26

Re: Bichon maltese

Ce dulcee este :heart: nici mie nu imi pare a bichon,dar nu conteaza :pup:

1 iepure:Linda;4 pisici:Kamy,Misa,Lory,Aurora;4 caini:Lissa,Cody,Pluto,Puffy,Labau.
Un animal are sufletul mai bun decat 100 de oameni.
(Maria)

27

Re: Bichon maltese

Semana f.f. mult cu un bichon cand era mica , acum mai degraba seamana cu un papillon... :hihi:  :pup:

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

28

Re: Bichon maltese

este o dulce si o scumpa! sa-ti traiasca! pupam si noi nasucul! smile

"Compasiunea fata de animale e intim legata cu bunatatea caracterului si se poate afirma cu siguranta ca cel crud fata de animale nu poate fi un om bun".Familia mea:RIP Tony-fratele meu(pechinez):(( Tino-bichon maltese :caine: Bella-aratinga auricapilla :dans: Riki & Miki-2 perusei si 8 pisicute :pisica: RIP Misha !:(

29

Re: Bichon maltese

El este Albert  smile pe care l-am primit de revelion . E foarte cuminte , doarme si mananca toata ziua ! Pot sa-i fac baie inainte sa termine schema de vaccinuri ?  hmm

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

30

Re: Bichon maltese

Eu nu prea cred k ar trebui sa-i faci baie si nici nu cred ca ai de ce momentan big_smile

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

31

Re: Bichon maltese

Mda asa stiu si eu dar toata lumea ma contrazice si vroiam sa ma conving . smile

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

32

Re: Bichon maltese

catelusul meu prima baie a facuto dupa 3 luni pentru ca nu aveam de ce sa-i fac baie pentru ca il tineam in casa...apoi am icneput sa-l scot si i-am facut prima baitza

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

33

Re: Bichon maltese

Ii miroase blanita de la crescator ... de aceea ma intrebam daca ii pot face baita  hmm .

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

34

Re: Bichon maltese

ce frumos este,sa-ti traiasca!  :heart:

-Ioana-

35

Re: Bichon maltese

Sa nu-i faci baie deloc.Nu e indicat.Si nici sa iasa ,,in lume'' pana nu termina vaccinurile.Exista sampon uscat/praf daca vrei sa-l cureti putin.

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

36

Re: Bichon maltese

Da , am sa-i iau un sampon uscat sa nu se mai planga lumea ca miroase !  :ironic:  :pup: Multumesc de complimente ioana  :pup:.

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

37

Re: Bichon maltese

pffffffffffff Maya! Ce mult ma bucur pentru tine! L-ai primit pe fratele geaman al lui Tino! Seamana ca doua picaturi de apa! Este un dulce! Sa-ti traiasca si sa te bucuri de el! Va pupaaaaaaaaaaaaaam! :pup:

"Compasiunea fata de animale e intim legata cu bunatatea caracterului si se poate afirma cu siguranta ca cel crud fata de animale nu poate fi un om bun".Familia mea:RIP Tony-fratele meu(pechinez):(( Tino-bichon maltese :caine: Bella-aratinga auricapilla :dans: Riki & Miki-2 perusei si 8 pisicute :pisica: RIP Misha !:(

38

Re: Bichon maltese

Maya, e un scump, sa-ti traiasca!
Asa cum a zis si Suana, poti sa il cureti cu sampon praf sau mai exista servetele umede de curatare a blanitei. Numai sa ai grija, sa cauti servetele speciale pentru puiuti.

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

39

Re: Bichon maltese

Multumesc am sa caut ! :pup:
Tania sunt gemeni cu adevarat al tau este mai mare cu aprox. 10 zile decat al meu deci  ... tot pe- acolo suntem :pup: ! Returnam pupicii tuturor  :pup: !

Adaugat: 05-01-2012 22:16

Poze noi... :hihi:

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

40

Re: Bichon maltese

ce scump :heart:  :heart:

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

41

Re: Bichon maltese

Dulcik  :heart:  sa iti traiasca

Animalutele mele : 3 :caine: (Chooci - metis (RIP) , Buki - chow chow si Leea - chow chow) , 1 :pisica: (Miron) , 2 :perus: (Kira si Kiki) , 1 :hamster: (Tina) si 7 pesti (Mum , Miki , BoB , Bobita , Kiki`s , Bibi si Pesy)
RIP Chooci :cry: nu te voi uita niciodata , catelusa mea draga .

42

Re: Bichon maltese

Multumim  :pup: !

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

43

Re: Bichon maltese

Mai asteptam poze cu aceasta minunatie  :heart:

Animalutele mele : 3 :caine: (Chooci - metis (RIP) , Buki - chow chow si Leea - chow chow) , 1 :pisica: (Miron) , 2 :perus: (Kira si Kiki) , 1 :hamster: (Tina) si 7 pesti (Mum , Miki , BoB , Bobita , Kiki`s , Bibi si Pesy)
RIP Chooci :cry: nu te voi uita niciodata , catelusa mea draga .

44

Re: Bichon maltese

E un dulce  :bravo:  Pupam pe micutz  :pup:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

45

Re: Bichon maltese

Multumim frumos ! Returnam pupicii de 10 ori  :pup: ! Acum avem poze cu inimioara lui preferata  :heart: ...

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

46

Re: Bichon maltese

Toti cateii mici si mari trebuie sa aiba jucarii inimioare...  :heart: Pupam nasucul adorabil.

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

47

Re: Bichon maltese

foarte dulce catelusul :heart:  :heart:  :heart:

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

48

Re: Bichon maltese

Multumim mult  :pup:  :heart: .

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

49

Re: Bichon maltese

E foarte dragalas  :pup:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

50

Re: Bichon maltese

Un scump :heart:

1 iepure:Linda;4 pisici:Kamy,Misa,Lory,Aurora;4 caini:Lissa,Cody,Pluto,Puffy,Labau.
Un animal are sufletul mai bun decat 100 de oameni.
(Maria)