici la mine da eu merg la un curs de teatru si in fiecare jumatate de an facem o piesa

foarte mult depinde de profesori, de cei mai mari interesati de acest lucru, la noi in liceu am avut mare noroc, din acest punct de vedere, am jucat si in romana si in engleza si culmea culmilor o piesa si in franceza, daca va vine sa credeti(pt mine limba franceza, era cel mai groaznic obiect)! si indiferent de latura artistica abordata, este important ca sa ne educam in spiritul culturii si al artelor frumoase. numai bine si mult succes in continuare!

si eu urasc franceza...da asta nu conteaza.sa stii ca ai mare dreptate ca depinde de profesori.exemplu:mie nu imi placea matematica in I-IV cand faceam cu invatatoarea da acum cand fac cu o alta profesoara imi place mult mai mult din pacate profesoara aceea(dna.Iacob),are o problema(nu stiu care,am inteles ca are ceva cu coloana)vine la noi un domn profesor care mi-a taiat placerea de a invata matematica...la orele lui inca putin si adorm.in prima ora am facut si istorie si geografie si romana si astronomie,numai mate nu am facut.am retinut insa ca luni vine de la  Luna,marti de la Marte,miercuri de la Mercur,joi de la Jupiter,vineri de la Venus,sambata de la Saturn si duminica de la Terra.cum v-am zis numai mate nu.la cursul unde merg am ca profesoara o actrita(deci va dati seama ca stie cum sa ne invete)pentru cei pe care ii intereseaza o cheama Daniela Minoiu si pot sa zic ca este draguta si ne invata bine(da suntem noi cam zapaciti smile )

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

58

Re: Hobby-uri

Bianca wrote:
lavi2910 wrote:
Bianca wrote:

nici la mine da eu merg la un curs de teatru si in fiecare jumatate de an facem o piesa

foarte mult depinde de profesori, de cei mai mari interesati de acest lucru, la noi in liceu am avut mare noroc, din acest punct de vedere, am jucat si in romana si in engleza si culmea culmilor o piesa si in franceza, daca va vine sa credeti(pt mine limba franceza, era cel mai groaznic obiect)! si indiferent de latura artistica abordata, este important ca sa ne educam in spiritul culturii si al artelor frumoase. numai bine si mult succes in continuare!

si eu urasc franceza...da asta nu conteaza.sa stii ca ai mare dreptate ca depinde de profesori.exemplu:mie nu imi placea matematica in I-IV cand faceam cu invatatoarea da acum cand fac cu o alta profesoara imi place mult mai mult din pacate profesoara aceea(dna.Iacob),are o problema(nu stiu care,am inteles ca are ceva cu coloana)vine la noi un domn profesor care mi-a taiat placerea de a invata matematica...la orele lui inca putin si adorm.in prima ora am facut si istorie si geografie si romana si astronomie,numai mate nu am facut.am retinut insa ca luni vine de la  Luna,marti de la Marte,miercuri de la Mercur,joi de la Jupiter,vineri de la Venus,sambata de la Saturn si duminica de la Terra.cum v-am zis numai mate nu.la cursul unde merg am ca profesoara o actrita(deci va dati seama ca stie cum sa ne invete)pentru cei pe care ii intereseaza o cheama Daniela Minoiu si pot sa zic ca este draguta si ne invata bine(da suntem noi cam zapaciti smile )

Si vrei sa devii actrita?Sau e doar un hobby?

Don't worry, be happy!:)

59

Re: Hobby-uri

eu as vrea chiar sa ma fac actrita da inca nu am avut curajul sa o intreb pe dna.profesoara de acolo daca am talent smile

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

60

Re: Hobby-uri

Mie imi place sa cant la kitara, sa stau la PC, mersul pe bicicleta/skateboard, sa citesc, sa ascult muzica, sa joc ping-pong si mai am doar ca nu imi vin in minte acuma big_smile

Don't worry, it's no sugar!

61 (edited by ariadna 02-04-2008 09:13)

Re: Hobby-uri

demonkid wrote:

Mie imi place sa cant la kitara, sa stau la PC, mersul pe bicicleta/skateboard, sa citesc, sa ascult muzica, sa joc ping-pong si mai am doar ca nu imi vin in minte acuma big_smile

Mi-ar placea si mie sa cant la chitara.De la cati ani stii sa canti la chitara?

Don't worry, be happy!:)

62

Re: Hobby-uri

eu am mai multe hobby-uri, printre care se numara :-animalele(toate)
                                                                            -fotbal 
                                                                            -box(fac de la 7 ani)
                                                                            -cititul
                                                                            -si plimbarile cu turisti prin delta(vezi foaaaarte multe pasari)

63 (edited by Bianca 11-05-2008 12:34)

Re: Hobby-uri

la mine cititul nu e punctul forte smile !prefer sa ies afara sa ma joc tongue .

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

64

Re: Hobby-uri

nici eu nu citesc prea des, dar atunci cand gasesc o carte care imi place nu ma las pana nu termin.

Adaugat: 11-05-2008 17:47

dar voi practicatzi vreun sport de performantza?:muscle:

Adaugat: 11-05-2008 19:09

si mie imi place sa joc da' am ocazia doar de Craciun.La noi in clasa suntem aproape numai baietzi si se organizeaza concursuri de alergat:de viteza , de rezistentza...,da eu mai merg si la campionatul junior de box din jud.:tulcea,constanta, galatzi.

65

Re: Hobby-uri

broavo.eu nu practic niciun sport dar urmez cursuri de teatru,daca te uiti mai sus si pe paginile anterioare o sa vezi :ironic:

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

66

Re: Hobby-uri

am vazut, apropo bravo imi place cum desenezi:bravo:

67

Re: Hobby-uri

mersi :ironic:

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

68

Re: Hobby-uri

ai talent, de ce nu te inscrii la un curs de desen?

69

Re: Hobby-uri

particip la multe la scoala da nu prea le dau ca trebuie sa le pictez si la pictura nu ma prea pricep :ironic:

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

70

Re: Hobby-uri

inteleg , deci stii sa schitezi, dar sa pictezi nu.

71

Re: Hobby-uri

corect smile

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

72

Re: Hobby-uri

mie imi mai place si inotul

73

Re: Hobby-uri

smile smile smile smile asta esti tu?? smile smile smile smile smile smile

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

74

Re: Hobby-uri

nu, un coleg de clasa

Adaugat: 08-06-2008 13:02

dc?va place fotografia,e una dintre cele mai tari

75

Re: Hobby-uri

da,imi place enorm smile smile smile smile

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you