101 (edited by tania 22-02-2012 14:19)

Re: Bichon maltese

http://www.havanesecolors.com/rainbow.html
uite aici Bianca, spune ca exista. si am gasit si poze pe net cu havanese alb, si alte articole in care vorbeste despre ei. intr-adevar asa este, nu conteaza rasa, il iubesc enorm si parintii mei la fel. repet ca nu am stiut de intentia parintilor, a fost cadou, ca de stiam cercetam mai multe despre el. poate ai dreptate Maya, oricum mananca ffff mult, si mi-a fost cumva sa nu-i dau cand vedeam cum cauta mancarea tot timpul. insa de azi e la dieta!  smile  :pup:
http://www.havanesecolors.com/colours1.html   aici am gasit si poze. cam asa cred ca e TINO al meu.

"Compasiunea fata de animale e intim legata cu bunatatea caracterului si se poate afirma cu siguranta ca cel crud fata de animale nu poate fi un om bun".Familia mea:RIP Tony-fratele meu(pechinez):(( Tino-bichon maltese :caine: Bella-aratinga auricapilla :dans: Riki & Miki-2 perusei si 8 pisicute :pisica: RIP Misha !:(

102

Re: Bichon maltese

LA MULTI ANI ! :floare:

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

103

Re: Bichon maltese

Multumim la fel maya. Te pupam

Adaugat: 11-03-2012 21:32

Buna. Am mare nevoie de sfatul vostru. Tino implineste luna viitoare 6 luni si ar trebui sa-i fac vaccinul antirabic. din ce am citit pe net acest vaccin presupune si unele riscuri sau efecte secundare si as dori sa nu i-l fac. Medicul veterinar m-a asigurat ca nu pateste nimic si trebuie obligatoriu facut. Voi ce ma sfatuiti? Ati facut acest vaccin cateilor vostri? A fost totul in regula?

"Compasiunea fata de animale e intim legata cu bunatatea caracterului si se poate afirma cu siguranta ca cel crud fata de animale nu poate fi un om bun".Familia mea:RIP Tony-fratele meu(pechinez):(( Tino-bichon maltese :caine: Bella-aratinga auricapilla :dans: Riki & Miki-2 perusei si 8 pisicute :pisica: RIP Misha !:(

104

Re: Bichon maltese

Tania antirabicul e obligatoriu.Sunt rapelurile de vaccinare care trebuie respectate intocmai pentru a ne proteja cateii.Ii mai faci la 1 an vaccinurile ,pe care le mai repeti doar o data pe an.

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

105

Re: Bichon maltese

Multumesc mult suana. Imi doream si speram sa fi si tu cea care imi raspunde. O sa-l vaccinez! :pup:  :pup:  :pup:

"Compasiunea fata de animale e intim legata cu bunatatea caracterului si se poate afirma cu siguranta ca cel crud fata de animale nu poate fi un om bun".Familia mea:RIP Tony-fratele meu(pechinez):(( Tino-bichon maltese :caine: Bella-aratinga auricapilla :dans: Riki & Miki-2 perusei si 8 pisicute :pisica: RIP Misha !:(

106

Re: Bichon maltese

Un bichon maltez poate fi pieptenat la 2 luni?
Este normal sa ii mai cada parul la varsta asta? (ramane par pe perie)

107

Re: Bichon maltese

Bineinteles ca poate fi periat,dar alege o perie de plastic cu zimtii mai moi,deoarece la 2 luni are pielea foarte sensibila :k:

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

108

Re: Bichon maltese

Eu il perii zilnic pe tino. E normal sa ramana putin par in perie pt ca ei nu naparlesc si parul mort numai asa le cade.

"Compasiunea fata de animale e intim legata cu bunatatea caracterului si se poate afirma cu siguranta ca cel crud fata de animale nu poate fi un om bun".Familia mea:RIP Tony-fratele meu(pechinez):(( Tino-bichon maltese :caine: Bella-aratinga auricapilla :dans: Riki & Miki-2 perusei si 8 pisicute :pisica: RIP Misha !:(

109

Re: Bichon maltese

Albert :heart: . Am mai crescut si noi  :rusine: . Si sa vedem evolutia :floare: .
1: Albert la 2 luni
2: Albert la 3 luni
3, 4 : Albert la 5 luni (in prezent )

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

110

Re: Bichon maltese

Ce scump eeeeee!! :heart: Sa-ti traiasca :pup:

Niciodata nu vei afla cat de puternic esti, pana cand "a fi puternic", este ultima solutie care ti-a mai ramas.
-Marina-
Mi dispiace piccolino! :cry:

111

Re: Bichon maltese

S-a mai ingrasat porcusorul. Maya du-l la un veterinar sa-i taie putin parul din jurul ochilor ca nu vede nimic saracutul eu asa am facut cu tino! Va pupacim!

"Compasiunea fata de animale e intim legata cu bunatatea caracterului si se poate afirma cu siguranta ca cel crud fata de animale nu poate fi un om bun".Familia mea:RIP Tony-fratele meu(pechinez):(( Tino-bichon maltese :caine: Bella-aratinga auricapilla :dans: Riki & Miki-2 perusei si 8 pisicute :pisica: RIP Misha !:(

112

Re: Bichon maltese

i-am taiat parul dar atunci era mai zvapaiat si s-a tras capul  din mainile mele acum este perfect i se vad ochisorii perfect ! Pupacim boticul scump al pufosuluiii !

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

113

Re: Bichon maltese

tania wrote:

S-a mai ingrasat porcusorul. Maya du-l la un veterinar sa-i taie putin parul din jurul ochilor ca nu vede nimic saracutul eu asa am facut cu tino! Va pupacim!


ce frumos e mustaciosul in prima poza cu motz in cap

114

Re: Bichon maltese

multumim !  :pup:

"Compasiunea fata de animale e intim legata cu bunatatea caracterului si se poate afirma cu siguranta ca cel crud fata de animale nu poate fi un om bun".Familia mea:RIP Tony-fratele meu(pechinez):(( Tino-bichon maltese :caine: Bella-aratinga auricapilla :dans: Riki & Miki-2 perusei si 8 pisicute :pisica: RIP Misha !:(

115

Re: Bichon maltese

maya-maytza a crescut foarte mult Albert :heart: este un scump.tania si al tau este superb :heart: Sa va traiasca :heart:

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

116

Re: Bichon maltese

De domnu` Magic ce parere aveti?  As vrea sa aud parerea celor care intr-adevar se pricep....Va multumesc o zi buna!

117

Re: Bichon maltese

eu cred ca este bichon cu pedigree  big_smile  oricum ce mai conteza cand ai asa o frumusete,sa-ti traiasca! :hihi:

Animalele sunt lumea mea! :heart:

118

Re: Bichon maltese

Asa este Mihaela.....dar stii tu in ziua de azi in Romania nici cand iei catel cu Pedigree nu mai poti fi sigur si de asta am intrebat mai mult.....:) Ms oricum....:*

119 (edited by mihaela111 04-09-2012 13:28)

Re: Bichon maltese

buna! a este Moly,catelusa verisoarei mele.poa er decat avea 3 luni dar acum re 8 luni wink..
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 04-09-2012 14:28[/merge_posts_bbcode]

:heart:

Animalele sunt lumea mea! :heart:

120

Re: Bichon maltese

catelul meu cel fioros

121

Re: Bichon maltese

ce scumpete :heart:  sa-ti traiasca si pupo din partea mea :*

Animalele sunt lumea mea! :heart:

122

Re: Bichon maltese

ce draguta e :heart:

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

123

Re: Bichon maltese

E atat de dragut.Sa-ti traiasca.Si eu mi-am luat un bichon,cel putin asa credeam,dar pe masura ce a crescut au inceput sa ii apara pete maro.Cred ca e corcita cu ceva doar oricum eu o iubesc.

The trill of the kill,you fell,is a sin.

124

Re: Bichon maltese

Ma bucur sa vad cat de multj apreciaza rasa si au un bichon in familie:)
Am creat o pagina pe facebook special pt ei, unde si voi puteti adauga poze cu bichonul dvs.
Pagina se numeste Bichon Maltese si o gasiti la linkul de mai jos!

http://www.facebook.com/pages/Bichon-Maltese/427803923924322



Sa va traiask catelushii!

125

Re: Bichon maltese

Buna ziua ! As dori sa imi cumpar un bichon si am o intrebare : ce reprezinta faptul ca un bichon are pedigree ? smile