101

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

Ionutz,ai MP smile

- Bianca

102

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

ce am? smile

103

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

MP = mesaj privat smile

- Bianca

104

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

ms smile

105

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

Catelul meu face mofturi la mancare.Ii iau hrana uscata de calitate buna,ii amestec cu carne,branza orice sa-i dea gust dar nu mananca,doar gusta putin ca sa zic asa,alege ce-i place(branza si carnea)iar de hrana uscata nici nu se atinge.Am incercat sa-i dau la ora fixa,sa nu-i mai las hrana din abundenta,dar degeaba,se ambitioneaza si se lasa infometata.Daca stiti cumva vreun medicament ca s-o fac sa manance sau vreun tratament ceva.Multumesc anticipat!

106

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

Exclude carnea si mai ales branza. Pai daca iti pune cineva in fata mamaliga si snitel, ce alegi? Pai snitelul, nu mamaliga, bineinteles!
Carnea are un gust mai bogat si se mananca mai usor ca si hrana uscata. Iar de la branza risti sa faca alergie la proteine.
Pune-i hrana uscata in farfurie. A mancat? sau nu? Ii iei castronul din fata. Si repeti acelasi lucru la fiecare masa. Daca nu mananca, inseamna ca nu ii e destul de foame. Niciun caine nu e prost sa moara de foame daca are mancare in fata. Acum stii cum e si cu oamenii... daca mama azi imi da spanac, prefer sa rabd foame. Daca maine imi da spanac, mai rabd. Dar a treia zi mananc spanacul de parca ar fi mancarea mea preferata ca nu mai pot de foame!
Bineinteles, alege-i o hrana de calitate, adaptata la rasa si varsta. Sunr sigura ca vei reusi!

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

107

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

ionutz.r wrote:

ms!crezi ca o sa arate ca un amstaff?ce stii despre catele?fata de mascul nu e mare diferenta nu?

Momentan nu se poate observa dar mai asteapta cateva luni si ai sa vezi.Ai de gand sa-i tai urechile?
PS: cat are catelusa? daca ai spus si n-am fost eu atenta imi cer scuze big_smile

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

108

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

ce catelusa scumpa! :perusi:   :rusine:

ionutz.r wrote:

asa ma gandesc si eu!am o poza de azi cu cateaua!

Animalele sunt lumea mea! :heart:

109 (edited by Latifa 24-04-2012 17:44)

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

are 1 luna si 2 sapt!

hmm  se merita sa-i tai urechile la vreo 4 luni asa?

110

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

Sper din suflet sa o scot la capat ca mi-a scos peri albi cateaua asta.O sa fac cum m-ai sfatuit.Ms mult !

111

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

hmm  se merita sa-i cupez urechile?ce spuneti? :rusine:

112

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

poi urechile se pot cupa intre 3-6 luni dar mai bine mai devreme pentru ca nu o va durea,nici nu va simti lipsa lor stiu din propria experieta nu zic din auzite big_smile

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

113

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

poate la 2 luni jum i le cupez!va iesi bn sper!:D

114

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

tot din propria experienta te rog nu te grabi...eu i-am taiat urechile la al meu la 2 luni sh am gasit un doctor...sa nu zic eu cum big_smile Informeaza-te bine cauta p cineva care are un caine cupat si care sa-ti placa si intreaba-l unde anume l-a cupat.In ziua de azi greu gasesti un veterinar caruia sa-i pese de aspectu cainelui si nu de bani

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

115

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

nu ma grabesc!imi place ca incepe sa prinda ce vb cu el  :bravo:  e o rasa inteligenta!

116

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

foarte inteligenta rasa...ai grija cu legea asta nu e neaparat sa o duci la politie dar sa nu ai pe cineva care sa te dea de gol in rest BAFTA...dupa 5 luni sa o obisnuiesti cu botnita sa fie cum zice politia ca deh chiar daca ai o matza de caine e obligatoriu prin lege :ironic: Sa nu zici nimanui nici din prostie ca ar fi pitbull(stiu ca nu e dar sa nu spui asa ceva) ca sa sperii lumea ca lumea e nebuna big_smile Eu am pitt si tot spun ca e staff big_smile

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

117

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

smile  da multumesc ptr sfat!sunt bucuros cand vb de caini ii ador!mi-am dorit amstaff f mult!si sunt curios cum sal dresej mai multe de asta iti multumesc!

118

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

Esti la primu catel de aceasta rasa?Si daca nu te superi...de unde esti?

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

119

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

e primu de aceasta rasa. din vrancea!focsani

120

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

Daca mai ai intrebari mi-ar face placere sa te ajut smile

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

121

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

e catea as vrea sa o fac sa ma protejeze cum as putea proceda?

122

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

Fiecare catel isi protejeaza stapanul mai mult sau mai putin,daca este dominanta cu siguranta va fi asa si cand va creste,ai grija sa nu fie agresiva asa incat nimeni sa nu se poate apropia de tine,las-o in preajma cainilor si a oamenilor sa  aiba un temperament echilibrat nu o izola de lume doar ca sa fie rea pentru ca nu este bine.Incepe cu ea dresajul la timp nu o lasa in voia sortii ca va iesi urat.

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

123

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

ma pot ocupa de ea de la 2 luni mai mult...atunci am mai mult timp numai ptr ea! vreau so educ!si so dresez corespunzator. smile

124

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

de la 2 luni va fi perfect...dar sa nu uiti pentru un catel asa mic 5-10 min va fi de ajuns pe zi...se va plctisi si nici nu se va uita la tine tongue

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

125

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

atat stau dar conteaza! cool  imi place mult de ea!dar de unde esti daca nu te superi