26

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Imi pare rau Bianca :cry:

I love animals :heart:

27

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

imi pare foarte rau pt toti prietenii vostri. am plans mult cand am citit ceea ce ati scris.poate intr-o zi am sa va pot povesti si eu.

28

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Din pacate trebuie sa postez si eu aici,astazi s-a stins din viata si hamsterul meu pitic,Stewart,il aveam de 2 ani si 2 luni neutral
RIP little angel! :cry:

29

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Love i-mi pare tare rau.  :cry:

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

30

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

A murit????? yikes yikes yikes yikes yikes yikes yikes
Off, imi pare atat de rau. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

31

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

off stiu cum e :cry: si la mn acum 2 sapt a murit Snowy cea mai dulce hamsterita pitic :cry:

- Bianca

32

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Ingeras mic  :cry:..... Imi pare rau love.

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

33

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Imi pare tare rau LovePets sad :cry:

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

34

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Mi-a murit cainele boby :cry:  :cry: :cry: :cry: pe 23 dar am zis sa nu mai scriu dar am scris er acel mai cuminte,destept si frumos si ascultator caine ...si pofticios

Adaugat: 03-01-2010 14:16

Mi-a murit cainele boby :cry:  :cry: :cry: :cry: pe 23 dar am zis sa nu mai scriu dar am scris era acel mai cuminte,destept si frumos si ascultator caine ...si pofticios

Good friends are like stars,you don't always see them,but you know they're always there.:)

35

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Boby, mie dor de el :cry: ...cand facea baie in lac in Noua etc. :cry: :cry:

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

36

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Imi pare foarte rau pentru toate animalutele voastre care le-ati pierdut stiu ca e foarte greu si o sa va enumar si eu animalutele mele dragi pe care le-am pierdut sad
Rex- un catelus pe care l-am gasit cand am mers la tarnava abandonat avea numai in jur de o saptamana
Vera- un porcusor de Guineea nespus de frumos
O randunica pe care am gasito avea piciorusul rupt si am ingrijit-o dar nu a supravietuit
Ella- o catelusa pe care am primit-o si care mi-a fost furata
Gloria- o perusa pe care am primot-o si care a facut raie si am tratat-o dar nu i-a trecut
Winnie- o nimfa care a fost bolnava. Mi-am dorit-o atat de mult si a murit la 6 luni am iubit-o atat de mult niciodata nu o voi uita :cry:
Carudo si Dia- primii mei perusi care s-au inbolnavit si au murit amandoi. Carudo a fost un perus extraordinar era foarte cuminte si venea la mine cand il chemam si acum cand ma gandesc plang :cry:
Penny- o perusa care a murit dupa o luna dupa ce am cumparat-o a avut febra papagalilor si i-a dat si la Carudo si au murit amandoi la interval de o zi :cry:
Acestea sunt animalutele pe care le-am pierdut si pe care nu le voi uita niciodata :cry: :cry: :cry:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

37

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

De unde stii ca Penny a avut pisticoza? Ce simpome avea? hmm

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

38 (edited by deyseby 04-01-2010 00:42)

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

toti cei care aveti  animalute, stiti ca ele te iubesc  mai mult decat un om. de asta ar trebui respectate si iubite mai mult. ele nu cer mai mult decat ofera. dupa ce  nu le mai ai , atunci i-ti dai seama ca au insemnat foarte mult pt tine. i-mi pare rau Mony.

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

39

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Pai avea febra ca statea cu aripile desfacute si ciocul deschis si beia foarte multa apa, facea crize cadea de pe bara,  nu mai isi putea sustine capul pentru ca o durea etc

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

40

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

offf...imi pare atat e rau pt toate animalutele pe kre le-ati pierdut... :cry:
Sa va spun si eu  ce sufletele am pierdut:cand eram mici,mie si surorii mele,ne-a adus tatal meu 2 catelusi nou-nascuti(o catelusa si un catel),frati.....i-a gasit pe strada,si nici ochii nu-i aveau deschisi!i-am ingrijit,le-am dat laptic cu seringa...pana s-au facut mari! smile Cainele(Rex) era al meu,iar cateaua(Sasha) era a surorii mele..sasha a mai trecut prin 2 accidente de masina,din care a supravietuit!
Anul trecut rex a scapat(pt ca ii tineam legati k erau fff rai),si nu s-a mai intors! :cry: :cry: :cry: l-am cautat peste tot pe unde stiu ca s-ar fi dus...degeaba,nu l-am mai gasit!de cate ori i-am dat drumul,de fiecare data se intorcea inapoi,dar de data asta nu s-a mai intors.. :cry: :cry: :cry: am plans foarte mult dupa el!
La o saptamana dupa ce a disparut rex,a inceput sasha sa scape,o legam,ea iar scapa!mi-era teama sa nu aiba aceeasi soarta ca a fratelui sau....dar,din pacate,intr-o noapte a scapat,iar ziua urmatoare cand m-am trezit,am gasit-o in curte vomitand ceva verde(era otravita...)... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: nici nu pot sa spun kt am putut sa plang!!! am luat-o in brate si incercam sa-i dau apa sa bea,sa o spal pe la gura...dar chiar nu am mai avut ce sa-i fac,era prea tarziu ca sa o ajut...!mi-a murit in brate.. :cry: :cry:  a fost ceva traumatizant pentru mine!Cu acesti caini am crescut...si au avut un sfarsit atat de tragic si de trist....
La scurt timp dupa asta,am gasit un pisoiash micutz(negru),l-am luat acasa,i-am dat sa manance,l-am invatat sa faca la tavita,dormea cu mine...practic eu eram mamica lui si el era parca mai mult decat copilasul meu :cry: :cry: :cry: :cry:  ...cand ma vedea,venea la mine si imi sarea in brate,se catzara pe mine cat era de mic(mai mult de o luna si ceva -2 luni nu cred k avea)...cateodata ma speria kt de mult putea sa manance! :wow: Pana la urma s-a imbolnavit...nu stiu de ce...si a murit!Acel pisic a avut ceva special,a fost cel mai special animalutz din viata mea,si nimeni nu o sa-l inlocuiasca.. :cry: :cry: :cry: nu mai pot sa zic nimic...

Adaugat: 25-02-2010 18:19

...off

Adaugat: 25-02-2010 18:57

sasha si rex

^ :heart: Ello :heart: ^

41

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Imi pare rau Ello....si pe mine ma paste o tragedie d.asta.... :cry:

Un spitz corcit cu pechinez (Bella) , 2 nimfulini (Mango si Ares). Ingerasii: un roborovsky (Pufu)    [ Sabrina ]

42

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

oricat te-ai pregati pt o asemenea tragedie...tot vei suferi enorm!din pacate... sad

^ :heart: Ello :heart: ^

43

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

S-a mai dus un sufletel azi noapte sad

44

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

sad Imi pare tare rau LovePets :cry:. Si mie mi-au murit foparte mult animalute. Mai ales pisicute pe care le iubeam extrem de mult. Pisicutele au fost otravite de vecinii mei pentru ca isi facaeau de cap si prindeau porumbei :cry: :cry: :cry:. Mi-au murit si perusi printre care si Alice ( a murit saptamana trecuta) :cry:

:heart: ¤ Anyta ¤  :heart:

45

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

imi pare rau LovPets si Anyta pentru animalutele voastre scumpe si pentru voi...e trist.. :cry:

^ :heart: Ello :heart: ^

46

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Of, ce rau imi pare pentru animalutele    voastre! Orice animal e unic si nimic nu-l poate inlocuii! :angel: :cry:

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

47

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

condoleante tuturor care au pierdut unul sau mai multe animale. imi pare rau pentru voi,

48

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Imi pare fff. rau LovePets :cry: ...off..condoleante :cry: :cry: !

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

49

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Imi pare rau Florin, dar ce s-a intamplat? :cry:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

50

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Ii crescusera dintii stramb si facuse  o inflamatie in cerul gurii.Veterinarul nu a observat din prima,am fost cu el de cateva ori la vet,i-a facut injectii,i-a dat vitamine,iar cand a vazut care e problema era deja prea tarziu,nu a mai putut sa ii faca nimic,l-a anesteziat i-a pilit dintii,l-am internat la clinica insa a murit peste noapte. neutral neutral sad