101

Re: Ajutor!!!!

Nu am de ce sa ma supar! smile Puteti sa va dati id-urile de messenger pe forum, nu e problema, doar sa aveti grija ce si cu cine discutati (internetul nu e intotdeauna un mediu sigur...).  Eu va modific mereu adresele de email, pentru ca nu e bine sa vi le scrieti pe forum (exista tot felul de softuri care aduna adresele de email si apoi va trimit spamuri, iar noi nu putem sa le oprim). Cat despre siguranta pe internet, mai ales cei care sunt copii pot intra si citi mai multe aici: www.sigur.info.
Multumesc tuturor pentru aprecieri! :rusine:

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!

102

Re: Ajutor!!!!

AnimaAlbumele? hmm Nu se poate. :sol: Roag-o pe Latifa sa ti-l stearga. smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

103

Re: Ajutor!!!!

Asta vroiam si eu sa intreb. Latifa, crezi ca e posibil sa crezi o optiune prin care sa putem sa ne stergem un album sau o poza din album? Spre exemplu, cand m-am inregistrat pe site, aveam optiunea de a pune poze cu animalutzele, ceva de genul "animalele mele". Si pentru fiecare in parte am pus poze. Insa odata cu optiunea de album, mi-as dori tare mult sa creez un album pentru fiecare, insa nu as vrea sa apara pozele de doua ori. Spre exemplu, ca animale i-am avut separat prezentati pe Zizi si pe Zuzu cu aceeasi poza. As vrea, daca se poate sa sterg pe Zizi si sa fac un album Zizi si Zuzu si sa pun poze numai cu ei. Crezi ca se poate? Multumesc mult! :pup:

Adriana

104

Re: Ajutor!!!!

Animalbumele nu se pot sterge, dar se pot edita in intregime. De exemplu:
- Daca vreti sa editati animalbumul, dupa ce va logati in cont mergeti la "animalele mele" si selectati "editeaza animal". Apoi puteti schimba sau modifica orice camp al animalbumului, inclusiv numele
- Daca vreti sa stergeti pozele dintr-un album, dupa ce va logati in cont mergeti la "animalele mele" si, la animalbumul pe care doriti sa-l modificati, selectati "editeaza imagini". Apoi, la fiecare poza dati click pe "sterge". Singura poza care nu poate fi stearsa este poza setata ca si coperta a animalbumului. Dar si pentru ea exista o solutie. Dupa ce ati editat animalbumul corespunzator si ati sters toate pozele gresite (in afara de cea coperta), incarcati o poza corecta si setati-o ca si coperta. Apoi, puteti sterge si poza initial setata ca si coperta.
Nu este complicat, sper ca v-am explicat destul de bine, daca mai sunt nelamuriri astept intrebarile smile.

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!

105 (edited by bi3 14-12-2009 12:33)

Re: Ajutor!!!!

ehe,am observat ca pe aici sunt persoane care reusesc sa micsoreze pozele astfel incat ele sa fie puse la avatar.
Eu am incercat sa fac asta,dar nu prea am excelat smile ,din contra,au iesit niste chichinete deformate smile tongue ,asa ca va cer si eu ajutorul in privinta pozei asteaia-as vrea sa o pun la avatar big_smile
:sanatate:

orice secunda poate fi decisiva in viata noastra,asa ca-Traieste clipa!

106

Re: Ajutor!!!!

Uite-o. wink

Adaugat: 14-12-2009 12:36

Uff, iar apare asa. sad

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

107

Re: Ajutor!!!!

ehe,nu-i nimic-ma bucur ca ai incercat sa ma ajuti smile wink

orice secunda poate fi decisiva in viata noastra,asa ca-Traieste clipa!

108

Re: Ajutor!!!!

Downloadeaza photo scape wink Eu cu el micsorez imaginile.

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

109

Re: Ajutor!!!!

Incerc si eu smile

Adaugat: 14-12-2009 12:41

Offf sad ! bi3...incearca s-o iei de aici smile ....http://www.shrinkpictures.com/processed … f_c1AM.jpg

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

110

Re: Ajutor!!!!

mama iusty,super tare varianta
-am mers
Multumesc :k: wink :sanatate:

orice secunda poate fi decisiva in viata noastra,asa ca-Traieste clipa!

111

Re: Ajutor!!!!

iloveanimals wrote:

Uff, iar apare asa. sad

Nu e nimic daca apare asa, la avatar o sa iasa bine! Apare asa pentru ca o redimensioneaza automat forumul! Dar daca se pune la avatar se vede bine! smile

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!

112

Re: Ajutor!!!!

Cu placere, bi3 :pls: ...pt. redimensionari folosesc http://www.shrinkpictures.com ...si Gabriela l-a recomandat!

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

113

Re: Ajutor!!!!

Latifa wrote:
iloveanimals wrote:

Uff, iar apare asa. sad

Nu e nimic daca apare asa, la avatar o sa iasa bine! Apare asa pentru ca o redimensioneaza automat forumul! Dar daca se pune la avatar se vede bine! smile

Dar pana acum nu aparea asa. hmm Sau mai facut modificari in forum? sau?

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

114

Re: Ajutor!!!!

iloveanimals wrote:
Latifa wrote:
iloveanimals wrote:

Uff, iar apare asa. sad

Nu e nimic daca apare asa, la avatar o sa iasa bine! Apare asa pentru ca o redimensioneaza automat forumul! Dar daca se pune la avatar se vede bine! smile

Dar pana acum nu aparea asa. hmm Sau mai facut modificari in forum? sau?

Nu s-au facut modificari, dar depinde de calitatea pozei.

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!

115 (edited by flyaway70 18-12-2009 20:04)

Re: Ajutor!!!!

Nu stiu ce are forumul , dar cred ca e virusat , Latifa ! Dau sa intru pe forum si antivirusul imi arata Trojan downloader agent NRL.trojan ... si nu ma lasa sa intru ... Si mi-a bagat site-ul cu forumul in carantina ! Noroc ca am mai intrat si acum (mai am niste pagini salvate)... Oare ce sa insemne asta ??? Eu una nu stiu ... CINE STIE ???

:fluture: _ LAURA _ :fluture: Ally :nimfa: + Sonny :grey: + 4 puiuti + Maya :perus: + Tisa :pisica:
Printul & Kid :angel: :angel:

116

Re: Ajutor!!!!

Ce se intampla neutral ? Eu, kikiriroko, iloveanimals...mai multi nu ne lasa sa intram pe forum neutral ! Acuma am reusit, ca am dat de la mesajele recente de pe site-ul principal...dar mi l-a bagat in carantina...imi apare pagina alba! :cry:

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

117

Re: Ajutor!!!!

La mine de aseara mi s-a intamplat , dar am zis ca nu merge netul ... Latifa  ce se intampla ?????

:fluture: _ LAURA _ :fluture: Ally :nimfa: + Sonny :grey: + 4 puiuti + Maya :perus: + Tisa :pisica:
Printul & Kid :angel: :angel:

118

Re: Ajutor!!!!

Si mie tot de aseara... sad Merege tot in afara de forum...ce se intampla? neutral

:heart: ¤ Anyta ¤  :heart:

119

Re: Ajutor!!!!

Nici mie nu mai imi merge de aseara a trebuit sa intru de pe site-ul principal :cry: :wow:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

120 (edited by annymary40 18-12-2009 22:50)

Re: Ajutor!!!!

:cry:  Si eu tot de pe site-ul principal am intrat.... :cry: Incercati sa dati mai sus pe rubrica subiecte active si asa merge. Bafta!

:heart: ¤ Anyta ¤  :heart:

121

Re: Ajutor!!!!

nici la mn nu mai merge sa mai intru pe forum......iar aseara mi-a aratat de 2 ori knd am intrat niste virusi ........... latifa trebuie sa faci ceva.......cu sigurantza sunt virusi pe forum...de nu ne mai lasa sa intram............. hmm neutral

:heart: -SABINA- :heart:

122

Re: Ajutor!!!!

nici la mine ..daca dau pe forum apare alb :wow: latifa,ce se intampla? e cva in lucru? smile

- Bianca

123

Re: Ajutor!!!!

eu una nu am probleme... hmm ,cel putin pana acum smile tongue :sanatate:

Adaugat: 19-12-2009 09:59

ei bine,se pare ca am si eu totusi o problema :rusine: :cand incerc sa postez comentarii la animalbum,ma scoate automat afara de pe pagina...poc,se inchide totul :wow:
:sanatate:

orice secunda poate fi decisiva in viata noastra,asa ca-Traieste clipa!

124

Re: Ajutor!!!!

Si eu patesc la fel imi apare o pagina alba

Good friends are like stars,you don't always see them,but you know they're always there.:)

125

Re: Ajutor!!!!

Stati linistiti...Latifa sigur va rezolva asta cand va intra! O asteptam cu drag :pup: !

Adaugat: 19-12-2009 13:28

Super! Merge forumul :bravo: ! Scuze pt. dublu-post :rusine: ...Latifa, te rog sa stergi al doilea post! Multumesc :pup: !

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture: