51

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Pai daca i-a facut injectii fara sa aibe nimic clar ca a murit. :cry: :cry:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

52

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

http://image.blingee.com/images17/content/output/000/000/000/67d/583642750_764556.gif
Myspace Glitter Graphics

Ingerasii mei scumpi.....Starfire si Su-lyn. :cry: :cry: :cry:
Vreau sa cred ca acum s-au intalnit si isi impartasesc iubirea pe care le-am purtat-o cat au fost alaturi de noi.Este crud si sfasietor.Star a avut o viata prea scurta si o inimioara mare care a cedat.Cuvintele sunt de prisos.M-am trezit plangand si lacrimile curg neincetat.Primul lucru pe care-l faceam era sa strang in brate si sa pup un capsor scump.Asa am facut cu Su,asa am facut apoi cu Star.Acum n-am pe cine imbratisa si pupa.Ce capsor si ce blanitza sa strang in brate.....   :cry: :cry: :cry: :cry:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

53 (edited by LovePets 15-03-2010 19:51)

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Sincere condoleante,sper sa treci peste momentul asta,nu mai plange,lacrimile nu il vor aduce inapoi sad sad

54

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Condoleante suana..Star era un animalut blanos si scump neutral Dar acum cred ca e cu Su-lyn si sunt fericiti si va vegheaza de sus :pup:

Un papagal Rosella :heart: -Teodora Alina- :heart:

55

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Ce a patit Star? yikes yikes yikes ...Nu pot sa cred :cry: :cry: ...imi pare asa de rau :cry: :cry: ..

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

56 (edited by cutegirl 09-04-2010 16:25)

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Tuturor ne pare rau hmm . Asa ca,sa o ajutam pe suana sa treaca peste asta  big_smile

Un papagal Rosella :heart: -Teodora Alina- :heart:

57

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Condoleante
acum e intrun loc mai bun :angel:

58

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Multumesc din suflet ca sunteti alaturi de noi. :heart: :heart: :heart: Stiu ca l-ati indragit pe Star,era imposibil sa nu-l iubesti.Avea o energie si era ca argintul viu.Peste tot,la orice pas e si acum cu mine.Nu poti sa te consolezi ca atat de tanar inimioara lui a cedat.Mi-e foarte greu,nici nu se poate exprima in cuvinte.Toata lumea care l-a cunoscut si l-a iubit este socata.Cand se intampla asa o tragedie iti dai seama cat de firava e viata si cat de putin importante sunt alte lucruri.Imi cer scuze daca am fost mai rea cateodata aici pe forum si daca am jignit pe cineva,n-a fost cu intentie.In asemenea situatii,ai impresia ca o iei razna .......Incercam sa ne revenim,din pacate orice as fi facut tot nu il salvam.Mai am multe animalute dragi care au nevoie de mine si pe care Star le-a indragit.Ele sunt alalturi de mine iar Star se odihneste intr-o padure frumoasa,la umbra unui copac,langa un sipotel de apa.Ingerasul meu scump....... :cry: :cry: :cry:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

59

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Offf Suana pur si simplu cand am citit am ramas socata :cry: :cry: :cry: Sincere condoleante si putere ca sa treci peste aceasta si sa poti sa ai grija in continuare de animalutele tale dragi. Suntem alaturi de tine. :hug:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

60

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Imi pare foarte rau Suana pentru Star...Era Superb!!! sad Cand am citit nu mi-a venit sa cred...Imi pare foarte rau sad

Animalutzele mele:o broscutza testoasa,2 catelusi,2 perusi big_smile

61

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Ieri s-a sintis din viata unul din hamsteri  mei, Zeghi, inca nu realizez ce se intampla, nu mai plang dar ma doare atat de tare sufletul incat nu mai suport nimic, durerea e mare, prieteni apropiati imi spun sa nu-mi mai iau hamsteri pt ca sufer foarte mult dupa ei, dar nu pot sa renunt la ei, sunt parte din mine. Nu stiu ce sa mai fac, imi e atat de greu. :-< :cry: :cry: :cry: Zeghitsu meu. :-< :cry:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

62

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Imi pare tare rau,ce varsta avea???

63

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

11 luni si 2 sapt.

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

64

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

ce trist,,imi pare asa de rau...tb sa te decizi singura cum e mai bine pt tine..cu hamsteri sau fara...pupicei

:floare: Georgiana :floare:

65 (edited by cutegirl 09-04-2010 19:35)

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Iloveanimals imi pare sincer rau zeghi era asa un frumusel!!! :cry: Sincere condoleante.

Un papagal Rosella :heart: -Teodora Alina- :heart:

66

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Imi pare rau iloveanimals. sad

----Alex----  :nimfa:  :grey: + Max :X

67

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Al treilea animal care imi moare anul asta :furios: :furios:

68

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Mika, zebrutza mea iubita a zburat... catre o lume mai buna , probabil.       Nu stiu daca e libera doar sau a murit, cert e ca dupa ce a zburat afara din colivie, pe geam, afara a inceput sa ploua.         O iubeam mult! :heart:

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

69

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Saracuta sad Dar acum o ai pe candy si poate te imbuna cat de cat :hug:

Un papagal Rosella :heart: -Teodora Alina- :heart:

70

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

@lovepets: Imi pare rau pentru anumalutzul tau!           @cutegirl: Intr-adevar, o am pe Candy care e la fel de scumpica ca Mika!

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

71

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

LovePets wrote:

Al treilea animal care imi moare anul asta :furios: :furios:

Dar ce a patit? sad Imi pare rau, simba si stuart au pierit unul dupa altul. sad

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

72

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Ieri a murit si iguana prietenului meu.... sad numai suport ce se intampla in tara asta si cum nu e niciun veterinar capabil de nimic :cry:

Un spitz corcit cu pechinez (Bella) , 2 nimfulini (Mango si Ares). Ingerasii: un roborovsky (Pufu)    [ Sabrina ]

73

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Ce se intampla? Anul asta au murit o multime de animalute. De ce? :cry:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

74

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Alex a plecat dintre noi lasand in inimile noastre un gol care nu se v-a mai putea umple niciodata :cry: :cry: :cry:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

75

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

woow,destul de ciudat,mor animalutele pe banda rulanta sad ce oare se intampla?? ceva nu e in regula... off sad imi pare foarte rau pentru toate animalutele voastre dragi care v-au "parasit" pentru o lume mai buna ... pai sa imi enumar si eu ingerasii  : Batranul,Batrana,Toly,Magdy,Missy si nu in ultimul rand printesuca Snowy,care acum s-au dus sa se joace cu celelalte animale peste podul curcubeu,si ne vegheaza de sus ... si noi nu trebuie sa renuntam la acest "microb" de a ne lua in continuare un animal,chear daca am pierdut unul foarte drag,castigam unul care poate nu ar avea niciodata asa un rasfat,si ca poate chear in clipa asta e afara si indura ploi,hingheri,oameni care ii bat...ei au nevoie de un stapan...de aceea nu trebuie sa renuntam si din contra sa luam altele in lok...stiu ca pierderea este foarte mare,dar asa dam sansa si altora care poate nu au simtit niciodata o mangaiere,o alintare sau poate nu au mancat niciodata asa bine ...

- Bianca