101

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Sabrina sincere condoleante stiu cum e sa treci prin asa ceva parca ti se rupe inima de durere :cry:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

102

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Ciow! Am si eu o nimfa :nimfa: din febroarie. Cand am cumparat-o mi s-a spus ca are patru luni, dar ma tem sa nu ma fi mintit. Mai are putin si face trei luni si tot nu am reusit sa-l imblanzesc. E un baiat. Acuma are 6 luni. Ce sfaturi imi dati ca sa-l imblanzesc ............. VA ROG !!! raspunde-ti-mi aici sau dak se poate la id-ul pirvu_stefan93 pentru detalii pe parcurs. VA MULTUMESC !!!!

103

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Intra pe topicul despre nimfe sau despre imblanzirea papagalilor wink

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

104 (edited by danyto 04-07-2011 19:09)

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Azi a murit cel mai bun prieten al meu....simt in suflet un gol.....un gol pe care incerc sa il umplu cu fiecare gand care imi vine.....cel mai bun prieten al meu era Nero....mastifful meu spaniol...soarta l-a impins pe marginea prapastiei de prea multe ori, incepand cu o lipsa puternica de calciu, si sfarsind otravit cu furadan.E foarte greu sa iti pierzi prietenul in propriile maini si sa sti ca nu poti face nimic sa il salvezi, lasandu-l in ghimpii sortii care il vor impunge mereu.

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10-Postez acest mesaj cu gandul ca ma imi vei pazi sufletul mereu....

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

105

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

danyto,condoleante.E dureros si cuvintele sunt prea mici pentru a exprima ce simtim in astflel de momente.Nimic nu ne consoleaza.Sunt alaturi de tine cu un gand bun si o imbarbatare. Si te va pazi,va fi mereu cu tine.Asa cum si ai mei ingerasi sunt mereu cu noi.
RIP. Nero.

Adaugat: 25-04-2010 00:12

Sabrina,imi cer scuze,dar e greu sa trec la acest topic,pentru ca imi sfasie inima mereu.Imi pare tare rau.E atat de dureros sa vezi cum se stinge un sufletel cald pe care l-ai iubit.

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

106

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

si eu am pierdut un sufletel,am fost la o prietena(stiind ca e bolnav)si dupa ce m-am intors cu gandul sa vorbesc cu iubitii mei,mam uitat la baiat si statea speria intr-o parte si am vazut-o jos pe fata(ma gandeam ca doarme pe jos,si cand m-am apropiat de colivie,am gasit-o stinsa intr-un colt cu ochii inchisi si cu ciocul deschis,cu capul pe gratii,simteam ca mor,si acuma cand va scriu am inceput sa plang,saracuta deabea se chinuia sa traiasca nu mai puteam de durere,am inceput sa plang si sa tip,din vina mea a murit pentru ca nu am dus-o la doctor crezand ca nu e ceva grav,nu am fost langa ea sa ii spun ca o iubesc,nu am fost langa sufletelul ei sa o calmez,sa stins atunci cand nimeni nu ii era aproape :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

107

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Condoleante danyto!
sad

Si codat, Si coltat, Si istet, Si-ndraznet.

108

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

condoleante danyto, condoleante parabella!

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

109

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Sincere condoleante sad  :cry:

Un papagal Rosella :heart: -Teodora Alina- :heart:

110

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

va multumesc tuturor!!!

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

111

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

danyto,nu stiu ce sa-ti spun. i-mi pare rau. dar ce putem sa facem noi in fata sortii?...

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

112

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Danyto....numai am cuvinte...si pe mine ma paste o urmatoare experienta de genul acesta cu cainele meu, nici nu vreau sa ma gandesc ca deja simt ca mi se face rau. Sincere condoleante, Dumnezeu sa.L odihneasca in pace, sa alerge umar la umar cu Staricu lui Ramona acolo sus, si sa imparca o bucata de cotlet...nici nu stiu ce sa.ti mai zic, este de prisos orice as spune acum, dar gandeste.te ca unde este acum, ii este mai bine si sufletul lui va fi mereu aprope de tine, chiar daca el s.a dus...RIP Nero

Adaugat: 25-04-2010 13:50

Parabella...imi pare rau pentru pasarica ta sad condoleante..imi cer scuze dar ce avea? Nu stiu daca am inteles...:(

Un spitz corcit cu pechinez (Bella) , 2 nimfulini (Mango si Ares). Ingerasii: un roborovsky (Pufu)    [ Sabrina ]

113

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Sincere cndoleante pentru toti cei care ati pierdut un animalutz drag sad

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

114

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

ieri 7.5.2010 a murit inca un sufletel...trecut prin viata cu multe probleme ..a avut o groaza de tumori (operat de 4 ori !!) dar de data aceasta o tumora la fata ia fot fatala sad era cel mai dulce hamster..care cand mam ii curata tumora (la sfatul doctorului!) nu a muscat-o o data..desi era carne vie acolo el a stat exemplar de cuminte...cuvintele sunt de prisos ... inca un sufletel peste podul curcubeu ,inca un stapan trist.... a fost si va fii in inima nostra vesnic un suflet etern !  :heart:   :floare:

Adaugat: 08-05-2010 14:14

2 poze cu el (singurele sad)

- Bianca

115

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Bianca imi pare nespus de rau stiu ca e groaznic sa pierzi un sufletel drag dar nu avem ce face le iubim atat de mult si cand ne parasesc ne frang inima  :cry:  Stiu ca cuvintele nu au nici un prisos acum dar sa sti ca noi suntem alaturi de tine  :hug:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

116

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

stiu asta,si va multumesc  :floare:   :heart:

- Bianca

117

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

imi pare forte rau bianca stiu cum este sa pierzi un animalutz drag  :cry:  sa sti ca suntem alaturi de tine

118

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Bianca mie de ce nu mi-ai spus nimic? sad imi pare atat de rau :-<

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

119

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

i- mi pare rau Bianca.

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

120 (edited by Iusty 13-06-2010 10:05)

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Din pacate vacanta mea a inceput prost. Jack, motanul meu, a murit :cry:  :cry: ! S-a dus chiar azi. Avea cancer la ficat si l-a eutanasiat :cry: ! L-am avut de atat de putin timp, insa m-am atasat asa de tare de el :cry:  :cry: ! L-am hranit cu seringa zile la rand :cry: ! Il iubeam asa de mult :cry: !

Adaugat: 13-06-2010 11:02

Nu prea am poze cu el..o sa pun mai incolo :cry:

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

121

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

imi pare rau iusty  :cry:  condoleate

122

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

imi pare rau iusty  sad  stiu cum e.........

123

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Condoleante....si mie mi-a murit acum cateva zile o tarantula...anul asta mi-au murit 5 animale  neutral

124

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

iusty,imi pare foarte rau!condoleante!

125

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

condoleante iusty si lovepets.

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)