1

Topic: despre pesti!

exista adunari ale acvaristilor,cu prezentari de acvarii,cu pesti exotici;UNDE ,CAND?
SUNT DIN CRAIOVA si as vrea sa gasesc niste exemplare frumoase de guppy!stie cineva?

2

Re: despre pesti!

am o intrebare
sunt crescatoare a,ator de pesti, unul din pestisori s-a ranit
si-a rupt coada, ii poate creste alta sau ?
:sol:

3 (edited by 80gdan 02-01-2009 22:20)

Re: despre pesti!

Nu prea cred ca sunt sanse sa ii creasca inapoi.

4 (edited by danyto 03-01-2009 11:05)

Re: despre pesti!

ce specie e si iti spun eu....nu iti pierde sperantele pentru ca exista tratamente.

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

5

Re: despre pesti!

Exista o intalnire a acvaristilor in vreo 14 zile .pt. detalii intra pe http://forum.acvarist.ro/viewtopic.php?t=13379
dar trebuie sa ai cont pe forumul http://forum.acvarist.ro/

6

Re: despre pesti!

eu am big_smile

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

7

Re: despre pesti!

Slagi nu cred ca isi mai revine ...oricum cred ca acum este in rai:angel:

8

Re: despre pesti!

inmultirea si cresterea scalarilor

9

Re: despre pesti!

buna.am o intrebare pt voi.au un ancistrus cam de 10 cm si un plecostomus cam de 5.ancistrusul e cam teritorial si mie teama sa nul bata pe pleco.intrebarea este pot sta impreuna sau sa-i separ?

Adaugat: 29-04-2009 22:08

:nani:stau si tot astept raspuns

10

Re: despre pesti!

nu poti sa ii tii in acelasi acvariu ca nu se bat                               smile

Adaugat: 19-10-2009 15:10

asta este acvariul meu

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

11

Re: despre pesti!

Buna...am si eu o intrebare....noaptea treebuie lasata lumina aprinsa la pestisori?

12

Re: despre pesti!

nu si ei dorm :nb:

Acvariul meu de 40 L:1 mascul gurami,2 xipho,2 cory si multi guppy,2 carasi,2 zebre  Acvariul de 10 L: 30 pui zebre Acvariul de 1,5L:2 pui xipho

13

Re: despre pesti!

pestii intra in calduri.?  :ironic: :wow:

:heart: -SABINA- :heart:

14

Re: despre pesti!

uitati un tabel de compatibilitate la pesti

Acvariul meu de 40 L:1 mascul gurami,2 xipho,2 cory si multi guppy,2 carasi,2 zebre  Acvariul de 10 L: 30 pui zebre Acvariul de 1,5L:2 pui xipho

15

Re: despre pesti!

sal in acvariu am sanitari , scalari,xifo,moli,zebre,si guppy
la ce temp trebuie sa setez termometrul?

1 chow chow;3 perusi 
                          ->Alex<-

16

Re: despre pesti!

24c

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

17

Re: despre pesti!

Nimeni nu e atotstiutor...Nimeni nu le stie chiar pe toate...Cand a venit sotul cu betta si gurami acasa I-AM SPUS CA NICIDECUM CEI 2 ALBASTRI NU-S PERECHI,,M-am mai dus si la magazin si am spus ca vreau mancare pt. pesti vegetarieni..... M-a salvat totusi internetul... Am dat pe poze si cu ajutorul fiului meu am descoperit ce pesti am dar si ce sex au ei .Mai sunt multe de invatat ..imperechere ...puisori[aluvioni-parca]..dar se merita mai ales cand ii hranesc si-i vad pe coridoras cum inoata ..si betta cum se ;infoaie ; la mine.. :tzest:  tongue

Adaugat: 22-02-2011 16:11

ramas bun mascul betta!!!

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

18

Re: despre pesti!

Ce pesti frumosi aveti  smile  Imi pare rau de masculul Betta  sad

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

19

Re: despre pesti!

vad ca sunt multi iubitori de pesti ...la acest capitol PESTI  .e liniste ,, tacere...eu mi-am luat un acvariu mai mare si ma pregatesc sa-l mai populez cu pesti si plante...sper sa ma descurc si am sa va tin la curent..pana atunci .ce mai fac pestii vostri????

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

20

Re: despre pesti!

bine ai tai ce fac ?......dar ce pesti ai?

1 chow chow;3 perusi 
                          ->Alex<-

21

Re: despre pesti!

AZI am luat 2 scalari si 4 ancistrus ,,mai am 3 guppy ,2 perechi betta [ 3 sunt pui si o femela e adulta ] ,2 coridoras .1 femela gurami[nu am gasit azi mascul] si ...cred ca e suficient pt.un acvariu de ~40-45L  am sa mai iau treptat cele necesare[plante .substrat .e t c ]    :hihi: .  acum sa vad daca scalarii se vor intelege cu ceilalti.. :pup:

Adaugat: 29-03-2011 10:34

2 ventuzici din cele 4 ...ancistrus!!

Adaugat: 29-03-2011 12:00

buna..se pare ca sunt cam singura pe aici dar..va aduc noutati..se pare ca coridoras si guppy s-au mai inchis la culoare  :wis:   nu stiu dacae de la mutarea in alt acvariu sau de la mancare[JBL..NOVA   CRANOCOLOR]  STIU DOAR CA S-AU FACUT MAI ;FRUMOSI;; :k:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

22

Re: despre pesti!

uitati niste poze cu pestisorii mei

1 chow chow;3 perusi 
                          ->Alex<-

23 (edited by dana1 02-04-2011 19:32)

Re: despre pesti!

:k:    :bravo:   sunt frumosi..ai si guppy imperial??  ce-i acela cu galben??

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

24

Re: despre pesti!

cred ca aa cu galben este imperial....... e mascul

1 chow chow;3 perusi 
                          ->Alex<-

25

Re: despre pesti!

pestii mei au avut asta noapte ceva nou in meniu... :bleah:    icre de coridoras.. :wis: ..mi-am mutat sanitarii in altceva sa vad ce se mai intampla... :wis:

Adaugat: 09-04-2011 09:23

se pare ca au mai depus cateva icre ..i-am mutat pe ;parinti; inapoi in acvariul celalalt... :wis:   acum astept sa vad daca am parte de vreo 2 codite..asa ..la norocul incepatorului... :hihi:

Adaugat: 10-04-2011 09:59

nu stiu daca citeste cineva..dar mi s-a parut ca s-au stricat icrele[au facut ca un mucegai pe ele]si le-am aruncat. :bang:    la o zi dupa aceea mi-a spus cineva ca asa trebuia.. :furios: ..  asa ca astept codite tura viitoare... :wis:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare: