51

Re: Carti

pentru toti cei ce totusi citesc recomand cartea STALPII PAMANTULUI  de KEN FOLLET   , o carte groasa aprox1000 de pagini da f f f buna . imi pare rau sa aud ca oamenii nu mai apreciaza cartile ......:cry: destul de rau .

Adaugat: 22-01-2010 22:03

am uitat sa zic ca recomand aceasta carte persoanelor majore :sol:

52

Re: Carti

eu recomand din toata inima, cartile Parintelui Cleopa. sunt adorabile. sunt povestioare de viata si indrumari de care avem cu totii nevoie. astea sunt ultimele carti pe care le-am citit. nu am terminat. sunt 16 de toate.sunt la volumul 9.

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

53

Re: Carti

Felicitari Deyseby :bravo:. Mie mi-au placut : Ciresarii toate cel 5 volume , Mara , La Medeleni, Mormetii ambleel volume si nu imi mai amintesc... :wis:

:heart: ¤ Anyta ¤  :heart:

54

Re: Carti

sau nu ai mai citit? :wis: :wis:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

55

Re: Carti

posibil :wis: ma rog ultima carte citita este romanul Morometii ca am vazut ca ati scrisdespre ultimele carti citite smile

:heart: ¤ Anyta ¤  :heart:

56 (edited by birdslover 23-01-2010 11:06)

Re: Carti

Ok eu recomand cartea clasei noastre :blb: Pe care o vom lansa (speram noi) in februarie ... nu dau detalii dar va fi un succes :blb:

57

Re: Carti

tongue Suna interesant :pls: sa ne dai mai multe detalii cand apare ca o vreau si eu. La fel facuse si diriga noastra o carte cu toti elevii pe care i-a avut dar nici pana acum nu este gata...

:heart: ¤ Anyta ¤  :heart:

58

Re: Carti

Cartea a aparut tongue Luni e lansarea si deja tremur smile ... dar inca nu dam niciun detaliu. Cred ca o sa vezi marti prin presa big_smile

59

Re: Carti

Are cineva idee de cartile Twilight? Le.a citit cineva? Vreau sa mi le iau si sper sa nu dau 2 mil degeaba. Mie mi.au placut filmele mult adica ideea...e genul de carte pe care as citi.o :heart:

Un spitz corcit cu pechinez (Bella) , 2 nimfulini (Mango si Ares). Ingerasii: un roborovsky (Pufu)    [ Sabrina ]

60

Re: Carti

am eu toate cartile.sunt foarte interesante au mai multe detalii decat in film merita sa ti le ei.

Un papagal Rosella :heart: -Teodora Alina- :heart:

61

Re: Carti

Da stiu ca sunt mult mai detaliate cartile decat filmele. Ms mult de raspuns abea astept sa le citesc :heart:

Un spitz corcit cu pechinez (Bella) , 2 nimfulini (Mango si Ares). Ingerasii: un roborovsky (Pufu)    [ Sabrina ]

62 (edited by birdslover 19-02-2010 19:57)

Re: Carti

Anyta, luni am lansat cartea si acum nu mai e un secret. E scrisa de noi toti, adica clasa a X-a i a Colegiului National Spiru Haret Bucuresti, impreuna cu profa de psiho, in dialoguri, despre ceea ce ne preocupa pe noi: chiul, carti, sex, droguri, internet etc. Se numeste "Intr-o pauza ... Universul" si pentru noi e o mare realizare. Directorul ne-a facut o surpriza: vitrina cu cartea la libraria Sadoveanu si inca o lansare acolo.. Se zice ca peste vreo 2 saptamani dar eu nu garantez pt ca nu am incredere in asemenea promisiuni. big_smile Daca vreti, cand aflu va spun ziua si ora. smile

63

Re: Carti

Frumos Simona.E o mare realizare sa puneti pe hartie si sa cuprindeti,,universul'' vostru intr-o carte.Felicitari.

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

64 (edited by birdslover 28-02-2010 21:08)

Re: Carti

Multumim! :pup:

Adaugat: 19-02-2010 23:46

http://turism.evz.ro/articole/detalii-a … -educatiei
Uitati un articol. Va aparea si in Evenimentul Zilei de maine :heart:

65

Re: Carti

mie mi-au placut ,,Ciresarii'' mult si ,,Amintiri din copilarie'' si ,,Legendele    din Olimp''

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

66 (edited by bi3 09-03-2010 19:49)

Re: Carti

ti-au placut "Legendele Olimpului"?! yikes vai Doamne,eu le detest!!!Dar daca te-au atras intr-adevar iti recomand si "iliada" si "Odisea".Sunt 2 carti,au ca tema tot zeitati si bazaconii de astea,si este prezentat razboiul troian si multe alte lucruri din astea.Eu am citit din Iliada,dar sunt atatea personaje,atatea nume imbarligate ...ca ti se face rau.Am renuntat repede la ea,mai ales ca nu am citit din propria-mi initiativa-nu ma prea dau in vant dupa istorie,mai ales dupa niste chestii fabulate de unii de pe vremuri...

orice secunda poate fi decisiva in viata noastra,asa ca-Traieste clipa!

67

Re: Carti

a citit cineva cronicile wardstone, seria septimus heap, cronicile spiderwick, carti de terry prrchet?

68

Re: Carti

Am terminat seria de 4 volume Twilight....pentru cei slabi de inima in iubire, nu le recomand...cand inchizi cartea si dai piept cu realitatea nu e foarte frumos momentul... smile
P.S. Mi.au placut la nebunie....e geniala povestea smile

Un spitz corcit cu pechinez (Bella) , 2 nimfulini (Mango si Ares). Ingerasii: un roborovsky (Pufu)    [ Sabrina ]

69

Re: Carti

bubbles :X me tooo i love love love twilight smile
cand s-au terminat sad...dar mai apare o carte din privinta lui Edward :X:fluture:

:nimfa: Paco&Jake^Nimfe |Didi cool| Scumpii mei

70

Re: Carti

E na? big_smile pai nu prea mai lasa loc de ceva finalul...

Un spitz corcit cu pechinez (Bella) , 2 nimfulini (Mango si Ares). Ingerasii: un roborovsky (Pufu)    [ Sabrina ]

71

Re: Carti

nu adica le ia de la inceput ,dar toate din perspectiva lui edward si nu a bellei.adica toATE cartile de la inceput twilight,new moon,eclipse,breaking down din perspectiva lui edward big_smile :caine:

:nimfa: Paco&Jake^Nimfe |Didi cool| Scumpii mei

72

Re: Carti

Foarte tare..abea astept sa afllu cum e la vanatoare de pume smile

Un spitz corcit cu pechinez (Bella) , 2 nimfulini (Mango si Ares). Ingerasii: un roborovsky (Pufu)    [ Sabrina ]

73

Re: Carti

amintiri din casa mortilor-dostoievski,amurgul gandurilor-cioran,polemici cordiale-octavian paler, prin altii spre sine-steinhardt

74

Re: Carti

Pentru toti iubitorii de animale , o carte buna  este: Viata lui Pi de Yan  Martel  . In ea gasiti multe lucruri frumoase si interesante despre animale si comportamentul lor. Cartea reda o poveste adevarata . O alta carte ce merita citita   dar care vorbeste de comportamentul oamenilor  ( si nu numai) este " Intermitentele morti" de Jose Samarago , laureat al premiului Nobel .

75

Re: Carti

am vazut pe prima pagina ca citise cineva cartea Doctorul Aumadoare  :heart:  f frumosa cartea si o recomand celor mai micuti, am citit-o cand eram mica de multe ori..era acolo si un animalut trage-mpinge care avea doua capete  smile   e o carte f haioasa cu animale si aventurile lor  printre care si maimutica cici care e prezenta si aici pe forum  :maimuta:  smile