51

Re: Bichon maltese

:heart:  :heart:  :heart:  Superbi ! Sa va traiasca sanatosi !  :heart:  :heart:  :heart:

52

Re: Bichon maltese

Poze noi :heart: Avea boticul ud de aceea nu este pufos acolo :wis:

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

53

Re: Bichon maltese

E un scump si un frumos  :heart:  :heart: sa-ti traiasca  :pup:

Niciodata nu vei afla cat de puternic esti, pana cand "a fi puternic", este ultima solutie care ti-a mai ramas.
-Marina-
Mi dispiace piccolino! :cry:

54

Re: Bichon maltese

buna.am un bichon maltese de 7 luni si i-a fost facuta o anestezie pentru a i se face ulterior radiografie. de atunci se comporta ciudat in sensul ca se scutura in continuu si se freaca cu capul si corpul de mine sau de pereti.poate fi un efect advers al anesteziei?

55

Re: Bichon maltese

foarte scump Albert(sper k nu gresesc big_smile ) sa-ti traiasca :heart:  :heart:  :heart:

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

56

Re: Bichon maltese

salut prieteni! nu am intrat de mult pe aici pt ca sunt foarte ocupata cu mca. Vreau sa va bucur cu cateva poze ale lui Tino, care este un deosebit! A crescut foarte mult, este plin de energie, este foarte jucaus, foarte pofticios, nu pot sa mananc nimic fara sa-i dau sa guste  smile ma iubeste foarte foarte mult, de fapt sentimentul este reciproc, pentru ca este un dulce! este foarte prapadit, nu sta locului nici macar o secunda sa-i fac o poza k lumea, tot timpul sare la aparat, nu ii plac pozele deloc  smile  dar se va obisnui. este si foarte curios, trebuie sa miroasa tot, sa vada  ce fac, unde sunt eu, este si el!  tongue inca nu l-am scos la plimbare pt ca este foarte frig si nu ma risc sa se imbolnaveasca. recomand tuturor un catel din aceasta rasa!

"Compasiunea fata de animale e intim legata cu bunatatea caracterului si se poate afirma cu siguranta ca cel crud fata de animale nu poate fi un om bun".Familia mea:RIP Tony-fratele meu(pechinez):(( Tino-bichon maltese :caine: Bella-aratinga auricapilla :dans: Riki & Miki-2 perusei si 8 pisicute :pisica: RIP Misha !:(

57

Re: Bichon maltese

foarte frumos sa-ti traiasca :pup:

58

Re: Bichon maltese

Este superb  :pup:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

59

Re: Bichon maltese

multumesc!  :pup:

"Compasiunea fata de animale e intim legata cu bunatatea caracterului si se poate afirma cu siguranta ca cel crud fata de animale nu poate fi un om bun".Familia mea:RIP Tony-fratele meu(pechinez):(( Tino-bichon maltese :caine: Bella-aratinga auricapilla :dans: Riki & Miki-2 perusei si 8 pisicute :pisica: RIP Misha !:(

60

Re: Bichon maltese

Foarte frumoase fotografiile! Sa va traiasca sanatosi si jucausi !  big_smile
Am participat si eu la un concurs de fotografie pe o pagina de facebook la sfarsitul toamnei , unde premiul era o minunatie ca a voastra big_smile
A castigat o fetita de prin Oradea parca big_smile

61

Re: Bichon maltese

Buna! azi am aranjat si eu sa primesc un pui de bichon maltese. Mami si tati ai fetitei mele sunt foarte micuti intre 3 si 3,5 kg asa ca sper ca si puiuta sa ramana la fel. As fi primit-o azi dar s-a inzapezit drumul din nou. Are doar 6 saptamani dar catelusa i-a intarcat de la 5 asa ca deja papa bobite. Stapana ei a fost plecata de sarbatori la frate in vizita si acolo au venit puiutii asa ca nu i-a putut transporta acasa atat de mici iarna. Acum vin cu totii. Afara la noi sunt -14 grade si iar ninge. Sunt tare ingrijorata cum vor rezista la transport chit ca in masina e cald. Eu nu am avut curajul azi sa ies nici la piata.
Am admirat pozele voastre. Sunt foarte entuziasmata. Toata ziua am mesterit un tarc si de maine merg sa cumpar cele necesare. Nu va avea pedigri dar parintii sunt rasa pura superbi.
Am avut o experienta groaznica anul trecut, ptr ca mi-a murit yorkshireul chiar de ziua mea dupa 10 zile de alergat la dr. Doar ce l-am cumparat iar stapanul nu a mai raspuns niciodata la telefon. Asa e in Romania. Unii profita cat pot. Daca aveam bani luam de la o canisa respectabila dar preturile sunt imense ptr noi.
In fine nu vreau sa-mi mai amintesc.
Sper sa am noroc de data asta. Stapana mamei e super de treaba a zis ca ma ajuta cu sfaturi mergem la dr impreuna, la vara in parc, ma recomanda la frizeria canina  etc. smile  smile  smile
Nu e vaccinata deloc inca. Sa-i fac mai intai deparazitare si apoi vaccinul? Dr zice ca simultan dar am tot citit pe net alte chestii si fiind si patita sunt ff atenta acum.
Baietii mei sunt asa de nerabdatori. Sotul e singurul anti-animale! Dar nu ne importa: majoritatea a votat.
:caine:  :caine:  :caine:

62

Re: Bichon maltese

Ce frumos este!un astfel de suflet aduce atata energie pozitiva intr-o casa,exact ca un copilas  :heart:

-Ioana-

63

Re: Bichon maltese

pentru  nictatiana ....
ma bucur foarte mult pt decizia dvs. !o astfel de bijuterie o sa va umple viata de bucurii, fericire si multa dragoste! cu siguranta, in timp sotul dvs se va schimba si o va iubi foarte mult. stiu din propria experienta cu parintii mei care nu au putut sa creada ca vor dormi vreodata in pat cu un catel, cand l-am luat pe Tony, (R.I.P fratiorul meu)dar dupa un timp cand au vazut ca de fapt este mai om cainele decat oamenii, l-au iubit nespus de mult pe Tony si au suferit dupa el ca dupa propriul lor copil, de aceea mi l-au facut cadou pe Tino ca nu au conceput nici ei viata fara un astfel de sufletel! era prea gol totul! sotul dvs se va schimba, sunt convinsa! regula este ca deparazitarea sa se faca cam cu 1 saptamana inainte de orice vaccin pt ca acesta sa-si faca efectul. asteptam poze cu jucaria cea mica si frumoasa!  :pup:  smile

"Compasiunea fata de animale e intim legata cu bunatatea caracterului si se poate afirma cu siguranta ca cel crud fata de animale nu poate fi un om bun".Familia mea:RIP Tony-fratele meu(pechinez):(( Tino-bichon maltese :caine: Bella-aratinga auricapilla :dans: Riki & Miki-2 perusei si 8 pisicute :pisica: RIP Misha !:(

64

Re: Bichon maltese

Albert :heart:  :floare: Cat de chel era inainte si ce pufos e acum :hihi:

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

65

Re: Bichon maltese

Sa va traiasca jucariile de plus.Sunt asa de scumpi. :heart:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

66

Re: Bichon maltese

multumim mult Suana! te pupam pe tine si pe toti copiii tai minunati! :pup:  smile

"Compasiunea fata de animale e intim legata cu bunatatea caracterului si se poate afirma cu siguranta ca cel crud fata de animale nu poate fi un om bun".Familia mea:RIP Tony-fratele meu(pechinez):(( Tino-bichon maltese :caine: Bella-aratinga auricapilla :dans: Riki & Miki-2 perusei si 8 pisicute :pisica: RIP Misha !:(

67

Re: Bichon maltese

Mltumesc :pup: ! Tania sunt identici ... Tino e o scumpete si vad ca are si el tendinta sa "se urce" pe pat  :heart: .  :pup: pe boticul scump al pufosului si mai asteptam poze  :pup:  :heart: .

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

68

Re: Bichon maltese

foarte frumos sa-ti traiasca  e un scump :pup:

69

Re: Bichon maltese

Multumim :heart:  :pup:

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

70

Re: Bichon maltese

ce a crescut pufosenia!! :heart:

-Ioana-

71

Re: Bichon maltese

mayta mi-ar place mult sa se intalneasca cei doi pufosi!  smile   :pup:  dulci!

"Compasiunea fata de animale e intim legata cu bunatatea caracterului si se poate afirma cu siguranta ca cel crud fata de animale nu poate fi un om bun".Familia mea:RIP Tony-fratele meu(pechinez):(( Tino-bichon maltese :caine: Bella-aratinga auricapilla :dans: Riki & Miki-2 perusei si 8 pisicute :pisica: RIP Misha !:(

72

Re: Bichon maltese

Si mie ... chiar foarte mult . Cred ca i-am incurca totusi  :hihi:  :heart:  .  :pup: pe boticul scumpului  :heart: .

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

73

Re: Bichon maltese

Buna,ma numesc Diana si sunt noua pe acest site.am intrat pe diferite siteuri pentru oferte,dorind sa imi cumpar un bishon maltez.cum nu prea am bani,am gasit pe un site un detinator care are un pui bishon maltez,fara vaccinuri(dar asta nu e o problema,pentru ca ma voi ocupa eu de asta)mi-a zis ca e bishon maltez sigur,parintii amndoi bishoni maltezi dar as vrea sa fiu sigura...voi pune o poza aici sa imi spuneti ce credeti si voi smile va multumesc :pup:

Adaugat: 11-02-2012 19:56

mentionez ca imi cere 450 ron pe el smile

74

Re: Bichon maltese

Nu prea pare bichon... oricum te risti,poate acum seamana putin dar cand va fi mare sa nu semene deloc...asa mai bine adopti un catelus de talie mica si pufos smile e acelas lucru!

- Bianca

75

Re: Bichon maltese

sunt de aceeasi parere cu bianca, nu prea pare a fi bichon maltese, insa e un scump. daca ti-l doresti atat de mult poti sa-l iei, insa nu cred ca e maltese. poate o fi bichon bolognese., blanita pare a fi ondulata. cere o poza cu parintii sa-i vedem.

"Compasiunea fata de animale e intim legata cu bunatatea caracterului si se poate afirma cu siguranta ca cel crud fata de animale nu poate fi un om bun".Familia mea:RIP Tony-fratele meu(pechinez):(( Tino-bichon maltese :caine: Bella-aratinga auricapilla :dans: Riki & Miki-2 perusei si 8 pisicute :pisica: RIP Misha !:(