476

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

mihaela111 wrote:

foarte frumoasa  :k:

Multumesc frumos ! Poate imi dati si mie niste idei, cam ce jucarii ar trebui sa ii mai cumpar/ confectionez.

477

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

pai daca este singur ar fi bine sa aibe o oglinda,ai poti confectiona o scara si ai poti cumpara un leagan :hihi:

Animalele sunt lumea mea! :heart:

478

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

buna!imi puteti da niste sfaturi...sugestii,ce sa mai pun in colivie:jucarii,etc...voi ce ati pus pe acolo?...ps:e destul de mare colivia?

479

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

Poti sa-i puio oglinjoara,fiind singur se va bucura;jucarii facute de tine din:carton,bucatele de lemn etc ,leagane.

480

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

ok,mersi!! :k: oricum mai mult pe afara sta,acolo doar manca si doarme..... smile

481

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

cretzolina wrote:

ok,mersi!! :k: oricum mai mult pe afara sta,acolo doar manca si doarme..... smile

gasesti sa cumperi jucarii o gramada ..si micutul nu se va plictisi

animalutele mele:    2 :malex:    1 :perus:    6 :caine:    2 :pisica:

482

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

buna...am revenit,dar de data asta avem si jucarii  big_smile  dar din pacate nu mai este acelasi papagal...acesta este destul de sperios,il am doar de 4 zile,si inca nu se joaca cu ele...tot caut jucarii de lemn...sfori,leagane de care am vazut pe la voi...dar nu gasesc...sper sa aduca si la noi  sad

483

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

ce a patit celalalt papagal? hmm

Animalele sunt lumea mea! :heart:

484

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

Uita-te la ultima pagina de la nimfe...Postarea 14.467

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

485

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

am vazut, :wow: eu nu as fi dat nici un animal nimanui(chiar daca as sti ca are grija de el)

gaby354 wrote:

Uita-te la ultima pagina de la nimfe...Postarea 14.467

Animalele sunt lumea mea! :heart:

486

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

stiiiu....nici eu,dar nu prea am avut ce sa fac :cry: in fine,poveste lunga  :cry: ce spuneti de colivie??ce ar mai trebui?voi in colivie pe jos ce aveti??eu am foi albe... sad

Adaugat: 17-08-2012 16:21

imi spune-ti va rog voi ce aveti pe jos in colivie???

487

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

cretzolina wrote:

imi spune-ti va rog voi ce aveti pe jos in colivie???

eu in tavite ii pun coala sau ziar sunt mult mai practice, le schimbi mediat

animalutele mele:    2 :malex:    1 :perus:    6 :caine:    2 :pisica:

488

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

cretzolina wrote:

imi spune-ti va rog voi ce aveti pe jos in colivie???

Eu nu pot sa ii pun nimic caci il rupe si decat sa-l manance nu il mai pun.Cu Coco nu aveam problema asta si ii puneam ori hartie cerata ori coala alba de hartie sau prosoape de hartie smile .

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

489

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

eu tot foi albe ii pun,dinalea A4...am auzit ca nu trebuia sa aiba imprimata nici un fel de cerneala pt ca e toxica....eu de aceea foi albe  big_smile  mersi pt raspuns!!

490

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

eu aveam aceeasi problema cu Tomi papagalul de 10 ani ...rodea hartia ....si de atunci le pun pungi de unica folosinta

1 chow chow;3 perusi 
                          ->Alex<-

491

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

Bune idee :k: .Am sa o folosesc.

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

492

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

dar nu are nimic daca roade hartia,ca nu le inghite,le face bilute de hartie....cel putin asa face al meu big_smile

493

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

poseidon96 wrote:

eu aveam aceeasi problema cu Tomi papagalul de 10 ani ...rodea hartia ....si de atunci le pun pungi de unica folosinta

ziarul il poate elimina , dar punga stii ramane nu o elimina..

animalutele mele:    2 :malex:    1 :perus:    6 :caine:    2 :pisica:

494

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

dar nu baga de seama ca o are acolo ...si nu a ciugulito nciodata .....acum depinde de fiecare papagal   dar ai mei nu prea coboara pe jos-ul coliviei

1 chow chow;3 perusi 
                          ->Alex<-

495 (edited by carmeryne 05-10-2012 19:41)

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

Colivia peruseilor mei....n-am umplut-o cu jucarii,ca sa aiba mai mult loc...de obicei le pun jucariile prin camera smile
In timp ,o sa aiba loc cateva modificari: o sa pun bare de lemn(facute de mine),poate o sa mai pun o hranitoare(pe langa cele doua pe care le au)...

496

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

carmeryne wrote:

Colivia peruseilor mei....n-am umplut-o cu jucarii,ca sa aiba mai mult loc...de obicei le pun jucariile prin camera smile
In timp ,o sa aiba loc cateva modificari: o sa pun bare de lemn(facute de mine),poate o sa mai pun o hranitoare...


foarte frumoasa ..foarte bine ca schimbi betele ca cele de plastic le provoaca o gramada de probleme la picioaruse.. si hranitoare da ca poate le vine pofta sa pape amandoi odata..

animalutele mele:    2 :malex:    1 :perus:    6 :caine:    2 :pisica:

497

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

Multumesc  smile

498

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

gilbertmelki wrote:

Am terminat si eu voliera mult asteptata pt agapici :X

foarte frumoasa voliera. daca esti amabil am si eu cateva intrebari : de unde ai luat plasa, ce dimensiuni are la ochi si cat a costat metrul ?
inca o data foarte frumoasa

499 (edited by naria 13-11-2012 01:25)

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

voliera ...cred ca doar un ara ar reusi sa evadeze smile
sus momentan am un micul Alexander si 4 nimfe .cred ca Alex am sa il pun in alta parte ,singur ,desi pana acum nu au fost probleme ,iar in partea de jos sunt 3 prepelite ,2 femele si un mascul.
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 13-11-2012 01:25[/merge_posts_bbcode]

colivia care ii in casa ,nu ii prea folosita .tot timpul dorm pitici sus pe scarita ,care a fost facuta si nu cumparata ,ma refer la scarita si accesorii

Cine te iubeste nu te face sa suferi...

500

Re: Pozele cu coliviile/volierele voastre

Voliera mea:

http://i49.tinypic.com/ncdu85.jpg

http://i49.tinypic.com/p4w9u.jpg

http://i50.tinypic.com/4qg83k.jpg