26 (edited by irinuks89 12-06-2009 11:53)

Re: Carti

Sa vedem.. ultima carte citita(ma rog, ultimele).. Ar fi Twilight, cele 4 volume si draftul la Midnight Sun. E o serie buna...

27

Re: Carti

ultima cartea citita de mine este nazdravaniile lui pacala

byby

28

Re: Carti

Eu ultima carte pe care am citit-o este "Tom Sawyer detectiv" ! Ne-a dat-o doamna de citit pe langa multe altele !!!!

Ich liebe alle Tiere ! I love all animals ! J'aime tous les animaux ! Amo tutti gli animali ! Ik hou van alle dieren !

29 (edited by Iusty 23-07-2009 20:49)

Re: Carti

Ultimele carti citite de mine sunt Ciresarii vol I, II si III wink
Imi plac f. mult big_smile

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

30

Re: Carti

Eu inca citesc sherlock holmes e super

Good friends are like stars,you don't always see them,but you know they're always there.:)

31

Re: Carti

Mie imi plac foarte mult cele politiste. :ironic: Ultimele carti pe care le-am citit sunt Omul care a jefuit orasul, nu mai stiu de cine e scrisa :rusine: nu ma prea intereseaza autorii :wis: si Masca doctorului Fu Manchu... big_smile Iar acum citesc Padurea spanzuratilor.

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

32

Re: Carti

monyxme wrote:

Eu inca citesc sherlock holmes e super


am citit-o si eu e foarte tare cartea si Winnetou e frumoasa

33

Re: Carti

Mie imi plac cartile de dragoste cu tenta erotica. Neaparat cu adolescenti.
Cum ar fi volumele Gossip Girl ale lui Cecily von Ziegesar.

34

Re: Carti

yo am inceput sa citesc din cartile lui paulo coelho ,si am citit si o carte a lui aryana havah -inuaki,reptilianul din mine vo recomand

Fapte nu vorbe smile)

35 (edited by didika1 02-09-2009 15:50)

Re: Carti

Pretty_Alexandra wrote:

Mie imi place " Milla & Sugar " ! Milla este o vrejitoare buna , are 180 de carlionti , are 10 ani si un motan vorbitor ! Sugar este o zana care are 10 ani , e timida , e cea mai frumoasa fata din scoala si are o hamsterita printesa vorbitoare pe care o cheama Alberta ! Impreuna ele il vor invinge pe Dragomir , cel mai rau om care vrea sa puna stapanire pe cartierul Old Town , care este plin de creaturi magice , apoi pe intreaga lume ! Aceasta poveste magica este scrisa de Prunella Bat ! Stiu ca sunt 14 volume ! Eu am citit doar 3 pentru ca atatea am gasit ! O recomand celor intre 8 si 15 ani ! Merita citita de toata lumea !

yep,si mie imi place milla & sugar,zodiac girls,urmeaza sa citesc twilight toate 4 volumele si .. cam atat :>
recunosc ca nu prea citesc ce mi se  da pe la scoala :> :wis: :ok:

:nimfa: Paco&Jake^Nimfe |Didi cool| Scumpii mei

36 (edited by alysa 02-09-2009 17:05)

Re: Carti

Mie imi plac cel mai mult cartile de colectie de la adevarul :blb:

Adaugat: 02-09-2009 18:03

ooops..am uitat poza..si nu este singura carte sunt mai multe

byby

37 (edited by betty 02-09-2009 18:23)

Re: Carti

la  mine ultima carte p care am citit-o a fost  "baltagul",mi-a placut f.mult...si vara acesta m-am apucat sa citesc "un inger dulce" dar nu am terminat-o... :wis: :wis: smile  mai e timp  cool

38

Re: Carti

Si eu am cartile de la Adevarul! Le am pe toate pana acum wink ! De abea astept sa apara urmatoarea tongue O sa pun si eu o poza!

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

39

Re: Carti

Si eu le am big_smile si pe cele de la jurnalul. Baltagul nu mi-a placut big_smile...  Acum citesc Cismigiu et Co de la Jurnalul, am mai citit Lorelei, Maitreyi si cateva fragmente din Maidanul cu Dragoste. Si pot sa spun ca sunt foarte bune toate. Le recomand. smile

40

Re: Carti

si eum am cartile de la adevarul,parintii mei au inceput sa le ia cam pe la inceputu lu 2009..dar oricum sunt destule ca le mai am si pe alea de la celelalte 2 ziare smile

:nimfa: Paco&Jake^Nimfe |Didi cool| Scumpii mei

41

Re: Carti

Cartile mele preferate sunt seriile Goosebumps de R.L.Stine.Sunt de groaza,dar din toate cea mai buna e Razbunarea piticilor de gradina. :k:

Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul.

42

Re: Carti

Twilight,dragostea mea.
A mai citit cneva Mara?:((
Ne-a pus sa citim la scoala smile .

Gabriela

43 (edited by didika1 12-10-2009 20:39)

Re: Carti

N-am citit.
Pe ce cls. esti?
Of..si eu sper ca parintii mei sa imi ia twilight macar primu volum,dar imi spun ca e prea scump si lalala.. :ironic: :furios:

:nimfa: Paco&Jake^Nimfe |Didi cool| Scumpii mei

44

Re: Carti

Sunt clasa a noua.Si ai mei m-au batut la cap dar mi le-au luat pana la urma. smile

Gabriela

45

Re: Carti

:k:

:nimfa: Paco&Jake^Nimfe |Didi cool| Scumpii mei

46

Re: Carti

gabriela094 wrote:

Twilight,dragostea mea.
A mai citit cneva Mara?:((
Ne-a pus sa citim la scoala smile .

am citit-o eu anul trecut,nu e cine stie ce,povestea in sine nu e grozava,dar daca faci analiza literara o sa descoperi multe lucruri interesante :k:

orice secunda poate fi decisiva in viata noastra,asa ca-Traieste clipa!

47

Re: Carti

Gabriela, "Mara" e cea mai urata carte pe care am citit-o vreodata :bleah: .. Eu m-am dat pe Moliere cool

48

Re: Carti

Voi cititi? smile)) Va faceti voi mari si nu o sa mai vreti sa vedeti carti big_smile. Oricum :merci: va invidiez ca aveti timp de lectura individuala...

Un spitz corcit cu pechinez (Bella) , 2 nimfulini (Mango si Ares). Ingerasii: un roborovsky (Pufu)    [ Sabrina ]

49

Re: Carti

Cititul e placut, mult mai placut si relaxant decat internetul, in ziua de astazi noi nu prea mai citim stam mai mult pe net si pierdem zile intregi fara sa stim cand trec. neutral Eu am stat cateva zile fara calculator si credeam ca innebunesc. smile Mi-am luat o carte si inceprea sa-mi treaca stresul. big_smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

50

Re: Carti

Io nici de net nu prea am timp...decand cu Mango imi fac timp..... Dar adevarul e ca atunci cand citeam, mi se punea pata pe o carte, nu o mai lasam si nu simteam nevoia de altceva.

Un spitz corcit cu pechinez (Bella) , 2 nimfulini (Mango si Ares). Ingerasii: un roborovsky (Pufu)    [ Sabrina ]