1

Topic: Ajutor!!!!

Vreau sami pun imagine(avatar)si nu stiu cum tot imi da error ca e prea mare,cum sa fac?:cry:

I love animals :heart:

2

Re: Ajutor!!!!

Gata am rezolvat:P :merci:

Adaugat: 26-02-2009 20:11

Doar trebuia sa fac imaginea mica pentru a puteao posta la avatar acum numai e probl;ema..............

I love animals :heart:

3 (edited by Sandryta 15-03-2009 12:36)

Re: Ajutor!!!!

va rog ajutati-ma!!!!!!!
vreau sami pun o poza ca avatar mi-o faceti mai mica?

4

Re: Ajutor!!!!

Sandryta wrote:

va rog ajutati-ma!!!!!!!
vreau sami pun o poza ca avatar mi-o faceti mai mica?

uite poza! smile

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!

5

Re: Ajutor!!!!

am si eu o problema smile nu imi mai arata cand apar mesaje noi neutral imi apar doar la doua dar nu sunt noi neutral nu pot se le mai vizualizez neutral se lucreaza la site? hmm :sol: :sol:

Adaugat: 26-03-2009 16:22

am rezolvat smile aveam eu data la pc cu o zii in urma :wis: :rusine:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

6

Re: Ajutor!!!!

multumesc :bravo:

7

Re: Ajutor!!!!

Latifa...te rog sa stergi topicul http://www.4animale.ro/forum/topic329-poze-cu-amfibieni.html , deoarece din cauza proastei functionari a net-ului am postat de doua ori acelasi subiect...
Multumesc. :merci:

:heart: crin_alb :heart:

8

Re: Ajutor!!!!

crin_alb wrote:

Latifa...te rog sa stergi topicul http://www.4animale.ro/forum/topic329-poze-cu-amfibieni.html , deoarece din cauza proastei functionari a net-ului am postat de doua ori acelasi subiect...
Multumesc. :merci:

Nicio problema, se mai intampla. L-am sters. smile

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!

9

Re: Ajutor!!!!

Am si eu o nelamurire :
Am facut niste poze cu Webcam si am incercat sa le pun pe forum dar nu apar ! Este din cauza Webcam-ului ?

Adaugat: 11-05-2009 13:40

Poti sa vezi la sectiunea Bichon Havanese

Adaugat: 11-05-2009 13:41

Pretty wrote:

Am si eu o nelamurire :
Am facut niste poze cu Webcam si am incercat sa le pun pe forum dar nu apar ! Este din cauza Webcam-ului ?

O sa verificam sa vedem ce s-a intamplat. Sigur pozele aveau formatul si dimensiunea corecte (aplicatia accepta numai .jpg si .png de maxim 2Mb)?

Adaugat: 11-05-2009 14:30

Asta nu imi spunea ! Pur si simplu nu apareau ! Dar si-a revenit iar acum pot posta poze ! Multumesc !

Ich liebe alle Tiere ! I love all animals ! J'aime tous les animaux ! Amo tutti gli animali ! Ik hou van alle dieren !

10

Re: Ajutor!!!!

Latifa, nu cred ca e vorba despre poze de pus la avatar...ci despre poze de pus pe forum.Si mie mi s`a intamplat...sa pun poze si sa nu apara...

>>>>Alexandra<<<<

11

Re: Ajutor!!!!

Mai am ceva : am si eu o poza care este prea mare ptr avatar , si voiam sa te intreb daca poti sa    mi-o micsorezi si mie cum i-ai facut Sandrei ?

Adaugat: 11-05-2009 15:59

Poza ! Sper sa apara !

Adaugat: 11-05-2009 16:00

Of.....

Ich liebe alle Tiere ! I love all animals ! J'aime tous les animaux ! Amo tutti gli animali ! Ik hou van alle dieren !

12

Re: Ajutor!!!!

pune poza Pretty ca ti-o micsorez eu big_smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

13

Re: Ajutor!!!!

O ultima incercare de a posta poza !

Adaugat: 11-05-2009 16:02

OBlonda wrote:

Latifa, nu cred ca e vorba despre poze de pus la avatar...ci despre poze de pus pe forum.Si mie mi s`a intamplat...sa pun poze si sa nu apara...

Am inteles, nu despre pozele de la avatar vorbeam, ci despre cele de pus in forum. Sub cele 3 campuri de "Browse" scrie formatul si dimensiunea maxima a pozelor admise: "jpg, png - maxim 2 Mb / imagine"

Adaugat: 11-05-2009 16:05

Pretty wrote:

Mai am ceva : am si eu o poza care este prea mare ptr avatar , si voiam sa te intreb daca poti sa    mi-o micsorezi si mie cum i-ai facut Sandrei ?

Sigur ca o pot miscora, trimitemi-o pe mail la webmaster[arond]latifa[punct]ro.
Ca sa verifici formatul imaginii, da click dreapta pe ea si apoi click pe Properties. La tabul "General", trebuie sa scrie undeva "Type of file". Acolo trebuie sa scrie jpg sau png, altfel nu merge uploadata.

Adaugat: 11-05-2009 16:08

Multumesc :merci:

Adaugat: 11-05-2009 16:12

Legat tot de poze ! Faptul ca nu imi apar cred ca este de la mine daca celorlalti nu li s-a intamplat nimik ! Pozele cu Pretty pe care vreu sa le afisez sunt facute pe Webcam ! Cred ca asta este problema ! Tu ce crezi Latifa ?    ( Daca imi dai voie sa te tutuiesc )

Ich liebe alle Tiere ! I love all animals ! J'aime tous les animaux ! Amo tutti gli animali ! Ik hou van alle dieren !

14

Re: Ajutor!!!!

tongue Latifa ti-a zis ca nu au formatul corespunzator... si cred ca din cauza Webcam-ului smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

15

Re: Ajutor!!!!

Asta am inceput sa cred si eu mai ales ca pozele luate de pe net pe care le-am postat la caini merg ! Imi cer scuze ptr incurcatura , Latifa !

Adaugat: 12-05-2009 15:37

Pretty wrote:

Legat tot de poze ! Faptul ca nu imi apar cred ca este de la mine daca celorlalti nu li s-a intamplat nimik ! Pozele cu Pretty pe care vreu sa le afisez sunt facute pe Webcam ! Cred ca asta este problema ! Tu ce crezi Latifa ?    ( Daca imi dai voie sa te tutuiesc )

Sigur ca ma poti tutui smile, nici nu-mi place sa ma formalizez! Da, probabil ca e din cauza formatului in care scoate webcam-ul pozele. Daca vom gasi vreo solutie te anunt! smile

Adaugat: 12-05-2009 16:26

Ms !

Ich liebe alle Tiere ! I love all animals ! J'aime tous les animaux ! Amo tutti gli animali ! Ik hou van alle dieren !

16

Re: Ajutor!!!!

hey pls..ma ajutati si pe mine vreau sa modifik o poza si  nush cum s-o fac mai mica k s incapa la av big_smile
pleasee
http://i39.tinypic.com/2s8oeia.jpg

I :heart: my animals. I :heart: Aky :heart: ( Ciobanesc German cu Pedigree ) :heart:

17

Re: Ajutor!!!!

sper ca merge sa o pui la avatar :pls:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

18

Re: Ajutor!!!!

sper ca ii buna

Adaugat: 12-05-2009 17:13

daca nu tio fac mai mica

I love animals :heart:

19 (edited by crazy_and_purple 12-05-2009 17:19)

Re: Ajutor!!!!

ok ms mult luky muky si iloveamals

Adaugat: 12-05-2009 18:15

a mers ms :*:*

I :heart: my animals. I :heart: Aky :heart: ( Ciobanesc German cu Pedigree ) :heart:

20

Re: Ajutor!!!!

de ce nu-mi pot pune un alt avatar,am incercat dar nu pot imi apare tot asta cu hamsterii :cry:

I love animals :heart:

21

Re: Ajutor!!!!

avatarul apare putin mai tarziu smile poate ca poza pe care ai pus-o tu era prea mare sau avea alt format smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

22

Re: Ajutor!!!!

nu era nici prea mare si ncii nu are alt format dar numi apare :furios:

I love animals :heart:

23

Re: Ajutor!!!!

apare mai tarziu smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

24

Re: Ajutor!!!!

daca sterg cealalta imagine adica asta cu hamsterii si pun alta tot asta imi apre

Adaugat: 24-05-2009 16:05

luky-muky wrote:

daca sterg cealalta imagine adica asta cu hamsterii si pun alta tot asta imi apre

Probabil ca incerci sa pui o imagine prea mare. Formatele de imagini permise sunt gif, jpeg si png. Dimensiunea maxima acceptata a imaginii este 120x100 pixeli si 153.600 biti (150 KB). Daca nu reusesti sa faci imaginea mai mica, pune-o aici pe forum si ti-o miscorez eu. smile
Uite, eu l-am schimbat pe al meu. Dupa ce il schimbi, da Ctrl+F5 ca sa actualizezi. wink

Adaugat: 24-05-2009 17:21

aha a mea e jpg si probabil deaceea nu o accepta.

Adaugat: 24-05-2009 17:45

Cine ma poate ajuta sami faca fotografia asta mica

Adaugat: 24-05-2009 17:47

Gata! smile

Adaugat: 24-05-2009 18:04

multumesc

Adaugat: 24-05-2009 18:12

e tot ipg si nu o pot pune sad

Adaugat: 24-05-2009 18:14

jpg*

Adaugat: 24-05-2009 18:15

luky-muky wrote:

jpg*

Eu iti vad noul avatar, apasa Ctrl+F5 si o sa-l vezi si tu. Sau inchide browser-ul si deschide-l din nou. El e acolo, dar nu-l vezi din cauza cache-ului. smile

Adaugat: 24-05-2009 18:26

ce ii ala browser :wis: si cash :wis:

Adaugat: 24-05-2009 18:32

luky-muky wrote:

ce ii ala browser :wis: si cash :wis:

Browserul este programul cu care navighezi pe internet, probabil ca folosesti "Internet explorer", Mozilla Firefox sau Chrome. Cash este de fapt "cache" (scrisesem eu gresit in mesaj) si este o "memorie" a browserului care tine minte niste mici detalii ale navigarii tale pe internet. Astfel, inchide toate paginile browserului (sau inchide calculatorul de tot), deschide-l din nou si logheaza-te iar pe forum si ai sa-ti vezi avatarul cel nou si tu! smile

Adaugat: 24-05-2009 18:36

eu au Opera

Adaugat: 24-05-2009 18:38

acum mil vad si eu iupyyyyy tongue

Adaugat: 24-05-2009 18:40

luky-muky wrote:

acum mil vad si eu iupyyyyy tongue

Ok, ma bucur ca il vezi si tu! Vad ca l-ai schimbat iar. Si pe Opera lucrurile functioneaza la fel ca pe orice alt browser. smile

Adaugat: 24-05-2009 18:50

multumesc pentru ajutor :merci:

I love animals :heart:

25

Re: Ajutor!!!!

luky-muky wrote:

multumesc pentru ajutor :merci:

Cu placere, n-ai pentru ce!

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!