76

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

Cainele tau are lipsa de calciu/fosfor/magneziu. Du-l la un veterinar pentru analize.
Poate ca suna ciudat, dar daca are carente de minerale, urechiusele pot sta culcate.

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

77

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

l-am dus la veterinar inainte sa il cumpar pt analize si e perfect sanatoasa,oricum multumesc ca mi-ai raspuns

78 (edited by shadowdinasty 14-02-2012 21:03)

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

Cand ai cumparat cainele?

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

79

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

acum o luna,dar nu e o problema de sanatate treaba cu urechea ,ci pur si simplu ii sta din cand in cand pe fata (doar una)problema asta e des intalnita la rasele gen amstaff sau pitbull.de obicei ii stau bine ,dar ma gandeam ca e vreun remediu gen banda adeziva sau altceva pt a i se forma bine urechiusa sa nu-i stea una pe fata si cealalta normal pe viitor. uite o poza cand ii stau normal urechile.ce parere ai

80

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

poti sa i le bandajezi....dar eu zic ca ii stau foarte bine pupam boticu :pup:

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

81

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

Eu o tot tin pe-a mea cu supliment de vitamine si minerale. Intr-o luna se pot schimba multe si in privinta sanatatii. Sa nu ma intelegi gresit, nu zic ca nu l-ai intretine bine, dar gandeste-te ca ai un copil in casa de care trebuie sa ai mare grija smile

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

82

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

vitamine i-am dat si eu,dar stiu ca nu e bine sa-i dai mereu,ii dai o luna si 3-4 faci pauza,daca ma insel te rog sa-mi zici.o seara buna!

83

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

Pauza de 3-4 luni e foarte mare. In 3-4 luni cainele creste mult si are nevoie de vitamine. Eu iti recomand sa ii dai o saptamana vitamine si o saptamana dupa pauza. Si nu orice fel de vitamine, ci ceva de calitate. Poti opta intre K9 Complete Growth si Pet Phos croissance grand chien. Din K9 se da o pastila/11 kg, iar din Pet Phos o pastila/20 kg. Ce vitamine i-ai dat?

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

84

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

i-am dat VMP nu stiu cat sunt de bune sau daca ai auzit de ele le-am cumparat din italia ,nu prea ma pricep la vitamine pt caini,pt asta iti multumesc de sfat.o sa-i cumpar ce mi-ai spus.;)

vad ca stii destule despre amstafi pt varsta ta wink

85

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

Varsta mea? smile) Implinesc 24 de ani. Si de 4 ani lucrez in petshop. Deci, ar fi aiurea sa fiu pe langa subiect smile

Incearca sa iei Pet Phos sau K9. Si nu mari doza ca sa nu se calcifice oasele. O sa fie bine, ai sa vezi. Ce nu investesti acum in sanatatea animalului, vei investi inzecit pentru tratament la veterinar. Din pacate am vazut multe cazuri triste sad

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

86

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

o sa iau smile,eu am crezut ca ai 15 ani tongue.
O seara buna si multumesc pt sfaturi

Adaugat: 18-02-2012 20:35

pana la ce varsta se dezvolta un am-staff? si care e treaba cu inaltimea la gheaban,se spune  ca ar fi 43 cm la femele iar a mea are 46cm la 7 luni?oare am citit informatii gresite ?  smile

87

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

sunt foarte frumosi

88

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

inaltimea de la greaban se refera la inaltimea de la umarul cainelui pana la sol (cand cainele sta in picioare)

1 chow chow;3 perusi 
                          ->Alex<-

89

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

da stiu asta ,dar daca a mea are 46 de la umar la sol  si nu are nici 7 luni,de asta am intrebat cat ar trebui sa aibe unul adult de sex feminin.Si pana la ce varsta se dezvolta fizic daca stie cineva.Multumesc anticipat!

Adaugat: 11-03-2012 19:44

nici un raspuns la intrebarea mea?:(

90

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

la femele este de 43-46 cm inaltimea si se poate dezvolta pana la 2 ani

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

91

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

ms de raspuns leyna,stiam inaltimea dar nu stiam varsta pana cand se dezvolta.A mea are 46 fix la 6 luni jumate,crezi ca sar mai putea inalta?

92

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

Buna!Am o catelusa amstaff luata de curand...as dori sa va dati cu parerea daca e o rasa pura acest catel!va multumesc!

93

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

blacksilviu sigur se va mai iinalta
ionutz.r nu stiu ce sa zic am mai vazut asemenea exemplare dar inca este prea mica pentru a sti daca e sau nu de rasa,daca ai.poti posta poze cu parintii

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

94 (edited by Latifa 17-04-2012 14:01)

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

acestia sunt parintii!

cateaua am dubii asa la ea!uitate in poza cu puii!

95 (edited by Latifa 17-04-2012 14:01)

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

Catelul meu face mofturi la mancare.Ii iau hrana uscata de calitate buna,ii amestec cu carne,branza orice sa-i dea gust dar nu mananca,doar gusta putin ca sa zic asa,alege ce-i place(branza si carnea)iar de hrana uscata nici nu se atinge.Am incercat sa-i dau la ora fixa,sa nu-i mai las hrana din abundenta,dar degeaba,se ambitioneaza si se lasa infometata.Daca stiti cumva vreun medicament ca s-o fac sa manance sau vreun tratament ceva.Multumesc anticipat!


Sincer parerea mea este ca tatal ar putea fi rasa pura,in privinta mamei nu cred.

96

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

asa ma gandesc si eu!am o poza de azi cu cateaua!

97

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

sigur va fi un exemplar frumos!

98

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

multumesc! wink

99

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

Catelusa ta arata foarte bine...dar mama ei este metis cred ca are si ceva pitt in ea...oricum catelusa a inceput bine si va arata super.BAFTA :k:

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

100

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

ms!crezi ca o sa arate ca un amstaff?ce stii despre catele?fata de mascul nu e mare diferenta nu?