151

Re: Ajutor!!!!

Latifa am o poza care am vrut sa o postez la topicul Rossella si nu ma lasa sa o postez de 2 ori am incercat si nu vrea hmm

Un papagal Rosella :heart: -Teodora Alina- :heart:

152

Re: Ajutor!!!!

Probabil are alt format. hmm

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

153

Re: Ajutor!!!!

are acelasi format ca si la celelalte poze pe care le-am postat hmm

Un papagal Rosella :heart: -Teodora Alina- :heart:

154

Re: Ajutor!!!!

am reusit pana la urma silviu dar multumesc pentru ajutor big_smile

Adaugat: 21-03-2010 19:40

cutegirl wrote:

Latifa am o poza care am vrut sa o postez la topicul Rossella si nu ma lasa sa o postez de 2 ori am incercat si nu vrea hmm

Cateodata mai sunt probleme cu netul... Tuturor se mai intampla... :

Adaugat: 21-03-2010 23:57

Da...Dar am mai asteptat putin si am pus-o din nou si a mers big_smile
:bd:

Un papagal Rosella :heart: -Teodora Alina- :heart:

155

Re: Ajutor!!!!

Buna ziua
cum pun si eu semnatura?fara poza...doar in litere.
ajutorr

Cainele isi ridica ochii spre om, porcul i se uita direct in fata, iar pisica intotdeauna il va privi de undeva se sus.

156

Re: Ajutor!!!!

Dai la profil si apoi la semnatura :k:

Un papagal Rosella :heart: -Teodora Alina- :heart:

157

Re: Ajutor!!!!

lupu, te rog din suflet sa stergi poza mea de la pozele forumstilor, pt. ca m-au certat rau parintii cand au vazut ca am pus poza cu mine si au zis ca nu ma mai lasa sa intru pe latifa niciodata daca nu fac ceva sa nu mai existe poza aia. Va rog din suflet sa mi-o stergeti! multumesc anticipat!

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

158

Re: Ajutor!!!!

Imaginea a fost stearsa. Poate te ajuta sa-i impaci un pic pe parinti: acea sectiune a forumului este accesibila doar utilizatorilor autentificati deci poza ta nu a fost expusa intregului internet ci doar utilizatorilor care activeaza pe forum.

Desi nu pare navigarea pe internet ne supune unor riscuri mai ales in cazul copiilor, puteti sa va informati cum sa minimizati aceste riscuri la adresa http://www.sigur.info/.

Si codat, Si coltat, Si istet, Si-ndraznet.

159

Re: Ajutor!!!!

Nu pot sub nici o forma sa incarc poza la avatar... Indiferent de poza... ii dau sa uploadeze, si revine la pagina initiala, sa aleg poza...  :ironic:

Simo

160

Re: Ajutor!!!!

da,sa stii ca si mie mi s-a intamplat am tot incercat si nimic.
ieri cand am intrat am vazut ca a fost pus  :wow:

:nimfa: Paco&Jake^Nimfe |Didi cool| Scumpii mei

161

Re: Ajutor!!!!

Poate ca nu e formatul potrivit  hmm

Un papagal Rosella :heart: -Teodora Alina- :heart:

162

Re: Ajutor!!!!

Imaginea nu trebuie sa fie mai mare de 120px latime si 100px-pixeli inaltime si merge pusa in orice format acceptat pe internet (jpg, gif, png) iar dupa upload incercati si combinatia de taste CTRL+F5.

Si codat, Si coltat, Si istet, Si-ndraznet.

163 (edited by cygne14 22-05-2010 00:13)

Re: Ajutor!!!!

Nu reusesc ca incarc filmuletul....

164

Re: Ajutor!!!!

incearca de pe youtube

165

Re: Ajutor!!!!

spunetimi si mie cum sa-mi introduc o poza unde scrie nou venit

166

Re: Ajutor!!!!

Profil-avatar si incarci poza.

167

Re: Ajutor!!!!

necunoscuta wrote:

:wow: exagerat de mari pozele

pai spune-ti-mi si voi mie cum pot sa le fac sa se incarce direct din pc meu?? ca nu merge....dau acolo la browse si pun poza...si dupa nu se incarca ori apare doar mesajul fara poze  mad

- Bianca

168

Re: Ajutor!!!!

eu cu internet explorer le vedeam f mari ...dar cu mozilla firefox le vad normal big_smile

169

Re: Ajutor!!!!

Latifa ori Lupu...va rog sa stergeti toate pozele care consierati ca sunt prea mari si le-am pus,si imi cer mii de scuze,dar nu se incarca direct din pc meu (ori nu se incarca ori apare doar mesajul fara poze)  si trei sa le incarc pe alt site ..si daca credeti ca sunt prea mari,atunci nu am sa mai pun poze smile va multumesc!  :pup:

- Bianca

170

Re: Ajutor!!!!

Nu consideram ca sunt prea mari doar ca paginile respective merg mai greu deoarece legatura dintre utilizator ->serverul latifa ->siteul unde sunt imaginile este proasta. In afara de asta cand internetul cu america este picat sau foarte ocupat imaginile respective nu se vad deloc. Pentru a evita astfel de situatii am oferit posibilitatea de upload direct in mesaj. O sa ne ocupam si de mesajele in cauza.

Si codat, Si coltat, Si istet, Si-ndraznet.

171

Re: Ajutor!!!!

va mutumesc!  :merci:

- Bianca

172

Re: Ajutor!!!!

Lupu, eu incarc pozele pe site-uri speciale pentru ca, nu stiu de ce, dar pe tot ce inseamna Yahoo (mess, mail etc) nu merge sa incarc nimic, nici pe Latifa, nici pe trilulilu, nici pe youtube. Pe skype si pe un site extern se poate.. de aceea nu folosesc functia asta de a atasa poze direct pe Latifa..

173

Re: Ajutor!!!!

@biancadumi cu placere! Am aranajat postul de la caini http://www.4animale.ro/forum/post58356.html#p58356 lucram la celelalte.

@birdslover Nu este obligatorie folosirea acestei functii. Folosirea siteurile speciale de imagini poate ridica uneori probleme atata tot. Problema este de la conexiunea la internet care este foarte proasta.

Si codat, Si coltat, Si istet, Si-ndraznet.

174

Re: Ajutor!!!!

va multumesc foarte foarte mult smile nu am sa mai pun poze pana nu gasesc un site care sa mi le incarce fara sa iasa asa mari...nu vreau sa va pun la munca din cauza unor poze....  :merci:   :merci:   :sanatate:

- Bianca

175 (edited by didika1 16-06-2010 14:40)

Re: Ajutor!!!!

Daca vrei te ajut eu.Intrii pe http://imageshack.us/ dai la Browse incarci poza/pozele.
Unde apare asta ''Upload Options / Resizing'' dai click pe ea si iti apare acolo,image rezise.Eu zic sa le faci de la 640x480 pana la 800x600...sunt destul de ok.
Dupa ce ai dat dai Upload Now,sunt multe linkuri printre care Link
Direct Link
Widget Code 
Forum Code
Alt Forum Code
HTML Code
Forum Thumbnail
Alt Forum Thumbnail
HTML Thumbnail


===
Poti selecta cel mai bine Widget code pt. ca apare pe site exacta asa cum ai vrut-o.Daca nu poti copia direct linku si ne trimite pe toti la poza in alta fereastra.


Multa bafta!

:nimfa: Paco&Jake^Nimfe |Didi cool| Scumpii mei