1

Topic: Plante

Sunt sigura ca aproape fiecare are cateva plante pe acasa smile eu am cativa cactusi ,o aleo vera, o dracena si cel mia nou "membru" un palmier smile luat astazi din Hornbach

- Bianca

2

Re: Plante

si eu am .... o sa pun poze cu el .....pot sa pun si din curte ?

Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
www.maria97.sunphoto.ro
Elliot :caine:

3

Re: Plante

Sigur, abea astept sa le vad big_smile

- Bianca

4

Re: Plante

eu sunt sigura de craciunita big_smile  dar celelalte 3 flori habar nu am ce flori sunt big_smile  tongue o sa pun si poze mai tarziu

animalute: Cocolino :nimfa: Scayle :caine: Sara si Mark 2  :tzest: ingerasii: cocuta :grey: , chichi si whatup :soarece: , mark 1 :tzest: ,un pui(nu stiu ce pui era)de o zi :ou: , un pui de cateva zile de porumbel :ou: , 2 iepurasi :iepure: puf alb si puf negru :iepure:va rog dati clik http://www.gbx.ro/member_page.php?id=3216

5

Re: Plante

maine pun si din curte .....cand am iesit azi se intunecase  si nu am putut sa fac poze

Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
www.maria97.sunphoto.ro
Elliot :caine:

6

Re: Plante

foarte frumoase smile asteptam poze si cu celelalte smile

- Bianca

7

Re: Plante

promit  ca  pun, dar sar putea sa le pun in weekend ptr  ca eu ies seara de la scoala si dimineata imi fac temele si nu am timp .....pun in weekend   :floare:

Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
www.maria97.sunphoto.ro
Elliot :caine:

8

Re: Plante

Iainte de a lua animale m-am ocupa[si inca o fac]de 5 tipuri de ficus ,5 tipuri de crini, 1 feriga ,1aloe,1craciunita ,1 trandafir,   ..lista se opreste la 40 ghivece si se extinde in fata blocului cu trandafiri zambile ,stanjenei, canna, liliac dumitrite ,braduti ,garofite  ....nu le mai stiu numele.. :floare:    :bravo:

Adaugat: 14-02-2011 19:00

1 nu stiu cum se cheama ,,,,2violeta de parma mov   ,,,3 ficus ,,,4 boboc de crizantema in martie       ,,,,

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

9

Re: Plante

Si noi avem o floare ca cea din prima poza dar nu stiu nici eu cum ii zice.  hmm  Sunt foarte frumoase florile  smile

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

10

Re: Plante

prima are puii la marginea frunzei....2=lacrimile MAICII DOMNULUI

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

11 (edited by ioana99 09-03-2011 15:43)

Re: Plante

hai sa pun si eu! :wis:
sunt niste poze mai vechi de un an cred,dar eu cred ca sunt frumoase,inca mai am florile astea,acum sunt mult mai mari tongue 
1-2 orhidee....3crin.....4orhidee.......5aloe vera ( pe aragaz smile)
o sa mai pun cand mai am timp dar acum sunt putin ocupata cu invatatul si temele(scoala) tongue

-Ioana-

12

Re: Plante

se spune ca daca dai pui, florile nu mai cresc bine dar eu am dat pui  oricui mi-a cerut.. i-mi plac orhideele..dar si crinul e minunat.. :heart:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

13

Re: Plante

eu nu cred faza cu puii,bunica mea are multe plante de aloe vera cu pui,ea mereu ii da si iarasi se imultesc,nu cred ca are vreo legatura...
multumesc mult!si plantele tale sunt minunate! :heart:

-Ioana-

14

Re: Plante

azi vreau sa plantez niste flori....acum gradina nu arata bine ptr ca a fost foarte multa zapada si elliot a sapat ....am mai multe plante cand o sa arate mai bine gradina o sa va arat   :hihi:  :floare:

Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
www.maria97.sunphoto.ro
Elliot :caine:

15

Re: Plante

astept rezultatele muncii tale [si a celorlalti iubitori de plante] :floare:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

16

Re: Plante

Cu totii aveti plante minunate smile abia asteptam sa vina mai multa caldura ca sa va putem vedea plantele in splendoarea lor  wink

-Lory-   :heart: *Nu exista psihiatru mai bun pe lume decat un catelus care te linge pe fata.*
:floare: *Cainele este singura fiinta dupa pamant care te va iubi mai mult decat te iubesti tu insuti.*

17

Re: Plante

Mamei mele ii plac gloxiniile.Acum cresc si vor avea multe flori,o sa va atasez poze cu ele cand vor avea flori

18

Re: Plante

eu azi am fost la magazin sa cumpar seminte  :floare:  da astept sa faca tata curat in curte

Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
www.maria97.sunphoto.ro
Elliot :caine:

19

Re: Plante

lacrimile MAICII DOMNULUI.. :heart:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

20

Re: Plante

ce frumoasa floare ai dana :floare:

Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
www.maria97.sunphoto.ro
Elliot :caine:

21

Re: Plante

si cand mi-or inflori mie trandafirii!!!!astept sa se mai incalzeasca ,sa le scot sticlele si sa vad citi au reusit sa se prinda!!atunci mai arat poze!!

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

22

Re: Plante

Plantele mele:

1.O orhidee alba
2.O orhidee siclam/mov

3.Leandru-va rog swa ma scuzati ca este intoarsa  :pls:
4.Trandafir Japonez  :heart:
5.Nu stiu ce planta este dar e frumoasa  :heart:

P.S.: va rog sa ma scuzati pt. pozele intoarse  :pls:

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

23

Re: Plante

mai avem putin si terminam curtea. 
elliot a stricat-o

Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
www.maria97.sunphoto.ro
Elliot :caine:

24 (edited by dana1 24-04-2011 20:12)

Re: Plante

frumoase OCTY.. :floare:  MARIA..sigur la vara va fi foarte frumos la tine..chiar si cu ajutorul lui ELIOT.. :caine:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

25

Re: Plante

Multumesc! :merci:
Acum nu stau sa pun toate plantele aici pt. ca avand 4 randuri de scari (casa cu 2 etaje) mami este inebunita de plante si pe toate scarile avem cate o floare  smile ,deci nu stau sa va plictisesc...cu toate...

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !