51

Re: Plante

Foarte frumoase florile voastre ,va prezint si eu o parte din plantele mele :heart:

:heart: Copiii mei:  Alexa si Paco Marele Alex, :nimfa: 2 Nimfe Pusi si Kiki , :iepure:  2 iepurasi Maxi si Mitzi, o veverita siberiana cu dungi Del, :caine: Tori mini yorkshire terrier :floare: 2 :hamster: :hamster: hamsterici Lilo si Stitch

52

Re: Plante

:k:  bun venit in randul  gradinarilor... :bravo:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

53

Re: Plante

:hug:  bine v-am gasit mici gradinari  :hihi: mai am de invatat, nici nu stiu ce nume au florile mele  :hihi: si am uitat sa pun florile de la pervaz, de-abia astept sa-mi infloreasca crinii ,sunt superbi!

:heart: Copiii mei:  Alexa si Paco Marele Alex, :nimfa: 2 Nimfe Pusi si Kiki , :iepure:  2 iepurasi Maxi si Mitzi, o veverita siberiana cu dungi Del, :caine: Tori mini yorkshire terrier :floare: 2 :hamster: :hamster: hamsterici Lilo si Stitch

54

Re: Plante

la mine au inflorit afara crinii albi si unu rosu..2 mi i-au  rupt copiii cu mingea  :furios:    de parca eu stiu toate numele lor[mai ales cele de la florarii  :wis:  ]

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

55

Re: Plante

Iunia, florile sunt apsolut superbe!ma bucur ca ai revenit pe acest toppic!am avut planta o planta ca-n a 2-a poza,la mine nu s-a dezvoltat asa mult,dar pana la urma am dat-o unei rude.

Lasati,asa sunt copiii,o sa creasca mult mai frumosi!ma bucur ca v-au inflorit crinii,la noi sunt inca boboci,o sa urmeze si ale mele daca incetez putin cu apa... :rusine:

-Ioana-

56

Re: Plante

Mersi Ioana, nu stiu ce planta e, am primit-o cadou de la sotul meu acum cateva luni si am inteles ca infloreste de 2 ori pe an, nu stiu sunt curioasa, si crinii mei sunt boboci dar cand infloresc sunt minunati! :pup:

:heart: Copiii mei:  Alexa si Paco Marele Alex, :nimfa: 2 Nimfe Pusi si Kiki , :iepure:  2 iepurasi Maxi si Mitzi, o veverita siberiana cu dungi Del, :caine: Tori mini yorkshire terrier :floare: 2 :hamster: :hamster: hamsterici Lilo si Stitch

57

Re: Plante

:floare:  pun si eu niste flori  :heart:   (trandafir si mac)

Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
www.maria97.sunphoto.ro
Elliot :caine:

58

Re: Plante

daca nu scriai ca e mac in poza 2 eu credeam ca e un trandafir   smile   [bine vad de dimineata.. :floare:   ]

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

59

Re: Plante

macul chiar seamana cu trandafir  daia am scris ca e mac

Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
www.maria97.sunphoto.ro
Elliot :caine:

60

Re: Plante

2 crini..

Adaugat: 13-06-2011 17:27

scuze ..unul alb mirositor..

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

61

Re: Plante

sunt minunati,n-am mai vazut asa crini vreodata,sunt deosebiti! smile

-Ioana-

62

Re: Plante

i-am luat in casa ca nu am gardut si mi-i rup copiii..si lor de place.. :wis:

Adaugat: 13-06-2011 19:33

ti-l ofer...

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

63

Re: Plante

va multumesc,chiar apreciez gestul,miroase minunat smile
cand i-am vazut la inceput pe cei din poza 1 am crezut ca sunt cumparati,sunt foarte deosebiti la fel si cei albi!

si noua ne-au inflorit crinii din fata blocului,sunt potrocalii si miros superb!o sa pun poze zilele viitoare smile
sunt superbe toate florile care le-ati postat se vede ca sunt ingrijite!ce alte plante va mai incanta casa,inafara de cele din poze?imi cer scuze daca sunt prea directa :rusine:

-Ioana-

64

Re: Plante

eu am cumparat bulbii si i-am pus in gradinita..nu esti directa dar nu prea le stiu eu denumirile..am sa mai pun poze in masura in care mai infloresc   :k:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

65

Re: Plante

ma ajutati va rog la denumirea acesteia?Am primit-o dar inca nu am pus-o in pamant

-Ioana-

66

Re: Plante

Nu ii stiu denumirea, dar am vazut in mai multe gradini. Daca ii place locul, face multi puiuti si se intinde ca un covor. Chiar arata foarte bine! Banuiesc ca e vorba de un soi de cactus?

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

67

Re: Plante

multumesc mult de raspuns! smile

-Ioana-

68

Re: Plante

un buchet de garofite..palmuta MAICII DOMNULUI..trandafir alb...

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

69

Re: Plante

minunate florile! smile

-Ioana-

70

Re: Plante

Si mama mea are niste plante de care se ocupa foarte mult  :rusine:

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

71

Re: Plante

Cactusul meu ...

- Bianca

72

Re: Plante

ce frumos a inflorit  :heart:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

73

Re: Plante

da  :heart:

- Bianca

74

Re: Plante

este foarte frumos,la noi in zona se spune ca nu la toata lumea infloreste cactusul,doar la cei care depun suflet in al creste smile

-Ioana-

75

Re: Plante

Hello! wow frumos cactusul eu una ii ador contrar vorbelor din batrani ca nu ar trebui tinuti in casa.Mi-au inflorit si mie crinii si o sa va pun poze imediat! Mi-a fost dor de voi cu toate ca am citit aproape zilnic ce ati scris :hug:

:heart: Copiii mei:  Alexa si Paco Marele Alex, :nimfa: 2 Nimfe Pusi si Kiki , :iepure:  2 iepurasi Maxi si Mitzi, o veverita siberiana cu dungi Del, :caine: Tori mini yorkshire terrier :floare: 2 :hamster: :hamster: hamsterici Lilo si Stitch