76

Re: Metisi (Corcituri)

poly wrote:

veste incredibil de trista.. sad(....mi-a murit catelusul negru .....l-am gasit azi dimineatza.......a murit pt ca avea colici ..deoarece..aseara avea saracu unul care iesea pe nas...nu-mi vn sa cred nici aqm.. sad :cry: :cry: :cry: :cry:

Imi pare rau pentru catelusul tau... sad

Animalutzele mele:o broscutza testoasa,2 catelusi,2 perusi big_smile

77

Re: Metisi (Corcituri)

mancare foarte proasta.. lapte cu paine? nu se recomanda lapte nici adultilor...
din moment ce ti-ai dorit acesti catei, inseamna ca de la inceput ti-ai asumat raspunderea de a le asigura puilor o ingrijire corespunzatoare: deparazitari, vaccinari, hrana speciala pentru pui(royal canin starter, de exemplu) eventual vitamine...

78 (edited by poly 12-12-2009 16:39)

Re: Metisi (Corcituri)

pai...eu le-am dat si lapte........sper ca nu am facut ceva foarte grav..dar m-am dus sa le iau pastilutze la ceilalti..........sper sa se faca bn..o sa incep si vaccinarile......dar pana in seara in care a murit chiar nu am stiut ca au limbrici... :cry:

:heart: -SABINA- :heart:

79 (edited by irinuks89 11-12-2009 22:43)

Re: Metisi (Corcituri)

ai grija, nu le da pastilele pt deparazitare dupa cum crezi. Intreaba un veterinar- spune-i ca e vorba de niste pui de nici o luna ( banuiesc, din poze). O pastila e pt un ciane de 10 kg, asa ca va trebui dozata "portia" pentru fiecare, iar cand te duci la vaccinat, ai grija sa-i spui medicului cand ai facut deparazitarile interne. Din cate tin minte, deparazitarea interna trebuie facuta cu 10 zile inainte de vaccin....
Pe viitor- exclus laptele. Eventual iaurt sau branza proaspata de vaci, daca tii neaparat sa le dai ceva lactate.

80

Re: Metisi (Corcituri)

stiu..nu ii dau toata pastila..doar un mic sfert ....asa am fost sfatuita....multumesc pt sfaturi oriqm.... wink nu tin sa le dau lactate dar o sa tin minte sa nu le mai dau lapte...

:heart: -SABINA- :heart:

81

Re: Metisi (Corcituri)

cum o sa arate un caine de pechinez si un bichon? pt ca pe la sfarsitul lui ianuarie voi avea acel catelus si imi doresc sa semene mai mult cu tatal lui adica bichonul:)

Un papagal Rosella :heart: -Teodora Alina- :heart:

82

Re: Metisi (Corcituri)

Vai dar ce curioasa esti. smile Asteapta si ai sa vezi, timpul rezolva totul. :k:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

83

Re: Metisi (Corcituri)

stiu si sunt nerabtatoare pt ca abea astept sa il am big_smile

Un papagal Rosella :heart: -Teodora Alina- :heart:

84

Re: Metisi (Corcituri)

Te inteleg, asa sunt si eu, dar toate la timpul lor. :bravo:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

85

Re: Metisi (Corcituri)

OK. ms. Dar totusi spunemi un nume dragut pt un caine mascul.alb cu pete negre....

Adaugat: 28-12-2009 09:51

Ce catelusi frumusei ai poly!

Un papagal Rosella :heart: -Teodora Alina- :heart:

86

Re: Metisi (Corcituri)

Pot sa spun eu :rusine: ? Daca are pete il poti numi Spoty smile

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

87

Re: Metisi (Corcituri)

E dragut! Mai datimi alte sugesti de nume va rog >:d< . As vrea ceva eu stiu mai original :rusine:

Un papagal Rosella :heart: -Teodora Alina- :heart:

88

Re: Metisi (Corcituri)

cutegirl wrote:

Ce catelusi frumusei ai poly!

ms :pup: dar  din pacate 2 mi-au murit..datorita viermilor intestinali..si un nume pt catelusul tau.hmm....sa ma gandesc...BOZO.......CE SPUI? big_smile

:heart: -SABINA- :heart:

89

Re: Metisi (Corcituri)

poly wrote:
cutegirl wrote:

Ce catelusi frumusei ai poly!

ms :pup: dar  din pacate 2 mi-au murit..datorita viermilor intestinali..si un nume pt catelusul tau.hmm....sa ma gandesc...BOZO.......CE SPUI? big_smile

Imi pare rau pt catelusi....:|

Stii mi-ai dat o idee super de nume Bobo :k:

Un papagal Rosella :heart: -Teodora Alina- :heart:

90

Re: Metisi (Corcituri)

cutegirl wrote:
poly wrote:
cutegirl wrote:

Ce catelusi frumusei ai poly!

ms :pup: dar  din pacate 2 mi-au murit..datorita viermilor intestinali..si un nume pt catelusul tau.hmm....sa ma gandesc...BOZO.......CE SPUI? big_smile

Imi pare rau pt catelusi....:|

Stii mi-ai dat o idee super de nume Bobo :k:

:bravo: bv....este un nume frumos

:heart: -SABINA- :heart:

91

Re: Metisi (Corcituri)

Bobo, Bobi, Bobica...sunt nume f. frumoase :k: !

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

92

Re: Metisi (Corcituri)

Asa e :k:

Adaugat: 28-12-2009 14:54

Ma gandesc oare seamna cu unul din parinti lui pt ca nu sunt de aceasi rasa tatal e bichon iat mama pekinez sau pikinez oare o sa ramana mic de inaltime pt ca stau la bloc si nu as putea sa tin un caine mare de inaltime hmm

Un papagal Rosella :heart: -Teodora Alina- :heart:

93

Re: Metisi (Corcituri)

cred ca va semana cu tatal.........de obicei asa se intampla wink

:heart: -SABINA- :heart:

94

Re: Metisi (Corcituri)

sa speram pt ca eu imi doream mai de mult un bichon. Dar are trei sap. si nu prea are blanita dar e alba si are niste pete negre pe aici pe colo
si il voi adopta abea la sfarsitul lui ianuarie smile

Un papagal Rosella :heart: -Teodora Alina- :heart:

95

Re: Metisi (Corcituri)

am primit comentariul tau ...ms...da mamica e de rasa e metis de cocker.. :pup:

:heart: -SABINA- :heart:

96

Re: Metisi (Corcituri)

Dragut!:) Pacat ca nu stai in bacau adoptam si eu 1 catelus :*

Un papagal Rosella :heart: -Teodora Alina- :heart:

97

Re: Metisi (Corcituri)

Cutegirl, cum te cheama si cati ani ai? big_smile

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

98

Re: Metisi (Corcituri)

Ma cheama Alina Teodora dar lumea imi spune Teo si am 12 smile

Adaugat: 28-12-2009 15:29

Dc?

Un papagal Rosella :heart: -Teodora Alina- :heart:

99

Re: Metisi (Corcituri)

multi inainte...da pacat chiar nu am cui sa-i dau...si ii mai tin pana incearca cnv sa-i ia.. sad

:heart: -SABINA- :heart:

100

Re: Metisi (Corcituri)

Pacat.....Poly tu cati ani ai?

Un papagal Rosella :heart: -Teodora Alina- :heart: