126

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

sunt din harghita in apropiere de miercurea ciuc

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

127

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

in lesa de la ce varsta o pot invata?  big_smile

128

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

pe al meu prima data l-am pus in lesa la 2 luni dar nu la propriu ci iam pus hamu zgarda si lesa si lam lasat sa le tarasca prin casa big_smile si asa s-a obisnuit cu ele iar apoi ma plimbam cu el prin casa cu o jucarioara sa nu se chinuie big_smile apoi cand am avut voie sa-l duc afara am avut noroc de catelusa mea cea mare ca se tinea dupa ea si a mers foarte frumos in lesa tongue

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

129

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

se va invata sper!mi-am dorit mult un caine de aceasta rasa!si sper sa mearga bine treaba! frumos catelul tau!bv

130

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

multumesc!...si eu sper sa va descurcati big_smile

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

131

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

e mai bun ham decat lesa?

132

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

ionutz.r wrote:

e mai bun ham decat lesa?

Da, hamul este mult mai bun decat lesa, parerea mea big_smile

133 (edited by simonamona 24-04-2012 18:32)

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

ionutz.r wrote:

e mai bun ham decat lesa?

Din cate stiu eu , nu .

Animalutele mele : 3 :caine: (Chooci - metis (RIP) , Buki - chow chow si Leea - chow chow) , 1 :pisica: (Miron) , 2 :perus: (Kira si Kiki) , 1 :hamster: (Tina) si 7 pesti (Mum , Miki , BoB , Bobita , Kiki`s , Bibi si Pesy)
RIP Chooci :cry: nu te voi uita niciodata , catelusa mea draga .

134

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

este mic si vreau sa il invat sa mearga in ham sau lesa si m-ar interesa sa stiu cum este mai usor ptr el! wink

135

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

La pui nu e bine ham,pentru ca stiu ca nu e ok pentru coloana...cand e adult merge sa ii pui ham...

Ai mei nu vo ham dar trebuie neaparat sa ii obisnuiesc cu ham deoarece trag si zgarda ii cam gatuie sad

- Bianca

136

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

Hamul este bun dar dupa o varsta cand e mic nu e bine si eu am auzit tot de faza cu coloana smile

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

137

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

buna, sunt noua aici, de 2 zile mi am luat si eu un baietel de 5 saptamani, as vrea sa stiu ce hrana este ce a mai buna pt el acum , pt ca am probleme cu el, nu prea vrea sa pape
va multumesc

138

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

claudia1 wrote:

buna, sunt noua aici, de 2 zile mi am luat si eu un baietel de 5 saptamani, as vrea sa stiu ce hrana este ce a mai buna pt el acum , pt ca am probleme cu el, nu prea vrea sa pape
va multumesc

Un pui trebuie sa stea cu mama lui pana la varsta de 8-9 saptamani (minim)...

Animalutele mele : 3 :caine: (Chooci - metis (RIP) , Buki - chow chow si Leea - chow chow) , 1 :pisica: (Miron) , 2 :perus: (Kira si Kiki) , 1 :hamster: (Tina) si 7 pesti (Mum , Miki , BoB , Bobita , Kiki`s , Bibi si Pesy)
RIP Chooci :cry: nu te voi uita niciodata , catelusa mea draga .

139

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

Nici nu-i de mirare....Cine ti l-a dat asa mic si de ce l-ai luat la varsta asta?Cum spunea si Simona,puiul nu trebuie despartit de mama lui mai repede de ,minim 2 luni jumate.Laptele matern contine toti anticorpii de care are nevoie.

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

140

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

E foarte mic puiutul. Mancare exista, dar nici eu nu recomand sa fie despartit de mamica asa repede.
De la Royal Canin gasesti lapte praf pentru catei, care teoretic contine si colostru, si poti sa ii dai mancare Starter tot de la Royal Canin. Este o hrana uscata, dar amestecata cu un pic de apa, se face pasta sa il manance mai usor.
De la Belcando mai gasesti hrana, se cheama Puppy granula-start. e foarte marunta, si si aceasta se poate face pasta cu apa.

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

141

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

buna din nou, am rezolvat problema, papa bine mersi acum, deja are 6 saptamani si putin, din pacate mamanica lui a facut 12 pui, si nu aveau cum sa ii tina pe toti , asa ca a inceput sa ii de a, este foarte sanatos si jucausi si deja ne pregatim pentru primul vacin smile

142

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

...eu am avut in ordine : Pitbull, Bull terrier, Amstaff , Amstaff. De la primul caine au trecut aprox. 20 de ani. Nu cred ca stiu destule ca sa dau sfaturi, mereu ma surprinde Nero"["stafful pe care il am acum]. Vreau sa spun totusi cate ceva. Cainii mei au primit toti dresaj" de pisoi si totusi nu se apropie nimeni de sotia mea fara sa fie indeaprope supravegeat de Nero." Instinctul e instinct ,americanii au stabilit recent ca ne pot simti starea de spirit si gandurile, telepatie cum spun ei despre caini,cred ca e prea mult. In doua" cuvinte,dresajul de tip paza si aparare cred ca e inultil si chiar contraindicat. Asa cum s-a mai spus cine nu e dispus sa aloce timp pentru socializare va pierde cainele ,care se va transforma in altceva. Hamul face cainele sa traga in lesa cu mult aplomb. Daca proprietarul nu se poate impune ,atunci cred ca ar fi corect : "am intrat la stapan" si nu "mi-am luat staff. Sant caini domonanti si f. inteligenti , nimeni nu cred ca se poate plictisi langa un Amstff, dar coabitarea poate fi o lupta" pentru privilegii si e un adversar" redutabil.
Le plac foarte mult copiii, dar afara, cand alearga in voie, devin "Sageata capitanului Ion" si uita de finetze si eleganta.
.
Doar pareri personale !

143 (edited by Latifa 14-06-2012 10:20)

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

salut,imi poate spune cineva daca se poate ce greutate cu aproximatie ar trebui sa aibe o femela amstaff de 10 luni? va multumesc anticipat!

144

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

am revenit cu imagini catelusha mea are 3 luni jumate!

145

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

Buna seara ! Tin sa va felicit pe toti posesorii de Amstaff, aveti niste catei superbi! :*. Caut de ceva timp un pui de amstaff, pitbull sau rottwailler, fiindca sunt fascinat inca de mic de rasele acestea. Rog pe cei care cunosc persoane din orasele Galati, Braila, Tulcea si imprejurimi, sa ma contacteze. Vreau sa cumpar sau sa adopt un pui. Multumesc !


Era sa uit smile) Nr de tel. 0749808855 ! Disponibil la orice ora !

Un :perus: Rico, o perusa :perus: Lora si  un pechinez Lory, :caine:

  " Pe masura ce invat mai multe, imi dau seama ca nu stiu nimic " :*:*

146

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

Buna seara lume.Il am si eu pe Rocky,are 4luni si i-au iesit niste pete rosii pe labute.as dori sa stiu daca si cateii vostri au avut si cat timp dureaza pana trec?multumesc

147

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

cel mai bine e sa mergi la un cabinet!am si eu  o fetita de 4 luni!nu are asa ceva!

148

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

am fost a2a zii.mi-a dat o crema si un sampon..au inceput sa-i treaca... smile

149

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

de unde esti scz ca te inteb...:)

150

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/375575_4070717121442_951949779_n.jpg