51

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

covrygutza_00 wrote:

tot ce va pot spune e sa va traiasca!

Sa-ti traiasca si tie fetita.Este o scumpa! smile

52

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

buna ma numesc Mihai am 18 ani si as dori o femela pui sau adulta pitbull/amstaff kre o da spre adoptie sa ma contacteze la nr de tel 0732911344 sau la id dianaa_98@yahoo.com plz smile

Adaugat: 28-08-2011 14:14

buna tot Mihai sunt din giurgiu tongue am un caine pitbull 2 ani galben cu alb pe labutele din fata si pe piept urechi cutate ca la carte musculatura frm :d cn vrea sa ofere spre monta o femela galben cu putin alb pe piept/labute  kre e din apropiere de gr in schimb vreau o pereche de ktei sau 100euro:d pt k este rasa pura tongue ma contactati la nr de tel 0732911344 sau la id mirela.ioanaa@yahoo.com plz smile

53

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

salut sunt Dan si sunt din Iasi, am avut o catea care era un mix dintre husky si malamot de alaska pe nume Luna, am gasito pe strada cand avea 10 ani si am avut grija de ea pana a murit vara asta din cauza capuselor, caldurii si batranetii. Acum am o catea de Amstaff pe nume Maya, face 10 luni acum pe 17. e ascultatoare si cuminte, uneori isi mai impune personalitatea ca doar e o fiinta si ea. Mi a dato un prieten acum 2 luni si ceva stiind ca mi a murit catelul iar acum o cresc eu si am grija de ea. As vrea sa stiu mai multe despre amstaff, am observat ca invata repede si sunt devotati si le place sa fie alintati mult tongue . O hranesc cu crontonele cu aroma de carne de vita si legume si, carne de vita la conserva de vita si de vanat. As dori niste sfaturi observand ca si voi aveti aceleasi rase frumoase de caini
In poza sunt eu cu Maya odihdindune pe la sf verii cand avea aproape 8luni

54

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

:bravo:

sa-ti traiasca!si eu am tot o Maya care face 10 luni pe 22 luna asta!

55

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

sa ti traiasca si tie, eu raman impresionat pe zi ce trece de inteligenta pe care o poseda, de exemplu ieri iam zis sa imi aduca una din jucarii ( are 3 : un soarec maricel, un lemur si o gorila smile) ), i am cerut sa aduca maimuta si fix pe aia a aduso am incercat cu toate si le recunoaste dupa cuvinte tongue cred ca si a ta e o scumpete  :lma:

56

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

e un dracusor mai exact   :angel:
si a mea e foarte isteala si nu reusesc sa o pacalesc cu nimic.plus ca e foarte energica si daca nu o scot afara o zi nu am nici o sansa stau la masa sau sa dorm.imi aduce toate jucariile pana ma ingroapa  smile
daca vrei sa o faci mai entuziasmata de jucarii lasa-i-le prin rotatie.eu ma saturasem sa calc pe jucariile iei si acum are la dispozitie doar trei si i le schimb.asa o frac sa nu-si mai arate interesul la sosetele mele sau hainele din cosul de rufe smile
plus ca are nevoie de foarte multa atentie si e foarte iubiteare cu toata lumea.
sa ai grija de ea ca si ea o sa aiba de tine :hihi:

57

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

ms, cam asa fac cu jucariile , i le dau prin rotaie, am vrut sa ii pun un ham, da nu prea am control asupra ei cu hamul, asa ca am ramas la originala zgarda si lesa ca e mai clasic si frumos tongue oricum eu scot pe la padure de vineri pana duminica, iar de luni pana vineri am un program de mai putine ore sa o scot la fuga si la joaca. sa ai si tu grija de maia ta tongue   :sanatate:

Adaugat: 14-11-2011 04:03

poze noi cu maia de azi big_smile ieri a facut 10 luni  :lma:

58

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

buna buna buna la toti ...v-am admirat cateii si sunt superbi TOTI, eu si covrygutza_00 impreuna cu maya ne stim din vara tongue
acum sa v-o prezint pe Luna 1.4 luni. ultima poza e cu sora ei mai mare 1.8 luni aceeasi parinti monte diferite iar cel tigrat  e cu viitorul ei iubit big_smile

59

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

danalexandru wrote:

poze noi cu maia de azi big_smile ieri a facut 10 luni  :lma:

La multi ani Maya! :sanatate:  :lma:  :hug:

60

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

waw ...:X:X:X poze din parc, abia astept sa veniti acasa de sarbatori poate ne rupem de rutina sarbatorilor si mergem in gradina sa le lasam sa alerge prin zapada. Daca doriti monta frumoasa va sugerez eu un baiat cu mai mult alb decat Luna mea si kt despre socializare ai sa veni k va fi OK.

Adaugat: 19-11-2011 15:03

:lma:  maya :x scumpica si alintata ca toti ceilalti de fapt

Adaugat: 19-11-2011 15:12

danalexandru wrote:

salut sunt Dan si sunt din Iasi, am avut o catea care era un mix dintre husky si malamot de alaska pe nume Luna, am gasito pe strada cand avea 10 ani si am avut grija de ea pana a murit vara asta din cauza capuselor, caldurii si batranetii. Acum am o catea de Amstaff pe nume Maya, face 10 luni acum pe 17. e ascultatoare si cuminte, uneori isi mai impune personalitatea ca doar e o fiinta si ea. Mi a dato un prieten acum 2 luni si ceva stiind ca mi a murit catelul iar acum o cresc eu si am grija de ea. As vrea sa stiu mai multe despre amstaff, am observat ca invata repede si sunt devotati si le place sa fie alintati mult tongue . O hranesc cu crontonele cu aroma de carne de vita si legume si, carne de vita la conserva de vita si de vanat. As dori niste sfaturi observand ca si voi aveti aceleasi rase frumoase de caini
In poza sunt eu cu Maya odihdindune pe la sf verii cand avea aproape 8luni


buna dane, e frumoasa rau si catelusa ta. In primul rand sa tii la curent toate vaccinurile. daca ai intrebari da un mesaj sau posteaza pe forum orice intrebare legata de starea catelusei tale. Sa-ti traiasca !

61

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

ai vostri au avut micoza? a mea se mai joaca cu maidanezii de pe strada, ca o mai las, am fost la doctor si mi a zis ca a luato de la ei ca is purtatori de microbi si in acelasi timp imuni la micoza...sper sa treaca cat mai rapid, momentan o ung cu o alifie

62

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

a facut si a mea pe la 7,8 luni ...dar nu stiam ca e micoza. Dupa ce i-a trecut mi`am dat seama ce era dar sincer nu i-am facut nici un tratament. pe a mea a tinuto vreo luna dar stiam k cei cu blana scurta se irita de la zgarda anti-purici si am crezut k e iritatie. Acum nu mai are nimic, alearga toata ziua prin curte si nu pot sa ies sau sa intru in curte k ma dispera sa se urce pe mine. Cat de curand am sa pun cateva poze cu 2 nebuni frate si sora(2 luni ieri), baiatul e al unui amic si fata e luata de la el de un vecin prieten bun cu mine, de fapt eu l-am ajutat sa ia fata. sa vedeti ce superbi sunt.

63

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

niste poze noi din Gradina Botanica din Iasi de pe 29-12-2011

64

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

frumosi toti...sa va traiasca :heart: ...noi avem o ruda de-a voastra big_smile

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

65

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

pit bull  :music:

66

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

Buna.....

Sunt Silvia(Sousou) si sunt noua pe acest forum big_smile asa ca bine v-am gasit te toti :hug:

Am citit  toate comentariile si am vazut pozele cu cateii vostrii...sunt toti superbi...Am si eu un catelusi din categoria"jucarii de plusi"..este un bichon big_smile si il iubesc fff mult....
De cand ma stiu iubesc canii si sunt ingradostita de toate rasele smile ..acum sotul meu vrea se ne luam un caine si ii place fff mult AmStaff-ul...
Noi stam la bloc si as vrea sa stiu daca este un caine care se poate sa traiasca la bloc ? hmm .....se poate obisnui sa stea singur cat noi suntem la servici sau este un caine care nu poate "intelege" siguratatea pt cateva ore...
Astept cu nerabdare svaturile voastre
Multumesc anticipat :k:

67

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

Amstaff-ul dupa parerea mea este perfect pentru bloc...eu am pitbull si il las si singur in casa si daca ii lasi suficiente jucarii nu face absolut nimic,poate la inceput va incerca sa roada unele lucruri dar daca il educi vei avea un catel de nota 10,sigur il vrei de pui asa ca singurul lucru pe care trebuie sa-l faci este sa te ocupi de educatia lui si va fi OK...BAFTA si cand iti iei puiutul te asteptam cu poze :pup:

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

68

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

salutare,mi-am luat un amstaff la varsta de 5 luni.credeti ca e o varsta cam mare pt un amstaff pt a se obisnui cu mine si ai fi stapan? cel de la care l-am luat l-a tinut cu mama ei si nu prea sa ocupat de ea.nu prea ma asculta si a incercat sa ma muste cand am incercat sa-i iau osul din gura.am certato si i-am dat o palma( nu tare) si se vedea ca ii este frica de mine.in rest s-a obisnuit cu o alta catelusa de a mea se joaca impreuna si nu ii face rau chiar cand aceasta o maraie sau se aunca la ea,catelusa fiind la jumate cat amstafful.multumesc anticipat!

69

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

Nu e prea tarziu...dar ai putina rabdare nu o lua asa dintr-o data pentru ca nu stie ce se intampla cu ea si o sperii mai tare.Bafta multa la educare sa-ti traiasca mutl iani este foarte frumoasa :heart:  :heart:

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

70

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

ms mult pt sfat si al tau sa traiasca si sa ai parte de el

71

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

Este foarte frumoasa  :heart:  . Sa iti traiasca

Animalutele mele : 3 :caine: (Chooci - metis (RIP) , Buki - chow chow si Leea - chow chow) , 1 :pisica: (Miron) , 2 :perus: (Kira si Kiki) , 1 :hamster: (Tina) si 7 pesti (Mum , Miki , BoB , Bobita , Kiki`s , Bibi si Pesy)
RIP Chooci :cry: nu te voi uita niciodata , catelusa mea draga .

72

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

nu mananca,face mofturi la mancare,nu ca ar fi bolnava,si ii schimbam felul la 2 zile,ce as putea sa fac? multumesc anticipat!

73

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

nu ii schimba felul asa de des...incerca sa o pacalesti...punei in supa sau cv cei place si micsoreaza cantitatea de supa sau alta mancare pana va ajunge sa manance doar cereale...BAFTA!!

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

74

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

va rog frumos daca puteti sa ma ajutati cu o informatie vreaus a ii cuper urechile amstaffului meu si nu stiu unde se poate face aceasca operatie daca poate sa ma indrume cineva care a mai facut asta am citit pe forumuri ca trebuie neaparat sa cunosti medicul veterinar pt ca nu oricine stie sa cupeze asa ca va rog cei ce ati cupat urechile cateilor sa imi spuneti si mie un veterinar in bucuresti un pret informativ si sa punet 1 2 poze cu catelusul dumneavoastra va multumesc anticipat

75

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

am un pui de amstaff de 6 luni si o ureche ii sta ntr-o parte mai pe frunte,ce se poate face in aceasta privinta?isi va reveni singura sau se poate prinde in banda adeziva ?multumesc anticipat