1

Topic: Carti

Pai sa vedem... Eu citesc carti de dragoste dar numai cele care sunt foarte explicite smile) de exemplu:
Sandra Brown - Caderea lui Adam (contine si dragoste si comedie)

2 (edited by yoyo_suricata 10-10-2007 13:44)

Re: Carti

pai, ce cartzi mi-au placut foarte mult: singur pe lume, marile sperantze, coliba unchiului tom.
am incercat sa citesc shi "la medeleni" da m-am oprit la vol. 3 k nu mi-a mai placut.
acuma am inceput sa citesc "la tzara".

3

Re: Carti

Doctorul Aumadoare, Aventurile lui Habarnam si Muzicantii din Bremen, niste cartzi de cand am fost eu mic si care mi-au placut foarte mult. Pacat ca nu se mai gasesc prin librarii decat porcarii gen Harry Potter, vorbesc prostii, am vazut, anu trecut parca, Muzicantii din Bremen, DAR era asa de prost tradusa si desenele asa de naspa incat sigur daca aveam aceasta editzie "moderna" in locul acelei editii "comuniste", nu mi-ar fii placut deloc. Niste carti geniale in opinia mea. :einstein:

4

Re: Carti

yoyo_suricata wrote:

pai, ce cartzi mi-au placut foarte mult: singur pe lume, marile sperantze, coliba unchiului tom.
am incercat sa citesc shi "la medeleni" da m-am oprit la vol. 3 k nu mi-a mai placut.
acuma am inceput sa citesc "la tzara".

tin minte ca nici eu nu am putut sa termin "la medeleni"... la inceput a fost draguta, dar dupa volumul ii m-am plictisit smile

Adaugat: 13-10-2007 15:06

pisulica wrote:

Doctorul Aumadoare, Aventurile lui Habarnam si Muzicantii din Bremen, niste cartzi de cand am fost eu mic si care mi-au placut foarte mult. Pacat ca nu se mai gasesc prin librarii decat porcarii gen Harry Potter, vorbesc prostii, am vazut, anu trecut parca, Muzicantii din Bremen, DAR era asa de prost tradusa si desenele asa de naspa incat sigur daca aveam aceasta editzie "moderna" in locul acelei editii "comuniste", nu mi-ar fii placut deloc. Niste carti geniale in opinia mea. :einstein:

daaaaaaaaa, aventurile lui habarnam cred ca le-am citit de zeci de ori lol erau super mishto, superba carte, mi-a marcat copilaria. ce ma bucur ca am mai gasit pe cineva care a citit habarnam! :sanatate:

5

Re: Carti

mie mi-au placut si inca imi plac:*NINA SI MISTERUL NOTEI A OPTA
                                               *200000 DE LEGHE SUB MARI
                                                *5 SAPTAMANI IN BALON etc.
sincera sa fiu inafara de astea si de inca vreo 8-10 carti nu am mai citit prea mult :rusine:... :bang:

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

6

Re: Carti

mie imi plac cartile cu magicieni am citit   NINA(tote volumele),NARNIA,TARA DUNGAN , SOPTINDULE ZANELOR si cele de aventure WINETOOW , 2 ANI IN VACANTA , PANZA LUI CHARLOTE si multe altele

7

Re: Carti

Printzesa wrote:

tin minte ca nici eu nu am putut sa termin "la medeleni"... la inceput a fost draguta, dar dupa volumul ii m-am plictisit smile

povestese-mi si mie ce ai citit ca mie imi e lene sa citesc ca-i prea lunga big_smile

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

8 (edited by Printzesa 20-02-2008 21:59)

Re: Carti

bianca wrote:
Printzesa wrote:

tin minte ca nici eu nu am putut sa termin "la medeleni"... la inceput a fost draguta, dar dupa volumul ii m-am plictisit smile

povestese-mi si mie ce ai citit ca mie imi e lene sa citesc ca-i prea lunga big_smile

aoleu! :rusine: crezi ca imi mai aduc aminte ceva din ea? :rusine: au trecut vreo 20 de ani!

9

Re: Carti

o...scuze tongue

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

10

Re: Carti

Din cartile citite pana acum cel mai mult mi-a placut "La Medeleni"(ador sa citesc descrieri si sa imi inchipui ce se descrie) si "Nicoara Potcoava".

Don't worry, be happy!:)

11

Re: Carti

sasha_alexa wrote:

Pai sa vedem... Eu citesc carti de dragoste dar numai cele care sunt foarte explicite smile) de exemplu:
Sandra Brown - Caderea lui Adam (contine si dragoste si comedie)

hei dar nu esti cam micutza? tongue

slm

12

Re: Carti

sasha_alexa mica?tu cati zici ca are?

Adaugat: 09-03-2008 17:47

are 19 aproape 20 de ani.nu ea e cea mica aici :ironic:

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

13

Re: Carti

mi-a placut foarte mult cartea "Forrest Gump". e frumoasa shi cartea "Portetul lui Dorian Grey" dar nu am putut s-o termin pentru ca e mai grea pentru farsta mea ca are multe chestii dealea filosofice. dar dak ash di intzeles-o mi-ar fi placut s-o citesc. acuma m-am apucat de "1001 de fantome" de Alexandre Duma care e foarte tare!!:D

14

Re: Carti

Citesc alexandre duma, Dan brown(codul lui davinci,fortareata digitala,ingeri si demoni,etc), carti tip " adventure""sf",mi-a placut mult Codul lui davinci , singur pe lume, harry potter, lord of the rings, hobitul, Silmarilion, Imparatia dragoniilor si multe altele wink

Adaugat: 31-03-2008 21:23

va recomand :"codul lui davinci";)

Don't worry, it's no sugar!

15

Re: Carti

demonkid wrote:

va recomand :"codul lui davinci";)

l-am citit si mi-a placut! ingeri si demoni si fortareata digitala mi s-au parut mai slabutze (mai ales fortareatza)

16

Re: Carti

eu nu am citit-o da poate o sa o citesc :wis: ....ma mai gandesca smile

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

17

Re: Carti

mie imi plac cartile de groaza!!!:ok::ok::ok::ok::ok::ok:

Adaugat: 31-07-2008 11:44

[img][/img]

iubesc animalele!!!

18

Re: Carti

mie imi place asta si celelalte 3 volume ale ei tongue

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

19

Re: Carti

tare am o intrebare bianca cati ani ai??:):):)

iubesc animalele!!!

20 (edited by Bianca 06-08-2008 09:28)

Re: Carti

eu?11 si 8 luni :rusine: .fac 12 pe 19 noiembrie :wis:

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

21

Re: Carti

esti asa mica???

Adaugat: 07-08-2008 22:50

glumeam

Adaugat: 09-08-2008 07:02

nu am ce sa fac la ora asta wink;);)

Adaugat: 09-08-2008 07:06

:sanatate::sanatate::sanatate::sanatate::sanatate:

iubesc animalele!!!

22

Re: Carti

nu pot sa dau nume de romane ca ar fi mult de scris. asa ca dau nume de autori: Stephen King, Mario Puzo, Frank Herbert. cam astia sunt preferatii mei :angel:

23

Re: Carti

am citit o carte ciudata rau - "vertij" de randy taguchi. interesanta, dar foarte ciudata...

24

Re: Carti

Mie imi place " Milla & Sugar " ! Milla este o vrejitoare buna , are 180 de carlionti , are 10 ani si un motan vorbitor ! Sugar este o zana care are 10 ani , e timida , e cea mai frumoasa fata din scoala si are o hamsterita printesa vorbitoare pe care o cheama Alberta ! Impreuna ele il vor invinge pe Dragomir , cel mai rau om care vrea sa puna stapanire pe cartierul Old Town , care este plin de creaturi magice , apoi pe intreaga lume ! Aceasta poveste magica este scrisa de Prunella Bat ! Stiu ca sunt 14 volume ! Eu am citit doar 3 pentru ca atatea am gasit ! O recomand celor intre 8 si 15 ani ! Merita citita de toata lumea !

Ich liebe alle Tiere ! I love all animals ! J'aime tous les animaux ! Amo tutti gli animali ! Ik hou van alle dieren !

25

Re: Carti

Eu ador Ciresarii! big_smile Am citit 3 volume, mai am doua! big_smile

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture: