151

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

bacau big_smile

152

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

si eu vrancea....:)

Adaugat: 17-07-2012 23:10

fetitza mea ...:X

153

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

Ce caine frumos  :k:

154

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

ms smile wink  smile

Adaugat: 19-07-2012 13:47

sad  nu se mai discuta nimic in legatura cu cateii nostri? :ironic:  neutral

155

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

catelei mele ii cade parul ingrozitor.. ceva sfaturi? am fost cu ea la veterinar, i-o dat niste vitamine, dar tot degeaba..  sad

156

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

salut.
am luat un puii de amstaff ,cam mic cei drept 3 saptamani....mi se pare cam blanos....am vazut o doar p masa care da era amstaff dar pe tata nul stiu.....de aceea am unele retineri.....va rog dativa cu parerea

157

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

Nu prea mi se pare rasa curata
Cam asa trebuie sa arate un pui de amstaff curat, pe cand al tau e cam blanos, dar nu conteaza e tot suflet :d dar seamana a amstaff o fi putin metis

:rusine: Cu cat cunosc mai bine oamenii,cu atat iubesc si respect mai mult animalele! :heart:
:grey: Coro, sufletelul meu :heart:
Coro Album

158

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

as dori si eu sa achizitionez un pui de amstaff dar din pacate nu dispun decat de 300lei.........vreun binevoitor?:Dpromit ca o sa am cea mai mare grija de el:X

159

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

Daca dispui doar de 300 lei nu vei avea catelul pe care ti-l doresti,eu zic ca daca vrei un puiut sanatos si frumos strange bani,nu te grabi si ia de la un crescator chiar daca nu e de show(care costa un jur de 500-600 E sau kiar mai mult) dar cel pt companie poate fi si la 200 E si sti macar ca e de rasa 100% si cel mai importtant ca este sanatos. Parerea mea acum faci cum vrei tu. BAFTA!

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

160

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

buna aceasta este cateua mea de amstaff are doare 7 saptamani  big_smile

161

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

Foarte frumoasa sa-ti creasca mare :heart: Care este numele ei?

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

162

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

sal.am si eu un amstaff de 2 luni si 2 sapt pe nume Boyka(e baietel).problema la el e ca nu i place lesa.sunt momente in care merge pt scurt timp iar apoi se opreste si nu vrea sa se miste deloc.inca ceva face in casa.

163

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

salut am si eu un baietel de o luna jumatee, dar aceeasi problema nu vrea sa mearga se opreste ma gandesc ca e din cauza hamului, o alta intrebare, strica o palma peste botik sau la fund... ?? intelege cand ii spun NU dar asteapta sai spun de 3 ori dupaia se supara, mam chinuit sal invet sa faca pe nisip si nam reusit dar in schimb de la sine a invatat sa faca afara , adik eu il certam cand facea in casa il pedepseam big_smile

164

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

aviss wrote:

salut.
am luat un puii de amstaff ,cam mic cei drept 3 saptamani....mi se pare cam blanos....am vazut o doar p masa care da era amstaff dar pe tata nul stiu.....de aceea am unele retineri.....va rog dativa cu parerea

La 3 saptamani trebuie sa stea cu maica-sa. De la l-ai luat asa devreme?

Animalutele mele : 3 :caine: (Chooci - metis (RIP) , Buki - chow chow si Leea - chow chow) , 1 :pisica: (Miron) , 2 :perus: (Kira si Kiki) , 1 :hamster: (Tina) si 7 pesti (Mum , Miki , BoB , Bobita , Kiki`s , Bibi si Pesy)
RIP Chooci :cry: nu te voi uita niciodata , catelusa mea draga .

165 (edited by gaby354 17-10-2012 07:19)

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

Sa-ti traiasca

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

166

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

buna! de curand mi-am luat si eu un amstaff..akum are 2 luni si face numai prostii!!am observat k a inceput sa faca mofturi la mancare...nu mai mananca ce ii dadeam inainte..si vrea numai carne..ce as putea sa fac?? sad  sad  am inkercat sa il invat comenzi cum ar fi sezi, sus etc...dar nu asculta delok..si cand il scot pe afara cateodata nu vrea sa mearga si sunt nevoita sa il iau in brate...ast rasp..multumesc smile

acesta este printisorul meu :hihi:  :hihi:

167

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

E foarte frumos smile E normal sa fie neastamparat la varsta asta...
In legatura cu mofturile la mancare...nu stiu ce sa zic..incearca sa-i lesi numai mancare de care-i dadeai inainte,in cele din urma o s-o manance.
Cu dresajul e mai complicat si va trebui sa ai rabdare,si sa-l rasplatesti atunci cand va reusi ceva...

168 (edited by covrygutza_00 08-07-2013 14:58)

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

Buna,nu am mai dat demult pe aici.Ce mai fac puiutii vostri?
poze cu Maya  mai noi,acum are 2 ani si 6 luni.
S-a dezvoltat foarte bine si este foarte desteapta si in acelasi timp foarte incapatanata.Cine stie...poate la anu' facem bebe amstaff.
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 08-07-2013 14:58[/merge_posts_bbcode]

danalexandru wrote:

salut sunt Dan si sunt din Iasi, am avut o catea care era un mix dintre husky si malamot de alaska pe nume Luna, am gasito pe strada cand avea 10 ani si am avut grija de ea pana a murit vara asta din cauza capuselor, caldurii si batranetii. Acum am o catea de Amstaff pe nume Maya, face 10 luni acum pe 17. e ascultatoare si cuminte, uneori isi mai impune personalitatea ca doar e o fiinta si ea. Mi a dato un prieten acum 2 luni si ceva stiind ca mi a murit catelul iar acum o cresc eu si am grija de ea. As vrea sa stiu mai multe despre amstaff, am observat ca invata repede si sunt devotati si le place sa fie alintati mult tongue . O hranesc cu crontonele cu aroma de carne de vita si legume si, carne de vita la conserva de vita si de vanat. As dori niste sfaturi observand ca si voi aveti aceleasi rase frumoase de caini
In poza sunt eu cu Maya odihdindune pe la sf verii cand avea aproape 8luni

     

Buna!Ce mai face Maya? :k:

169

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

Buna,nu am mai intrat demult pe forum,am primit de curand un pui de amstaff,sau cel putin asa mi s-a spus,ca e amstaff,va puteti da cu parerea???doar ca nu pot sa pun poze aici,nu stiu de ce,dar va puteti uita la albume!!
astept pareri,va multumesc  smile

170

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

Sa iti traiasca!Sa creasca mare si sa ai grija de el!

P.S. Ma bucur ca ai revenit smile .

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

171

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

totusi nu vrea sa isi dea nimeni cu parerea despre catelul meu?? sad  (il gasiti in album)

172

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

cretzolina,cred ca nu isi da nimeni cu parerea despre catelul tau pentru ca atunci cand sa-u uitat in albumul tau,au fost vrajiti de ce au vazut acolo.E superb! :heart:

Inainte sa-l abandonezi,nu uita ca tu ai familie,prieteni,bunici..el te are doar pe tine...

173 (edited by cretzolina 30-09-2013 20:56)

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

multumesc frumos  smile  deja stie de -nu-i voie-.... sa lase jucaria din gura knd pun mana pe ea si ii spun -lasa- ,stie sa stea -sezi-,-culcat-....as fi pus niste video-uri cu el,dar nu ma prea pricep  sad ,poate cand descopar cum le pun...
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 30-09-2013 20:56[/merge_posts_bbcode]

ps mi-am mai comandat acum 3 carti despre catei.....apropo,toata ziua as sta sa citesc despre aceasta specie minunata,cainele,il ador :heart:  :heart:  :heart: si abia astept sa vina cartile,mai am acasa o gramada despre dresaj,etc etc :heart:  :heart:  :heart:

174

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

e foarte frumos  bruno sa-ti traiasca :caine:
pentru a pune videouri aici trebuie sa le incarci mai intai pe youtube

175 (edited by cretzolina 30-09-2013 21:00)

Re: American Staffordshire Terrier (Amstaff)

dar as vrea sa mai aflu ceva de la cei care au aceasta rasa,cand vor mai creste vor devenii agresivi cu cainii care au crescut???eu mai am un westie,tot baiat,are 1an jumate,este al mamei mele,dar eu mult nu voi mai sta cu ea,,,si il voi lua cu mine la casa pe bruno.....deci ce parere aveti??pt ca acum se joaca,se inteleg fff bine  smile
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 30-09-2013 21:00[/merge_posts_bbcode]

aha,multumesc big_smile ....si poza cum as putea sa pun??