26

Re: Plante

si eu am o simpatie pentru flori..asa ca pe mine nu ma plictisesti :floare:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

27

Re: Plante

Ok,dar acum nu mai pun,abea am venit de la iarba verde,de la 4 am fost  big_smile .Cred ca pun poimaine pt. ca maine este ziua mea si atunci dau si petrecere  big_smile  :elefant:  :caine:

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

28

Re: Plante

dana1 wrote:

frumoase OCTY.. :floare:  MARIA..sigur la vara va fi foarte frumos la tine..chiar si cu ajutorul lui ELIOT.. :caine:

sper sa nu ne ajute si elliot cu gradina , ca nea ajutat anu trecut destul.
si eu aveam flori pe scara dar elliot le darama si mama le-a luat

Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
www.maria97.sunphoto.ro
Elliot :caine:

29

Re: Plante

nu in sensul rau al cuvantului   :caine:   mie mi-au inflorit stanjeneii[cei albi primii apoi cei mov..sa vad zilele astea daca am si galben] la feil si narcisele.. :floare:   astept trandafirii :hihi:     :floare:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

30

Re: Plante

eu am un liliac pe alee ... o sa pun poze cu el ,dar acum nu am timp ca am teme multe  :cry:

Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
www.maria97.sunphoto.ro
Elliot :caine:

31

Re: Plante

am si eu liliac..da-i pui si nu a inflorit anul acesta. poate la anul.. :hihi:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

32

Re: Plante

liliacul meu e mare .... e de mult

Adaugat: 03-05-2011 10:38

e mai mare liliacul dar atat am putut sa fotografiez

Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
www.maria97.sunphoto.ro
Elliot :caine:

33 (edited by dana1 20-05-2011 10:35)

Re: Plante

micsunele,,....irisi[stanjenei,papurica]..panseluta parma.... tongue      cum se cheama a 4 a floare?

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

34

Re: Plante

Foarte frumoase florile irisii ii ador!

:heart: Copiii mei:  Alexa si Paco Marele Alex, :nimfa: 2 Nimfe Pusi si Kiki , :iepure:  2 iepurasi Maxi si Mitzi, o veverita siberiana cu dungi Del, :caine: Tori mini yorkshire terrier :floare: 2 :hamster: :hamster: hamsterici Lilo si Stitch

35

Re: Plante

sper ca va plac crinii rosii dar si trandafirii mei.. :floare:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

36

Re: Plante

foarte frumoase florile, dana.
  :bravo:

Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
www.maria97.sunphoto.ro
Elliot :caine:

37

Re: Plante

multumesc MARIA  ale tale cum o duc?mai face ELLIOT  sapaturi? :caine:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

38

Re: Plante

Wow!Superbe d-na DANA! :heart:  :bravo:

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

39

Re: Plante

sunt minunate,gradina raiului! :floare:

-Ioana-

40

Re: Plante

ma bucur ca va plac..si eu le admir zilnic[avantajul de a creste aproape de geamul meu..chiar daca trebuie sa le si ingrijesc :heart:   ]

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

41

Re: Plante

chiar daca necesita munca multa,rezultatul este pe masura+putina iubire,la care floricelele dvs. au in belsug! smile

-Ioana-

42

Re: Plante

Buna! Am si eu 1 orhidee de anul trecut, inghiveci. Am inteles ca , peste iarna ramane doar batul acela si primavara ii apar muguri. Orhideea mea nu mai da nici un semn de viata, adica o ud periodic, batul (tulpina) este verde, la fel si frunzele , dar nici un semn de muguri. Oare mai sunt sanse sa infloreasca?

PS : Niste poze cu lalelele mele din curte:X

Patrocle si Cliffy :caine: bichoni ; Rio :dans: Micul Alexander ; Lilly, Frantzuz, Caffe, Frappe, Patrocle, Ariel  :caine: metisi;
RIP Pepe :perus:

43

Re: Plante

ce frumos le mangaie soarele pe cele din poza 2..orhidee n-am ..dar cred ca mai are sanse sa infloreasca[daca e vie..verde]

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

44

Re: Plante

dana, o sa pun poza :cry:  cu capodoperele lui elliot. acum tata a chemat gradinarul si gradina arata mai bn  :bravo:

Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
www.maria97.sunphoto.ro
Elliot :caine:

45 (edited by ioana99 04-06-2011 10:10)

Re: Plante

sabby,foarte frumoase florile,mi-au inviorat "dimineata"! :floare:

-Ioana-

46

Re: Plante

ioana99 wrote:

sabby,foarte frumoase florile,mi-au inviorat "dimineata"! :floare:

Ma bucur ca-ti plac.  :pup:

Patrocle si Cliffy :caine: bichoni ; Rio :dans: Micul Alexander ; Lilly, Frantzuz, Caffe, Frappe, Patrocle, Ariel  :caine: metisi;
RIP Pepe :perus:

47

Re: Plante

Dana,tu esti "gradinarul forumului" imi poti spune te rog ce are muscata mea?am observat azi dimineata ca e bolnava.De ce este asa? smile ce pot sa-i fac?

-Ioana-

48 (edited by dana1 06-06-2011 10:10)

Re: Plante

nu sunt chiar experta..multe flori am pierdut si eu [cu toata dragostea si grija care le-am oferit] :cry:   ..iar muscate nu am deloc..dar am intrebat de cineva care are si mi-a spus ca e de la apa.. :pup:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

49

Re: Plante

va multumesc mult,chiar nu m-am gandit la asta :hihi: sper sa-si revina...
cand aveti drum prin zona daca vreti va dau niste pui din partea mea!

-Ioana-

50

Re: Plante

multumesc pentru oferta..nu se stie niciodata pe unde voi ajunge in viata.. :k:   si eu sper sa -si revina.. :heart:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare: