1 (edited by deyseby 24-08-2010 11:44)

Topic: In memoria animalutelor noastre dragi

M-am gandit sa deschid acest subiect deoarece am observat ca suntem multi dintre noi care au avut cate un animalut drag si care a murit. Odata cu el a plecat si o parte din sufletul nostru si cred ca fiecare din ei merita sa aiba vie amintirea lor. Eu am pierdut-o pe Bombonica si acum cand vad pozele cu ea plang si ma gandesc la faptul ca a murit in ziua in care a iesit primul ei pui din out. A ramas fara mama si Bombonel fara partenera lui care il ajuta si-l iubea mult. A suferit si el , nu a mancat 3 zile nimic si a icercat sa-si creasca singur puiul cum a putut. din pacate puiul a murit si el la o luna si a plecat la mama lui. Amintirea lui Bombonica e vie in viata noastra iar copii o iubeau tare mult. O sa pun poze cu Bombonica si cu puiutul ei. in amintirea lor. Probabil i-si dorea tare mult sa-si creasca puii. Se vede si cata grija avea de outele ei. Mereu o s-o iubim!

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

2

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

poaele cu ei.

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

3

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

sunt superbi cu totii!
Sunt sigura ca sunt intr-un loc mai bun si va vegheaza asteptand cu nerabdare sa vada ce bombonici o sa mai intre in viata voastra! wink

orice secunda poate fi decisiva in viata noastra,asa ca-Traieste clipa!

4

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

E f trist sa pierzi pe cineva de care te-ai atasat....indiferent ca e om, animal, pasare...Viata isi urmeaza cursul iar in lume totul este trecator... :pls:
Te nasti, traiesti si nori...chiar si un obiect este sortit pieirii...in timp el se degradeaza ...:(

:heart: crin_alb :heart:

5

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Sunt foarte frumosi, deyseby sad ... dar asta e... orice fiinta se naste si apoi moare, orice am face...
Eu am gasit mort un porumbel care nu putea sa mai zboare si caruia o pisica ii infipsese ghearele in cap. L-am luat acasa, am incercat sa fac tot ce mi-a stat in putinta dar a doua zi l-am gasit mort sad Am plans foarte mult dupa el, mai ales ca eram micuta... in rest, David e primul meu prieten big_smile

6

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Da e foarte greu sa pierzi pe cineva si stiu foarte bine cum e :cry:
Eu de cand eram mica iubeam animalele,am avut catei care ori au murit de batranete ori de altceva stiti cum era mai demult cand nu era protectia animalelor oricine putea sa omoare un caine si scapa fara pedeapsta,iar acum 6 luni tot plangeam sa am si e un hamster macar daca nu un catel.Mama nu prea a acceptat dar pana la urma a spus "Un hamster nu e prea mult tongue ".Iar dupa aceea am venit sieu acasa cu o surpriza mare pentru mama,surpriza era:2 hamsteri(Piky&Puky) nu 1 cum mi-a spus mama,nu s-a suparat ca stia ca sunt sufletista iar acea persoana avea prea multi hamsteri si nu avea ce sa faca cu ei,eeee si asa cum sunt copii 2 animalutze nu le ajung asa ca am primit cadou si 2 perusi si mama spunandu-mi ca e de ajuns tongue .Dar acum in luna August s-a intamplat ceva ingrozitor iubitul meu hamster Puky sa dus pe lumea cealalta lasandu-mi un gol in inima :cry: :cry: :cry: acum viata fara el e altfel,parca e mult prea usor sa fac curat la animalutze,eu mult prea usor sa supraveghez 3 animnalutze nu 4 :cry: :cry: e mult prea usor sadau mancare doar la 3 animalutze nu la 4 :cry: .Puky a fost si va fi iubirea mea :cry: si nu il va inlocuii nimeni si nimic :cry: .Nu te voi uita niciodata pufulet mic si scump si te voi iubii mereu chiar daca nu mai esti langa mine :cry: :cry: :cry:

I love animals :heart:

7

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

era tare frumos hamsterul tau. acum e mult mai bine. poate nu mai sufera  si e fericit.

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

8

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

luky-muky  sun sigura ca Puky este acum dupa curcubeul magic al aniamluteleor care au plecat de langa noi :angel: sunt sigura ca acum se joaca si se uita la tine de acolo de sus si te pazeste :heart:

- Bianca

9

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

E un subiect extrem de dureros,dar ingerasii nostri merita sa fie pomeniti si iubiti pentru totdeuna.O amintesc aici pe scumpa mea Su-lyn,care a fost 12 ani,zi de zi,sufletzelul si bucuria mea.Cuminte,iubitoare,gingasa,nepretuita.Sufletelul meu drag...:((((

http://i31.tinypic.com/2rnat5z.gif:angel:
http://i28.tinypic.com/2088lk3.jpg:angel:
http://i31.tinypic.com/ae02ag.jpg:angel:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

10

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Off...cel mai greu lucru posibil in viata. sad
Eu o sa pun toate animalutele mele iubite.
Am sa incep cu o catea neagra ciobanesc(nu stiu de care) pe nume Brenda, o aveam de la varsta de cand aveam eu 3-4 ani si mi-a trait pana intr`o vara cand aveam eu 10 ani. Am plans mult dupa cateau aia, o iubeam, dar Dumnezeu a vrut sa mi-o ia. :cry:
Max, un dalmatian care a murit la doar 4 luni, :cry: iubesc dalmatienii de cand l-am avut pe Max, mi-am dorit intotdeauna unul si l-am avut, dar...nu l-am vaccinat la timp si...s-a dus. :cry:
Rony, un sorecar, aintat de nu se poate, dormea in pat cu noi, ne uitam impreuna la desene, te apara si cu pretul vietii, mai faceam noi cate o glumita ca ne batem, si tipam smile el era prezent si facea o zarvaaa, te musca, era foarte destept. Din pacate a avut o boala de inima si noi nu am stiut, pana in ziua cand a murit, tocmai atunci incepuse sa aiba crize si alte cele, eram mica nu-mi mai amintesc foarte bine, aveam 11 ani, a treit 3 ani jumate. :cry:
Paco, un perus albastru, l-am primit cadou de la prietena varului meu, a fost prima mea pasare si i-am luat companion, am avut mare grija de el, l-a mine a trait 3 ani dar el avea 5 ani. :cry:
Mimi, perechea lui Paco, mi-a zburat anul trecut in octombrie, avea 2 ani. :cry:
Miky,primul meu hamster, un hamster alb cu ochii rosii si o dunguta maro deschis intrerupta pe spate. :heart: Era asa scumpic, dar cum nu am stiut sa am grija de el a murit chiar in ziua cand mi-am facut cont pe Latifa. :cry:
Si asa am ajuns la ultimul suflet pierdut, o data cu plecarea sa inima mea a murit dar dragostea pt ea sa mareste atunci cand ii vad copilasi prin camera mea, cand ii vad cat de mult se aseamana cu ea, cand vad ca sunt la fel de iubareti ca ea, pur si simplu plang, si o vreau inapoi, dar...viata uneori este nedreapta, iti ia singura speranta, singura iubire, singurul tau dar care te indreama sa lupti si sa mergi mai departe. Pt mine animalutul asta a fost cel mai drag pe lume, am iubit`o cu toata inima si sufletul meu, i-am oferit tot ce un hamster putea sa aibe, libertate, nu inchisoare, o libertate atat de mare sa se bucure si ea, sa nu se simta inchisa. Iesea din cusca oricand vroia iar cand vroia inauntru venea la mine si ma musca incet sa o bag inauntru. :cry: Vivi viata mea, ca altceva nu a fost. :cry:
Off....viata este nedreapta. Daca ar putea fi animalutele noaste alaturi de noi toata viata ar fi cel mai placut lucru. sad

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

11 (edited by Iusty 29-08-2009 18:00)

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Imi pare f. rau pt toate animalutele voastre :cry: Imi imaginez cat de rau e! :cry:

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

12 (edited by biancadumi 29-08-2009 23:31)

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

pe 17 august am plecat la mare si pe 18 august a murit Missy sad  parintii mi-au ascuns asta spunand ca a luat-o un domn neutral pana cand parintii sau scapat si am aflat ca Missy a murit :cry: am vorbit cu Dany (iloveanimals) pe mess si mi-a zis ca sigur puisorii ei aveau nevoie de ea ca sa ii ingrijeasca :angel: si acum Missy este dupa podul curcubeului si cred ca ma vede de acolo :ironic: Ella a plans incontinuuuuu si nu stiam de ce ? pana cand azi am aflat si mi-am dat seama sad


http://i727.photobucket.com/albums/ww274/biancadumi_2009/IMG_0153.jpg


NU te voi uita niciodata Missy!!!!

- Bianca

13

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

da asa se pare ,ca sunt niste clipe foarte dureroase si ma gandesc , ca oricum fiecare din ei este fericit acolo unde sunt si ca ne stiu dragostea noastra pt ei .

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

14 (edited by Sandryta 30-08-2009 12:10)

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

stiu cum te simti..........
am avut si eu o purcelusa cand eram mai mica si a murit la 5 de batranete era sa pocnesc de durere :cry: o chema micky ...
imi pare foarte rau pt missy cred ca te simti ingrozitor... odihneascase in pace

15

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

asteptam sa apara si animalutele pierdute in ultimul timp.

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

16

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Stiu ca toti au trecut prin asta ..sau nu inca
Imi pare rau pentru toate inaripatele care au zburat la cer asta e .....viata cruda......asta e pana care ara pamanturile vietii....nu avem ce face.
Din pacate am trecut si eu prin asta am pierdut un prieten drag...si unic....l-am iubit si inca il iubesc....nu il voi uita niciodata
A fost cea mai buna pasare din cate am cunoscut...

Good friends are like stars,you don't always see them,but you know they're always there.:)

17

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Acum catteva zile mi-a murit o zebruta ...

R.I.P Fetitza sad sad(

18

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

i-mi pare rau Gaby. era tare scumpica.

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

19

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

imi pare rau sad

I love animals :heart:

20 (edited by Monyxme 25-10-2009 22:00)

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Condoleante.Stiu cum e sa pierzi o pasare la care ai tinut foarte mult..:(
Pacat...era atat de frumoasa...

Good friends are like stars,you don't always see them,but you know they're always there.:)

21

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Sorry sad
Era asa de frumoasa,si ce culoare minunata.

Adaugat: 26-10-2009 08:29

Mie mi-au murit 2 perusi,pereche.. sad

:nimfa: Paco&Jake^Nimfe |Didi cool| Scumpii mei

22

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

buna dragi membrii, nu credeam ca voi reveni asa curand pe acest topic sad  astazi pe la ora 20-21 a murit printesa mea Tolly :cry: cea care a fost operata de cezariana sad era batrana avea 2 ani sad s-a stins in bratele mele :cry: :cry: :cry:

o poza cu ursoaica mea !!

NU TE VOI UITA NICIOADATA PRINTESA MEA TOLLY!!!

- Bianca

23

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

:cry:
Imi pare nespus de rau,Bianca!
Eu si fetele suntem alaturi de voi!

Gabriela

24

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

sad Imi pare tare rau pt. Tolly, Bianca! :cry: :cry: Suntem alaturi de tine!

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

25 (edited by suana 01-11-2009 09:39)

Re: In memoria animalutelor noastre dragi

Ingeras..... :angel:  Imi pare rau de ea dar suntem toi alaturi de tine,stiu ca e greu cand suferi dupa un sufletel   :cry:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus: