101

Re: Intrebari

Pot sa raspund eu? big_smile
Sub fiecare comentariu de-al nostru exista o manuta care arata ok  :k: .. atunci cand spui ceva, iar un utilizator considera ca l-ai ajutat, poate apasa pe acea manuta a comentariului ce i-a fost de ajutor, iar tu primesti un punct de reputatie. Cu cat ajuti mai mult, cu atat vei primi mai multe  :k: deci o reputatie mai mare.

102

Re: Intrebari

multumesc birdslover. :pup:

Ionut,dar prietenii imi spun Tomitza smile

103

Re: Intrebari

cum pot sa imi pun la avatar o poza cu elliot? :pls:

Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
www.maria97.sunphoto.ro
Elliot :caine:

104

Re: Intrebari

Pai intra in meniu, la profil, si actualizeaza-ti avatarul. Incarci imaginea, dai f5 si gata.

Simo

105

Re: Intrebari

Latifa nu se poate face nimic in privinta copiilor de pe forum? Cred ca stii si tu care este problema cu ei, nu vreau sa se faca vreo discriminare, dar este obositor si pt tine sa stergi atatea postari aiurea dar si pt noi sa citim aceleasi intrebari de mii de ori...  :sol:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

106

Re: Intrebari

iloveanimals wrote:

Latifa nu se poate face nimic in privinta copiilor de pe forum? Cred ca stii si tu care este problema cu ei, nu vreau sa se faca vreo discriminare, dar este obositor si pt tine sa stergi atatea postari aiurea dar si pt noi sa citim aceleasi intrebari de mii de ori...  :sol:

dc? nu e numai forumul tau (fara suparare) da nu mi se pare corect

Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
www.maria97.sunphoto.ro
Elliot :caine:

107

Re: Intrebari

iloveanimals wrote:

Latifa nu se poate face nimic in privinta copiilor de pe forum? Cred ca stii si tu care este problema cu ei, nu vreau sa se faca vreo discriminare, dar este obositor si pt tine sa stergi atatea postari aiurea dar si pt noi sa citim aceleasi intrebari de mii de ori...  :sol:

Problema este ca nu avem de unde sa stim care sunt copiii care vor cauza probleme si nu putem sa le controlam nici varsta nici atitudinea... Si chiar acum pe forum sunt si copii foarte buni, cu care este o placere sa discuti. Este imposibil sa ii selectam pe cei "cuminti"...

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!

108 (edited by iloveanimals 13-01-2011 21:51)

Re: Intrebari

In niciun caz nu e forumul meu, dar uite, love.animals si0a facut nu stiu cate conturi numai ca sa intre si sa ne innebuneasca cu nu stiu ce intrebari. smile In niciun caz nu m-am referit la tine sau la biancadumi, care si ea este un copil, doar ca este un copil matur.

Doar m-am gandit la ideea asta, si ai dreptate. Ma gandeam ca poate este vreo solutie ceva.  hmm

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

109 (edited by suana 13-01-2011 22:09)

Re: Intrebari

Singura solutie e sa-si dea in petec si apoi sa primeasca ban.Nu poti sa stii cine e dupa ecran dar dupa cateva postari iti dai seama cu cine ai de a face.Sunt sacaitori si mai ales atitudinea lor atotstiutoare e enervanta dar ulciorul nu merge de multe ori la apa.Si uite asa scapam de unii,vin altii....sau clonele lor. :bang:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

110

Re: Intrebari

Si uite asa ma enervez eu si ma comport aiurea. O iau cu capul cred....   :bang:

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

111

Re: Intrebari

Am un CD ,am pus de pe el poze pe calculator dar nu pot sa le pun pe forum Scrie .EEROR..si nu apare .DE CE?? :cry:   [DE PE CELELALTE AM REUSIT ]

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

112

Re: Intrebari

Pai copiaza-le pe pc.

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

113

Re: Intrebari

dana1 wrote:

Am un CD ,am pus de pe el poze pe calculator dar nu pot sa le pun pe forum Scrie .EEROR..si nu apare .DE CE?? :cry:   [DE PE CELELALTE AM REUSIT ]

Nu cred ca este o problema generata de forum. Totusi, copiaza exact mesajul care iti apare cand incerci sa uploadezi poza si posteaza-l aici.

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!

114

Re: Intrebari

asteptati se incarca ..ERROR! e de la CD caci pot pune poze de pe altele  dar numai de pe el nu .Sigur nu e de la forum.[caci as fi avut probleme la toate CD-urile]

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

115

Re: Intrebari

Buna!Stiu ca aceasta este o intrebare cam stupida,dar ce inseamna "off topic"?pentru ca am vazut ca mai multi utilizatori spuneau : "gata,nu mai sunt off topic"

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

116

Re: Intrebari

sa spui cu totul altceva inafara subiectului .de ex: la papagali "ce frumos se juca bobo catelusul cu osul"sau alte discutii.

:heart: -SABINA- :heart:

117

Re: Intrebari

Multumesc Poly! :k:

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

118 (edited by dana1 28-03-2011 19:09)

Re: Intrebari

de ce nu pot trimite comentarii in SITE? :wis:  am descoperit ca merge peCROME dar nu pe GOOGLE.. :idee:

Adaugat: 28-03-2011 06:13

dana1 wrote:

de ce nu pot trimite comentarii in SITE? :wis:  am descoperit ca merge peCROME dar nu pe GOOGLE.. :idee:

Cum adica nu merge pe Google? Google nu este un browser, este un motor de cautare. Sau la ce anume te referi ca nu am inteles :rusine: ?

Adaugat: 28-03-2011 15:27

nici eu nu inteleg mare lucru despre calculatoare si programele lor ..invat din mers si din greseli...daca merge pe chrome e bine asa..ma descurc.. :wis:i-mi cer scuze daca am deranjat inutil!!si multumesc pentru raspuns!!

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

119

Re: Intrebari

dana1 wrote:

nici eu nu inteleg mare lucru despre calculatoare si programele lor ..invat din mers si din greseli...daca merge pe chrome e bine asa..ma descurc.. :wis:i-mi cer scuze daca am deranjat inutil!!si multumesc pentru raspuns!!

Nu m-ai deranjat deloc, stai linistita. smile Doar ca nu am inteles care era problema, de-aia eram nedumerita. smile

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!

120

Re: Intrebari

Cum pot sa vad sarbatoritii ,sau utilizatori online?Am vazut undeva in josul paginii mai demult si acum nu mai stiu unde sa dau.

Adaugat: 29-03-2011 19:10

Cum pot sa scriu ceva la inceputul mesajului cand pun poze sau cum pot sa scriu printre poze?Am vazut ca asa face si d-na Suana,eu nu pot  neutral .Multumesc!

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

121 (edited by suana 12-04-2011 17:58)

Re: Intrebari

Octy,eu prelucrez pozele,le micesc cu ACDsee,e un program de editare fotografii.Le descarc pe IMAGE SHACK,de acolo iau codul si-l copiez aici.Intre ele,inaintea sau dupa ele poti scrie cat  si cum vrei.Tu nu poti scrie pentru ca incarci pozele direct pe Latifa.

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

122

Re: Intrebari

Aaaa,acum am inteles,multumesc mult d-na Suana! :hug:

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

123

Re: Intrebari

Buna! Sunt destul de noua pe acest forum ...si mai ai multe de invatat. As vrea sa stiu cum e treaba cu ,,rank-urile,, . Adica la cate mesaje devii ,,amic,, , ,,prieten,, , ,, de-al casei,, , etc.  Multumesc pt. ajutor!

Adaugat: 03-06-2011 22:36

sabby wrote:

Buna! Sunt destul de noua pe acest forum ...si mai ai multe de invatat. As vrea sa stiu cum e treaba cu ,,rank-urile,, . Adica la cate mesaje devii ,,amic,, , ,,prieten,, , ,, de-al casei,, , etc.  Multumesc pt. ajutor!

Nou venit - userul care a postat mai putin de 20 de mesaje

Amic - userul care a postat intre 20 si 60 de mesaje

Prieten - userul care a postat intre 60 si 120 mesaje

De-al casei - userul care a postat mai mult de 120 mesaje

Super Utilizator - decizia se ia de catre administratori in functie de numarul de mesaje, dar si de activitatea utilizatorului

Adaugat: 03-06-2011 22:45

Latifa wrote:
sabby wrote:

Buna! Sunt destul de noua pe acest forum ...si mai ai multe de invatat. As vrea sa stiu cum e treaba cu ,,rank-urile,, . Adica la cate mesaje devii ,,amic,, , ,,prieten,, , ,, de-al casei,, , etc.  Multumesc pt. ajutor!

Nou venit - userul care a postat mai putin de 20 de mesaje

Amic - userul care a postat intre 20 si 60 de mesaje

Prieten - userul care a postat intre 60 si 120 mesaje

De-al casei - userul care a postat mai mult de 120 mesaje

Super Utilizator - decizia se ia de catre administratori in functie de numarul de mesaje, dar si de activitatea utilizatorului

Multumesc mult Latifa!!! :pup:

Adaugat: 03-06-2011 22:48

Buna seara! Am revenit cu o intrebare(sper sa nu va suparati). Am observat ca sunt ,,Utilizator de bronz,, si vroiam sa stiu ce inseamna asta.  smile 
PS: Am observat un utilizator care are doar 5-6 mesaje  si este ,,Utilizator de aur,, si vroiam sa stiu in functie de ce sa acorda acest titlu. Multumesc!

Patrocle si Cliffy :caine: bichoni ; Rio :dans: Micul Alexander ; Lilly, Frantzuz, Caffe, Frappe, Patrocle, Ariel  :caine: metisi;
RIP Pepe :perus:

124

Re: Intrebari

sabby wrote:

Buna seara! Am revenit cu o intrebare(sper sa nu va suparati). Am observat ca sunt ,,Utilizator de bronz,, si vroiam sa stiu ce inseamna asta.  smile 
PS: Am observat un utilizator care are doar 5-6 mesaje  si este ,,Utilizator de aur,, si vroiam sa stiu in functie de ce sa acorda acest titlu. Multumesc!

Iconitele sunt oglnda statisticilor saptamanale: http://www.4animale.ro/statistici. Ele se schimba in fiecare saptamana si fac referire la numarul de mesaje scrise in forum, numarul de voturi si numarul de comentarii adaugate pe site.

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!

125

Re: Intrebari

LATIFA.. :floare:   e vreo problema daca tin jurnal la pesti?[adica sunt cam multe mesaje consecutive..si nu vreau sa supar cu asta] :hihi:

Adaugat: 28-07-2011 10:24

dana1 wrote:

LATIFA.. :floare:   e vreo problema daca tin jurnal la pesti?[adica sunt cam multe mesaje consecutive..si nu vreau sa supar cu asta] :hihi:

Nu, nu e nicio problema, poti tine un jurnal. smile

Adaugat: 28-07-2011 12:51

multumesc mult .. :pup:    :floare:   asa le tin evidenta evolutiei mai usor.. :k:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare: